Азиатска козметика и грим 8

  • 53 560
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • На черешатааа
  • Мнения: 1 012
Момичета дали ще може малко помощ. Четох , четох и тотално се обърках в дебрите на корейската козметика. Та на кратко- имам суха и чувствителна кожа.Нямам проблеми или недостатъци.  Искам да си взема крем за дневна грижа и нещо за нощна. И нещо за назолабиалните. Бих се радвала на вашите идеи и съвети какво да взема Flowers Hibiscus

# 526
  • Мнения: 1 795
gold laydi, не ме разбирайте погрешно, но на въпроси от типа "с такава кожа съм, предложете ми нещо" или "на такава възраст съм, какво да ползвам"( или любимото ми "предложете ми нещо за бръчки/нещо за пъпки") не мисля, че някой в темата се наема да отговаря. Първо, защото няма как да се даде адекватно предложение при така зададен въпрос, а и това влиза по-скоро в сферата на козметичните консултации и изготвяне на личен режим, което се прави от специалисти Simple Smile

1. Суха и чувствителна кожа нищо не означава без допълнителна информация като възраст, състояние, специфични нужди, начин и място на живот, наследственост, здравословно състояние, алергии и тн. Чувствителна към какво? Например аз съм с чувствителна кожа, но прекрасно се разбирам с етеричните масла, които по принцип са  противопоказни.
2."Крем" като тип продукт също не носи нужната информация - от кой ценови клас (например мога да продложа страхотен почти универсален крем за суха кожа, който е 200долара), с какъв състав (натурален, веган, комплексен, с охлюв/без охлюв, с кон/без кон Grin и тн), с каква консистенция -гел, бътър, емулсия.., с каква функция -хидратиращ, овлажняващ, подхранващ, избелващ, ексфолиращ,възстановяващ бариерата и тн.
3. Азиатската козметика е многостъпкова и такова нещо като "крем за дневна грижа и нещо за нощна" няма. Има цялостна поредица от стъпки и продукти, които се прилагат комплексно за ефективно покриване на специфични нужди на кожата. Няма как да се предложи крем, ако не познаваме останалите продукти в рутината, която прилагате. Ако пък нямате такава и съответно не прилагате поне базовите стъпки, няма как да ползвате корейски крем. Той е разработен да се ползва като последна стъпка с правилната грижа преди това и при самостоятелна употреба няма нужния ефект. Има, разбира се и хибридни продукти, но те са съвсем друга тема и пак се прилагат в система от стъпки.
4. По въпроса на "нещо за назолабиалните" важи всичко от т.1,2 и 3.

Моето предложение да се върнете назат в темите и да попрочетете още малко и съм сигурна, че ще успеете и сама да си отговорите на въпроса. А като се  спрете на конкретни продукти в дадена поредност и имате конкретни въпроси ,ние вече с удоволствие бихме коментирали Simple Smile
Все пак нека да уважаваме времето и труда, който всички влагаме в тази тема като пишем ревюта и споделяме лични впечатления; даваме обща информация и  линкове към блогъри, които следим; изброяваме конкретни продукти, от които сме доволни спрямо нашия тип кожа; коментираме състави и тн. Само от последната 1 година има такова гигантско количество информация, че чак се учудвам, че все още някой се затруднява в избора.

# 527
  • Бостън
  • Мнения: 13 488
Този пост на Виола трябва да го заковем в началото на всяка тема!

# 528
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна с Виола.
Едно кремче няма да свърши никаква работа, ползвала съм само кремче когато бързам да свърша нещо, ами не не става рони се, няма ли отдолу другите стъпки.

# 529
  • Мнения: 892
Здравейте, момичета. Следя темата и искам да се представя- фен съм на корейската козметика някъде от 2-ра тема Simple Smile После забременях и родих и спрях да ползвам почти всичко. След повече от година кърмене на близнаци, което и в момента продължава, кожата ми е меко казано в окаяно състояние- комбинирана, дехидратирана, с комедони, които винаги съм имала, петна и за разкош пъпки, тъй като след толкова време цикълът ми се възстановява. Поради това ми е трудно в момента да определя кой продукт как ми действа, тъй като не са малко и вътрешните фактори. Затова въвеждам лека полека. Някои неща имам, други чакам.
Включвам се най-вече да благодаря на всички вас, които споделяте толкова много, не ми се повярва колко се е развила темата за времето, което не я следих. Наистина сте страхотни и с чиста съвест мога да кажа, че е най-уютната тема в красива мама. Flowers Hibiscus

# 530
  • Мнения: 13 274
Влязох в мисли покрай меланото отворила съм го, а витамин С не е с голяма трайност. В зимната слънцезащитата на инесфри  има хиалуронова киселина и затова не го ползвах през деня. Вечер всичко ми е с пептиди и няма къде да го вмъкна.
Лошата новина е, че слънцезащитите, които чакам и те имат хиалуронова киселина. Ще трябва още една да поръчам май.
Може ли за идеи как да го вмъкна.

# 531
  • Мнения: 348
Зари, за пръв път чувам, че витамин Ц и хиалуронова не могат да се ползват заедно. Порових малко и не намирам нищо такова, даже напротив, препоръчително е наслагването на тези две съставки. Според мен спокойно можеш да си ползваш меланото сутрин със слънцезащита Simple Smile

Аз съм в процес на попълване на една огромна екселска таблица с идеи за следващи покупки. Смятам през по-топлите месеци да мина на ферменти, по препоръка на Мария Серт за анти-ейдж грижата през лятото.

# 532
  • Мнения: X
Не съм делила хк и вит с дори ги ползвам заедно.

# 533
  • Мнения: 13 274
Благодаря момичета, не съм го чула и чела, просто си разсъждавах по въпроса.

# 534
  • Мнения: X
zari65, според мен няма проблем. Ползвай си ги заедно и виж как ще си усетиш кожата.

# 535
  • София
  • Мнения: 546
Здравейте, момичета Hug
Може ли някой да ми препоръча пачове за очи, които са ефективни против сутрешното подпухване? Обаче имам още едно важно условие - да не се свличат и да можеш да си вършиш спокойно неща с тях, защото ги използвам сутрин в обичайната голямата семейна лудница Simple Smile

# 536
  • Мнения: X
Ползвам перлените на jmsolution и едни с агаве и двата вида се свличат в първите 2-5сек.

# 537
  • София
  • Мнения: 546
Ползвам перлените на jmsolution и едни с агаве и двата вида се свличат в първите 2-5сек.
Мда, аз вече пробвах няколко вида и все се свличат Sad затова пиша с надежда някой да е попаднал на нещо вълшебно, което да сподели Simple Smile
Мисля, че проблемът е, че при корейските има много серум и затова не се задържат. То това хубаво, ама кой има време да лежи с пачове сутрин Sad Аз имам нужда от ежедневно ползване и съм в голямо издирване...

# 538
  • Мнения: 918
Моите са на CNP и не се свличат, но не знам дали ще ти свършат работа за сутрешно подпухване. Аз съм доволна от тях, но ги ползвам вечер.

# 539
  • София
  • Мнения: 20 079
Зари, както вече са ти казали, няма проблем да използваш хиалуроновата киселина с всякакви други активни съставки. Въпреки че се нарича "киселина", всъщност изобщо не е такава в истинския смисъл на думата, тя е полизахарид.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт