Как сте с костите след раждането?

  • 4 218
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Катя (Сливен)
Цитат на: new*
Откакто родих, все ми пукат костите и не само, ами взеха и да ме наболяват вече. Дали е от тежестта? Започнах да пия пак Матерна, уж за подсилване на организма. Още си ме болят кръста и гърба, въпреки че минаха 7 месеца от раждането. Когато седя по-продължително и не мога да скоча от раз да тръгна. Куцук-куцук и тогава тръгвам нормално. Има ли някой друг такива проблеми и какви мерки взимате?
Вече започвам да се отчайвам, че ме хваща ревматизъм.


А кърмиш ли още? Защото и аз имам подобни болки и моят доктор се изказа, че е защото кърмя.


Не кърмя Wink

# 16
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Sim
Не знам за костите, но аз имам страшни проблеми с кръста - разместени стави, възпален нерв, едвам ходя.


Ами и аз съм май с такъв нерв в крака обаче. И то отскоро ми стана така. Дали не е от тежестта? Че цял живот съм била слаба и изведнъж -  Animal Pig
Постоянно нещо ми напомня, че имам в крака жила, която ме удря като ток, оттам - за да избегна пронизващото нещо - взех да куцам. Само незнам как минават тези нерви...

# 17
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Kati
Stuck Out Tongue Na mene sled rajdaneto mi otkriha razrejdane na kostnoto veshtestvo. I mi izpisaha injekcii Miacalcik. A inache lichnata lekarka profilaktichno mi beshe preporachala da pia Calcium + vitamin D za da ne me boliat kostite.


 #Crazy Е от такива работи ме е страх. Щото майка ми е болна от артрит и знам, какви са мъки. И аз съм решила да ходя да ми видят плътността на костите, ама трябва да си платя неплатените осигуровки първо newsm78 . Но исках да се съвещая тука и с вас, дали само аз съм с такъв проблем или се среща след раждане. И след тези инжекции, по-добре ли се чувстваш?

# 18
  • Мнения: 5 468
Цитат на: NadiaNGX
Здравей  new*!
Вчера в предаване то на Гала "На кафе" се говореше за токива нещица. Една диетоложка и една лекарка и бяха на гости и казаха, че се наблюдавала тенденция след раждане да се развива остеопороза защото ббето си вземало своето от майката още през бременноста и по време на кърменето. Препоръчаха да се яде тахан /студено пресован/ Да ти кажа и с топло пресован става знам го защото моята майка е с доказана остеопороза и имаше ефект като яде такъв тахън.
Поздрави на теб и малката Герганка!


Бооожееее, нали уж бременността пречиствала организма, че и го презареждала с нови сили уж? Остеопорозата е ужасна болест и не ми се мисли за това от сега и без да ида на лекар Thinking. Благодаря за поздравите:) Поздрави и на теб с Марина:)

# 19
  • Мнения: 356
Здравейте на всички,
Всички тези проблеми ги имам и аз, но така беше и след първото ми раждане и после отшумяха. Малкият е на 7.5 месеца, но все още кърмя - може и това да е от значение.
Относно остеопорозата - майка ми е болна от това и се опитвам да следя всичко което се поше по въпроса. Чуждите специалисти са категорични, че дългото кърмене намаля вероятността от заболеваямост на остеопороза и рак на гърдата. Да се надяваме, че скоро ще сме във форма. #Milti

# 20
  • Мнения: 384
Цитат на: boo
Тези лекари са за пребиване. Даже тук българските лекари знаят, че кърменето забавя и намаля вероятността от осеопороза (както и рак на яйчниците, матката и гърдата) в по-късна възраст. Що за глупости са говорили, не ми го побира акъла!
Да, бебето набавя за сметка на майката, но това е в случаи на сериозно недохранване. Всяка майка с нормална диета (даже не особено здравословна) прави нормална кърма и за нея остават достатъчно хранителни вещества.
За тахана не знаех, може би наистина има ефект при остеопороза. Но кърменето не допринася за нея, а напротив.


Е кой е казал че лекарите не са българи?

# 21
  • Мнения: 455
Zdraveite, mili mami.  Stuck Out Tongue  New*, mojesh da si napravish schukani iaicheni cherupki, zapecheni vav furnata, smesvash gi s med, stava edna gasta kasha ot koito mijesh da priemash kolkoto mojesh. Az vzemam po edna supena lajica dnevno. Ako ne iskash da se tapchesh s lekarstva tova e dobra alternativa. Uspeh.  Heart Eyes

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Цитат на: Krassi
Цитат на: boo
Тези лекари са за пребиване. Даже тук българските лекари знаят, че кърменето забавя и намаля вероятността от осеопороза (както и рак на яйчниците, матката и гърдата) в по-късна възраст. Що за глупости са говорили, не ми го побира акъла!
Да, бебето набавя за сметка на майката, но това е в случаи на сериозно недохранване. Всяка майка с нормална диета (даже не особено здравословна) прави нормална кърма и за нея остават достатъчно хранителни вещества.
За тахана не знаех, може би наистина има ефект при остеопороза. Но кърменето не допринася за нея, а напротив
.


Е кой е казал че лекарите не са българи?

Да се коригирам: дори в България има доста лекари, които знаят горното. Не всички, както е видно. За съжаление.

# 23
  • Мнения: 400
Цитат на: Angy
Болките при мен бяха същите - колене и кръст. След спиране на кърменето смея да твърдя, че поотшумяха.
Сега се обажда от време на време кръста, но се надявам да е от вдигането на жива тежест (бебо).
Чувала съм, че сусамът е богат на калций, както и бадемите. Аз лично за по-лесно пих Матерна.


Съгласна съм за сусамът и бадемите, но е добре да не са печени.

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И мен след раждането ме болят ставите на краката-тазобедрените, а и само те ме боляха през бременността Sad Сега като кърмя бебка легнала и крака, който се пада отгоре ме боли адски, но аз досега си го обяснявах с това, че може би тазът си възвръща постепенно старите размери?

# 25
  • Мнения: 128
az puk kato klekna i posle edvam se izpraviam. vse edno ne me darjat krakata.

# 26
  • Мнения: 5 468
Цитат на: redhat
И мен след раждането ме болят ставите на краката-тазобедрените, а и само те ме боляха през бременността Sad Сега като кърмя бебка легнала и крака, който се пада отгоре ме боли адски, но аз досега си го обяснявах с това, че може би тазът си възвръща постепенно старите размери?


Дано наистина таза да си връща размерите от преди  newsm17

# 27
  • Мнения: 5 468
Цитат на: petia23
az puk kato klekna i posle edvam se izpraviam. vse edno ne me darjat krakata.


Ами и аз така ще... май е от тежестта, а? Просто костите не могат да носят тази маса вече. Трябва да се свали.
Щом не съм единствена с такива оплаквания, може пък да е нормално нещо това с костите. Много ми  е подтиснато, да не е някой ревматизъм, че тогава ще я втасам. Много коварна болест е това. Дано като отслабнем, на всички да ни минат неразположенията.

# 28
  • Мнения: 5 539
До седмия осмия месец след раждането ме боляха ту кръста, ту краката, ту гърба. В един период направо куцах като стара баба. Отдавам го на вдигането на малката и честото и носене

# 29
Аз докато бях бременан непрекъснато ме болеше дясната страна на таза, ама неможех да ставам понякога от болки и въпреки това си цоцках мляко за пиене /за киселините много ми помагаше/, прясно мляко и всичко що  съдържа мляко, като родих нямам спомен след това да ме боли нещо, освен когато къпя малката понеже съм наведена, но общо взето болки никакви.

Общи условия

Активация на акаунт