Име за момиче - Алеса или Зара

  • 5 062
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • до морето
  • Мнения: 2 292
Скоро срещнах момиченце Галакси Rolling Eyes .  Щом сте се спрели на тези двете - Зара.

# 31
  • Атина
  • Мнения: 285
Гласувах Алеса. Напомня ми света Елеса, на която моя приятелка си кръсти момиченцето (толкова слънчево дете) и много й отива. Да, има света Елеса (православна) и именния ден е на 1 август. Може би защото вече съм свикнала покрай мен с това име - по-добре ми звучи Алеса от Зара.

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 12:24 от Aqua Marina

# 32
  • Мнения: 133
Кучето ми се казва Зара - много й отива. Но за дете, някак си...

Аз съм за Александра - силно и звучно име.

# 33
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
И двете не ми допадат особено.
Ако вместо Зара е Светлозара примерно ми звучи доста по добре. Алеса не е зле, но не ми сред фаворитите,  някак повече ми харесва Алесиа/я, предлагам Авиа ако търсите нещо по различно.

# 34
  • Мнения: X
Зара👍
Алеса - Не ми харесва някак, на мен пък ми звучи крайно меко, като на кукла. Алиса е по-добре,
Златина, Златка - (не ги харесвам, но като предложение) Златомира други със З, май не се сещам
Ария, Алексис, Александра, Алекс, Алехс.
Аная( "оная" - Не.)

# 35
  • Мнения: 9 486
Сега като прочетох горните предложения ми хрумна, че Алеса често може да се бърка с Алиса или Алекса.
Обърнете внимание на това, ако ви притеснява.

# 36
  • Мнения: 574
Аная, Алехс... Crazy Това имена ли са въобще?

# 37
  • Мнения: 8 578
Това Алехс за пръв път го виждам
Знам за Амая - означава 'краят'.

# 38
  • Мнения: 5
Лично на мен Алеса ми харесва много повече. Като кажа „Зара” се сещам за три неща - веригата магазини за дрехи, залязлата звезда от Биг Брадър и името на няколко кучета, които познавам с това име Grinning

# 39
  • Мнения: 1 418
Лично на мен Алеса ми харесва много повече. Като кажа „Зара” се сещам за три неща - веригата магазини за дрехи, залязлата звезда от Биг Брадър и името на няколко кучета, които познавам с това име Grinning
Точно 😊Алеса е много нежно име.Алиса също е ефирно и хубаво.Дано се дпрете на него 😊

# 40
  • Мнения: 1 335
Алеса е български моден "бранд", Зара също го свързвам с магазин за дрехи. Аз бих избрала Светлозара, за галено става Зара. Ама да е само Зара, като да е Била.

# 41
  • Мнения: 37
Аз съм за Зара.Имам колежка, която се казва Лазарина и всички и казват Зара.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 374
И двете са кофти. Зара е кучешко име, познавам няколко пески, кръстени така.
Алеса звучи недовършено, все едно някой е изпуснал буква. Бих избрала Алекса или Александра.

# 43
  • Атина
  • Мнения: 285
И двете са кофти. Зара е кучешко име, познавам няколко пески, кръстени така.
Алеса звучи недовършено, все едно някой е изпуснал буква. Бих избрала Алекса или Александра.
Александра звучи много добре, но значението на името според мен не подхожда за момиче... Александра от гръцки означава буквално "отблъсква мъжете" и значението го определят като много смел и силен воин. Казват, че това име го е измислила Олимпиада, майката на Александър Македонски. Александър произлиза от думите алексо=отблъсквам, отвеждам (напр. алексикеравно=гръмоотвод, алексисферо=бронирана жилетка, но буквално отблъзква, защитава от куршуми... и т.н.) и от андрас=мъж. Просто за информация.

# 44
  • Мнения: 18 609
Алиса е 100 пъти по-хубаво за мен, нищо, че е често срещано. Или Алена. Но Алеса е много неблагозвучно.

Общи условия

Активация на акаунт