Четвъртокласници 2020/2021

  • 34 551
  • 776
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 020
Sparkles, в колко ви свършват часовете?

Всеки ден до обед имат по 6 часа, след това е на занималня, на която трябва задължително да стои до 18:20.

# 331
  • Мнения: 5 234
Всеки ден до обед имат по 6 часа, след това е на занималня, на която трябва задължително да стои до 18:20.
Това е мега странно. Ако няма часове по програма следобед /целодневно обучение, което също би трябвало да приключва до 17 ч/, няма как да са задължителни някакви допълнителни занимания...

# 332
  • Мнения: 2 558
Много странно, как така задължително трябва да стои и то точно до 18:20? При нас има доста деца от селата, които пътуват с училищните автобуси и те тръгват в 16:30, за да могат по нормално време всички да са си вече вкъщи.

Какви са тези занимания по проекти? На нас вчера ба родителската нищо не ни казаха...

За седма година съм в родителския актив (4 в детската градина и 3 в училище). 😁🤣. Освен това, тази година ще съм и касиер на класа. Много ме дразни, че повечето родители не поемат никаква инициатива за нищо, всички сме заети и ни липсва време, а и си имаме достатъчно грижи на главата, но в крайна сметка не е кой знае какъв невероятен ангажимент... Пък и после тези дето не искат да се занимават с нищо най-много претенции имат и мрънкат 🙄

# 333
  • Мнения: 2 020
И на мен ми е странно, имам чувството че госпожата от занималнята е длъжна да си изработи хорариума и понеже поема децата по-късно, заради шестте часа сутрин се страхува да ги пуска по-рано, а никой не пита самите деца как се чувстват. Уж всичко за децата и родителите ...

# 334
  • Мнения: 1 561
При нас занималнята е до 17.30, засега нямаме такива занимания по интереси. До 16.30 вероятно ще пишат, след това ако всички са готови са навън.
Вчера имали само един лист домашно, девойката беше спокойна. Но днес раницата ми откъсна рамото, добре, че ще ги остави в шкафчето, но пък забравих да снимам издателството, та да ги свалим за у дома. Не че се е разписала вкъщи....

Мартеа, бързо да се стабилизира малката!

Desex, и аз две години съм касиер и всичко останало, но тази година ще "подам" оставка. На Родителската не носят пари, после се чакаме със седмици и ангажирам детето.
Сякаш прося за моите деца от тях бе, няма такава незаинтересованост. Чакат да ги информирам, не следят инфото в групата, която подавам и отделям от времето си да напиша. Някой нямали Фейсбук и до там...Страхотия!

# 335
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
~desex~, относно родителския актив Simple Smile -
Скрит текст:

Аз бях само една година в ДГ и вече категорично отказвам да се занимавам. Точно заради претенции и фасони на родители. Едва ли не ги молиш за всяка стотинка и все едно ти ги дават за лично ползване парите, а не за децата им. Сега давам пари, съгласявам се с всичко, само да не ме занимават.

# 336
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ааа, и аз бях в детската градина и то на второто дете - точно, защото никой друг не искаше. Сега се спотайвам, но си имаме активисти. Ако нямаше желаещи, пак бих се наела. За децата си го правим!

Не приемам аз да се стои до 18.20 Hands Point Up Ако трябва, подпишете декларация да си тръгва по-рано!

# 337
  • София
  • Мнения: 12 374
Не разбирам как може децата да са длъжни да стоят до едиколкоси часа в занималнята. Дъщеря ми мога да я взема по всяко време. Тъй като работя на 5 мин от занималнята (и училището), вчера в взех в 17:10. Беше написала отдавна домашните и си играеше с другите деца.

Раницата й е безумно тежка, днес или утре мъжът ми ще свали всички учебници на таблета в електронен вариант, а самите учебници ще й стоят в шкафчето в класната стая. Миналата година беше така, раницата й осезаемо олекна. Огромно удобство е, а и детето така възприема таблета като един голям учебник и извън времето за учене, не се и сеща за него. В свободното си време играе, рисува, кара колело и търчи навън с кучето и приятелчета.

# 338
  • Мнения: 2 020
Ааа, и аз бях в детската градина и то на второто дете - точно, защото никой друг не искаше. Сега се спотайвам, но си имаме активисти. Ако нямаше желаещи, пак бих се наела. За децата си го правим!

Не приемам аз да се стои до 18.20 Hands Point Up Ако трябва, подпишете декларация да си тръгва по-рано!
Подадох вече Simple Smile и все пак се учудвам как се спускат такива графици, всеки ден по програма имаме по шест учебни часа, отделно шест са задължителни следобед (2 часа отдих, 2 часа самоподготовка, 2 часа занимания по интереси), че това са 12 часа по 40 мин, общо 8 астрономически часа, и с междучасията стават над 10 часа. Оказва се че са изменили Наредбата за здравни изисквания за седмичните разписания м. февруари 2018 и разрешават по шест часа два дни (преди не са били разрешени до четвърти клас), отделно са добавили извън бройката още два часа - спортни дейности и час на класа, т.е. ако ръководството реши четири дни може да сложи по шест часа, а при нас даже са пет ден по шест учебни часа ... Как е при Вас?

# 339
  • Мнения: 762
Аз писах 2 дена има по 6ч. това са вторник и четвъртък. В понеделник сряда и петък има по 5 ч., но в тези дни и се падат часовете по класически балет, модерен балет и специална гимнастика....а останалата част от класа след нормалните часове има часове по инструмет...но там всяко дете има график....занималнята приключваше в 18ч. доколкото си спомням....тя никога не е била взимана толкова късно....принципно можем да ги взимаме след 15-15.30ч. само уведомяваме госпожата по вайбър.
Не съм в родителския актив...нямам толкова нерви. Но не се и бъркам в работата им....взимат решние аз се съгласявам...давам колкото пари трябва и съм ок с всичко.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 819
Реших, че е време да се намърдам в тази тема и какво да видя, тук е половината осмокласна тема. Smiley Момичета, добре съм ви заварила.
На всички останали, много ми е приятно!

От тази година малката няма да е на занималня, така че ще имам нужда от цялата информация, която мога да открия тук. Надявам се и аз да съм полезна с нещо (макар, че много се съмнявам).

Нашите ще имат всеки ден по 6 часа. Този срок е първа смяна.

Три години бях в Настоятелството (никой не искаше и мен ме хвана срам от класната и се предложих). В интерес  на истината ми беше много интересно и успях да погледна на училището и от друг ъгъл. Определено не съжалявам.

За ходенето сами - много ми се иска, но училището е далеч и ще се пробваме в пети клас.

# 341
  • Мнения: 2 156
Много ми се иска да съдействам с каквото мога, организационно, но за съжаление времето ми е страшно ограничено и разчитам на баби. Понеже ги имаме, и тази година няма да посещава занималня. Не го пускаме да ходи сам, макар че страшно се противи и иска да е самостоятелен. Пресичане на оживено шосе, проблем с бездомни кучета, по-големи деца, които закачат малките. Това са ми опасенията.

# 342
  • Мнения: 3 960
Аз пак с въпрос , ама какви са тези 2 часа отдих и то преди самоподготовката?

# 343
  • Мнения: 762
Ще поровя как беше формулирано в закона и ще дам извадка...това е времето между редовните часове и занималнята(писането на домашно) общо взето...свършват часовете...обядват...излизат да играят....пишат....пак излизат навън или имат разни занимания в стаята....моята обикновено чете книга в това време, когато времето не позволява излизане.

# 344
  • Мнения: 2 020
Аз пак с въпрос , ама какви са тези 2 часа отдих и то преди самоподготовката?



Това е времето за обяд и почивка преди самоподготовката, задава се като продължителност под формата на учебни часове.

Чл.  23. (1)  http://www.sbubg.info/files/naredba_10_2016.pdf

Общи условия

Активация на акаунт