Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
LAROUSSE е името на енциклопедията. Това е френско издателство, което издава всякакви енциклопедии и е специализирано в това. Много от тях са детски.

# 31
С племенницата я четем и заедно научаваме нови и интересни неща.

Много, много благодаря! Simple Smile останахме доволни

# 32
  • Плевен
"Белият жираф" - Лорън Сейнт Джон
Стана любимата книга на дъщеря ми -10г.

# 33
# 34
Записвам се да ви следя, макар че дъщеря ми е още малка (почти на 6г.). Последно купих Сакъз Сардуня на Елиф Шафак, прочетох 3 глави и ми се стори много интересна, но още няма да я чета на детето, ще отложа, то и на самата книжка си пише 7+. Зачетох "Деца играят вън" на Георги Данаилов и ми е много забавна, но не мога да преценя дали едно днешно дете би я разбрало, моля ако някой има впечатление от децата си да сподели как се е възприела и на каква възраст!
От книжките за по- големи (вече не бебешки) сме прочели "Пипи Дългото чорапче" - хареса я и малко от нещата не разбираше; "Мери Попинз" - също я хареса, но доста неща не разбираше, понеже гледахме новия филм по Нова година и затова поиска да я четем; "Крокодилът Гена" - тя си беше баш за възрастта, много добре дойде; "Ние, врабчетата" - учудващо разбираше и много я хареса, дори най- много от всичко хареса тази книжка. И аз съм купила Ванилиите (нали така ги наричат?) - "Феята от захарницата", но не я четем, чудя се дали не е малка още за нея, макар че зная, че ги четата на 5-6-годишни деца и ги харесват.

# 35
  • В Страната на Чудесата
pina, не мога да дам отзиви за книгите, за които питаш. Младежът ми още не ги е чел. Но за вашата възраст задължително минете през "Мили бате" - уникална книга, много любима и на мен и на детето. Heart Eyes Единствената, която първо аз му четох (като беше на 6) и после чете сам още 2 пъти. "Патиланско царство" също е подходяща за вас, относително по-лека за възприемане от "Мери Попинз".

# 36
Заглеждала съм я "Мили бате" наистина трябва да ѝ обърна внимание на тази книга. "Патиланско царство" я гледах и нея в една книжарница, даже зачетох - аз не я харесвам и си мисля, че тя няма да разбере думите, то някои аз не ги разбирам дори, за да ѝ ги обясня. Може би трябва да се пробва, все пак, тя да прецени. Благодаря за препоръките!

# 37
# 38
  • София
При нас пък Патиланците се хареса, въпреки че ми беше трудно да обясня някои думи. Веднъж я прочетох аз, веднъж те сами си я прочетоха.
Последната, която им купих беше Мечо Пух, а издирвах и Дракончето Поли, защото я имат като задължителна за втори клас, но не я намерих.

Общи условия

Активация на акаунт