Внимание!!! Слънце!

  • 4 541
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Случилото се е наистина ужасно. Дано детенцето бързо се оправи.

Ние в момента сме на море, но малкият, който е на 1г9м  /пък и каката , която е доста по-голяма/ ги водим на плаж сутрин от към 9,30ч до към 11 - 11,30 ч и ги прибираме. След обяд след 16ч също може. Но цял ден........... Naughty

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това с мехурите е падането на кожата от слънце ми се е случвало Sad
Отвратително е!!!

Стискам палци да се оправи момчето без последствия!!!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
За тези, които още не са разбрали - Крисо спа следобед вкъщи, в леглото си. Качи се на обед, спа следобед, към 6 вечерта слезнаха за последната баня и се качиха. Мазах го на обед, мазах го вечерта. Така, както съм правила години наред, откакто се е родил. Като казах един ден нямах предвид един цял ден на плаж, а само един ден на морето. Както и да е. Насмели, ненасмели - това не е толкова важно. Аз и баща му достатъчно сме притеснени. Пуснах темата не за да потърся успокоение, а просто да ви светна лампичка. Това е!

# 18
Докато четох си мислех, че крема, с които си го мазала може да е фалшив и вместо да го предпази мазния филм даже може да му е "помогнал" да изгори. Знам ли  newsm78 Дано се оправите бързо и да няма последици

# 19
  • Мнения: 3 880
Дано скоро се оправи детето.
За първи път ли ви е тази година? С първите слънчеви бани трябва да е много предпазлив човек, особено за детската кожа.
Аз съм израстнала на морето, а и кожата ми е от този тип, който не изгаря лошо, а става просто по-кафява и съм нямала проблеми, но си спомням, че едно лято (като  големи тийнейджърки вече) дойдоха брадовчедките ми от вътрешността на страната и решихме да ходим 3 дни на палатка на плажа. Те са много светли и двете, ама кой се е замислял тогава, още с пристигането си грабнахме багажа и опънахме лагера на морето и цял ден и цяла нощ там, уж на сянка, ама то и на сянка се изгаряло. На втората вечер събрахме пак багажа и се прибрахме в къщи по спешност. Аз бях заприличала на мургава съгражданка, а на тях двете кожата им се смъкваше от гърба, направо беше ужасно, а какви болки изживяха- не помагаха никакви мазила. Белези си ги имат и до днес, даже като ходят на плаж придобиват още по-лош цвят.
Така че освен мазането гледайте първата баня да не е повече от 5-10 мин и така всеки ден по малко повече, защото наистина е много опасно и тъпото е, че човек се усеща чак когато белята вече е станала.
Приятен плаж на всички и по-малко инциденти Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 647
Леле, много кофти работа. Дано детенце бързо се оправи. Аз имам от 1-2 години слънчева алергия и напълно разбирам за какво говориш.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Явно крема ви е изиграл лоша шега. Имам чувството, че не е бил в ред.
Малкия го мажа с НИвеа 25 фактор и нямаме ядове 2-3 часа стойм и не потъмнява дори. ПОследно бяхме с наши приятели и те не намазаха малкия си син. За два часа това дете заприлича на рак. Не ми се мисли как е било вечерта. И има една друга работа ако постоянно са влизали и излизали от водата работата е станала дебела. И може и това да е причината. Но нищо.
Нека се оправи бързо детенцето, че като знам каква болка е чак ми става лошо.
Стискам палци за бързо оздравяване  Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
имам познат от бургас, с когото скоро говорихме за слънцето и плажовете. по-възрастен е от мен, бивш гларус (ако за това изобщо има давност Wink). никога не е изгарял. казва обаче и че никога слънцето не е било толкова страшно, колкото е през последните 3-4 години. дори на кореняците плажуващи им се налага да се пазят и да взимат мерки както никога досега.

# 23
  • Мнения: 5 539
имам познат от бургас, с когото скоро говорихме за слънцето и плажовете. по-възрастен е от мен, бивш гларус (ако за това изобщо има давност Wink). никога не е изгарял. казва обаче и че никога слънцето не е било толкова страшно, колкото е през последните 3-4 години. дори на кореняците плажуващи им се налага да се пазят и да взимат мерки както никога досега.

Точно така е. Слънцето никога не е било толкова силно, както в последните години. И аз съм отраснала по плажовете, от сутрин до вечер, и нищо ми нямаше. Само ставах черна като дяволче, но дори не съм изгаряла. Но вече - абсурд Naughty
Тази година заведохме детето за час и половина на плаж, намазана с 30 фактор, а като се върнахме след 2 часа беше цялата обрината.
Не изключвам възможността и плажното мляко да влияе, защото тази година за пръв път взех Елеа, а досега я мажех с Чико 40, но и слънцето е много страшно вече Sad

# 24
  • Мнения: 7 474
Не се печем на слънце от 4 г. Sunglasses, толкова е вредно и силно,че не виждам смисъл. Naughty Мажем се с фактор 30, а детето 50+ и под чадъра.  grinning039  Не разбирам какъв е тоя зор за почерняване newsm78

# 25
  • Мнения: 4 371
Дара, това е ужасно  Confused
Дано малкия се оправи по-бързо, представям си и на теб какво ти е Confused
Моя калпазанин миналата година го мажех при всяко излизане тук в квартала, сега съм занемарила малко Embarassed Но след тая тема ще си издръпам ушите и от утре няма да пропускам.
Взела съм му Виши 50+, не исках да рискувам с други кремове, предпочитам аз да не се мажа с нищо, отколкото да стане гаф с детето.
За мен Виши за по-добрата козметика Peace

# 26
  • Мнения: 2 792
 Миналата година бяхме на море в началото на юли, обикновено ходим септември и на мен точно това ми направи впечатление, че слънцето е ужасно силно. Обикновено разчитам на крема и не ги  контролирам особено да ги пазя, но още първия ден бая се зачервиха и въведох доста по стриктен контрол с обличане на тениски и седене под чадъра първите дни. Сега като прочетох това виждам, че не е бил излишен.
  Уф ужасно лято ви предстой, дано се оправи по-бързо, изгаряне трета степен не е шега работа. Ако са спукали мехурите и са почистили добре от изгорената кожа, няма да останат белези, Момчил миналата година си изгори ръката и сега няма  и следа, само ми направи впечетление, че тази година новата кожа реагира по силно на слънцето.
 Ти си знаеш, не се съмнявам, но и аз да си кажа, не мажи с никакви измислени мехлеми и други бабини девитинини остави кожата да се възстанови сама.

  Стискам палци на юнака, защото изгарянето е много болезнено и сега сигурно много се мъчи горкичия.

  Мерси за предупреждението.

# 27
  • Мнения: 260
Благодаря за предупреждението, май това тотално ме отказа да ходя на море с Надето тази година. Не смятах да я водя на плаж, но явно дори щъкайки по двора може да изгори. Иначе сега тя е по цял ден навън, мажа я с Чико фактор 40 и не е изгаряла, леко и потъмня кожичката. Но все пак е беличка, и ние с мъжа ми сме бели и риска ще е неоправдан.
Наистина последните години слънцето е страшно, изгаряла съм жестоко намазана под чадъра, а между 1 и 4 бях с фанелка. Много трябва да си пазим децата. Надявам се малкия да се оправи бързо и да няма последствия.

# 28
  • Мнения: 1 120
Искрено ти съчувствам и стискам палци детенцето бързо да се оправи.
В часовете от 12 до 15 ч слънцето е опсано не само за децата но и за всички нас.
Ние вчера бяхме цял ден на Акваполис и сещате се колкото и да сме се мазали, спускането по пързалките бързо отмива всичко и изгоряхме доста ooooh!Слава Богу не чак 3-та степен Grinning
Кажете с какво е хубаво да се мажем след като сме изгорели newsm78
По бабешки знам с кисело мляко, или с оцет и сода...а някое мазило?
Сори за офф-а

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Напоследък почти нямам познати, които да не са се оплакали или от необичайно изгаряне, или от обриви и слънчеви алергии.
 Дара, стискам палци да му мине на детенцето бързо и без белези и душевни травми, представям си какво ви е на всички Sad.

Общи условия

Активация на акаунт