Родени през 2002г.

  • 17 804
  • 360
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 937
rally, какво ти притеснение!?!

От това, което прочетох имаш - едно много щастливо дете.
Не мислиш ли, че е достатъчно?   bouquet

# 46
  • Мнения: 79
здравейте и от мен:)
моята Стела е родена на 06.09.2002 г. /утре става на 4-ри:)/  точно в 13 часа, 3150 кг, 49 см, а сега е 104 см, 14 кг.
и тя е запозната с буквите, но до такава степен да разпознава нейната, на мама, на тати и така, не може да чете все още пък и мисля че всяко нещо с времето си:)брои до 10 нататък ги бърка.....
с анимационните филмчета сме на вие, т.е. задържа се пред телевизора за има няма 5 минути, бързо и омръзват.....иначе обича да рисува, да оцветява да играе с децата навън. ходи на ДГ от преди 1 година, преди това пт 2 годишна ходеше на ясла, хич не и харесваше и до последно плачеше:(
много е трудна с яденето.....обича да си поспива до късно /когато сме си у дома/:)
редовно гледа Бате Енчо в събота много го уважава:)
много харесва списанията на Барби и Принцеса и всеки месец ги купуваме и ги 4етем от корица до корица.
обича да има Рожден ден и да ходи на гости, както и да има гости:)
обожава розовия цвят, мусака, бобче и Тати:)

# 47
  • Мнения: 891
Хайде и ние да се присъединим !  Grinning
Рени е родена на 19.02.2002 , 48 см, 3 кг, точно в 2.45 часа!
Много е гальовна, непрекъснато иска някой да я гушка и да я целува.
Вече казва буквата "Р" хубаво. Брои до 10, после се обърква. Пише си името и фамилията и познава освен буквите в името и фамилията си и тези на мама, тати, баба, дядо и т.н
Преди ходеше на ясла, а сега ходи на детска градина -  с желание. Обича да оцветява, да гледа филмчета, да кара колело и да помага на мама.
Казва, че щяла да се омъжи за тати, а иначе си има "гадже" от градината  Grinning
И най-важното : Винаги има собствено мнение и е страшно приказлива !  Grinning

# 48
  • София
  • Мнения: 3 124
Здравейте, ето ни и нас със Зорница! Утре тя става на 4 години- като Стела на Боряна Simple Smile. Подготвили сме празненство в Макдоналдс- за първи път. Зори и приятелките й от детската градина очакват утрешния ден с огромно нетърпение.

Зори беше през цялото лято на морето (да са живи и здрави баба и дядо!). През това време порасна с 1 см и половина и качи 3 кг. Свекърва ми много обича децата да ядат по много и....ето резултата! Но изглежда много добре, пък и откакто е с нас, малко свали от натрупаното. Сега е 105.5 см и 21 кг. Тръгна отново на градина след 3-на месечна пауза, и е много доволна, че е отново с приятелките си. През лятото порасна много психически. Стана още по-общителна, игрива, весела. Постоянно търси деца на площадките, за да си играе. Завързва много лесно запознанства. Обожава малки деца и бебета, обича да взима някое под свое "покровителство" и е много нежна с тях. На морето не мога да я изкарам от водата. Много е смела и никак не се сърди, ако я залее някоя малка вълна на брега. Баба й й подари надуваеми гривнички за ръце и тя много си ги хареса. Обича да я водим на "дълбокото".

От няколко месеца казва хубаво и ясно "р". Не познава буквите, макар че я интересуват (пита какво е написано, коя е тази буква). Много обича книжки, постоянно все някоя книжка й е в ръката. Не можем да влезем в книжарница, без да излезем с детска книжка за нея. Simple Smile Брои до 10.
Сутрин обикновено става рано, но понеже спят с батко й в една стая, се измъкват безшумно от леглата и отиват в хола да гледат телевизия. Понякога си поспива и повече. Все още спи следобед, макар че започна вече да се изхитря и някои дни се заиграва в стаята, вместо да спи. В детската, обаче, спи безотказно Simple Smile.

Това са засега новините при нас.

# 49
  • Мнения: 5 531
И ние се присъединяваме към тази тема.Моята дъщеря е родена на 18 юни, 3,330кг, 50 см.Сега е висока 101см, и е 14 кг.Непрекъснато бърбори,обича много да рисува и да танцува.Ходи на детска градина с една година по-големи деца от нея, защото в яслата не я взеха и на 2,4г я пуснах на градина.
Сутрин става много рано, като будилник е.Много обича брат си и все ходи да го прегръща и целува.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 5 585
Първо честит рожден ден на наборчетата Стела и Зорница!
Да са живи и здрави, весели и щастливи.

Да си напиша и моето гардже. Детелина родена на 19.08.2002г. В момента 1м и почти 14 кг.
Ходи на градина и казва, че и харесва, но неизвестно защо като я прибираме все си играе сама отделно от децата.
Имам си момиченце, което иска да е момче - иска да е облечена като момче, да играе с мъжки играчки и е много нещастна, че нямаме филмчето за Спайдърмен. От няколко дни откри динозаврите и сега те са най-интересното нещо.
Не знае да чете и да пише, не знае да смята, освен да брои до 11 като изтърве шестицата. и не умее много да рисува. Въобще пълен илитерат. Честно казано може би причината е в мен, защото умишлено не настоявам и чакам сама да поиска, което тя не прави. Иначе обича да и четем, да реди пъзели и да гледа филмчета, но най-обича да играят на нещо като гоненка с крещене с малкия Mr. Green
Искам да ви попитам сядате да ги учите на четмо и писмо децата си ли, или те сами идват при вас и казват кажи ми коя е тази буква и как се пише или научи ме да чета. Все ми се струва, че трябва да има и какво да научи в училище, а не като мен да се явя научена да чета, пиша и смятам и баща ми заяви на учителката ми в първи клас, че съм направо за трети с което я амбицира да ме мачка както и дойде, за да му докаже, че ме надценява. Изивинавям се за офа и за спама в хубавата тема.

# 51
  • Мнения: 79
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ЗОРНИЦА!!! да си жива здрав, весела, игрива, да радваш мама и тате:)

# 52
  • Мнения: 525
Здравейте!Нашата Мариетка е родена на 23.06.2002.Ходи на детска градина от миналата есен.Много се срамуваше-не говореше,не ядеше,не играеше с децата.Тази година ще сме втора група.Надявам се да се поотпусне.В къщи е като хала-пее,говори много,играе и командва батковците(имаме двама- Гошо на 14 и Митко на 12 години).Нямаше да знаем какво изпускаме ако не се бяхме решили да я имаме.

# 53
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Как сте мами?Нещо е изостанала темичката за наборчетата bowuuВ детската ни градина ни предложиха и тази година английски език  и танци...ходи с удоволствие и тръпне кога ще дойде време за Коледното тържество в читалището,че да се качат пак на сцената с групата.А като застане срещу пълната зала и като изкара една усмивка тип...всички зъби вън и така замръзва до края на танца ...таланти всякакви ooooh!Заради магарето на Шрек пък сега се е сдобил с едно магаре,искаше и да си го вземаме в къщи,да сме си го вържели отвън на едно дърво край колата...до блока и като готвя да го храним и него  Sickно добре,че стигнахме до мирно разрешение на въпроса..магарето да си е на село при стопанина пък ние да ходим да храним

# 54
  • София
  • Мнения: 3 124
Тази година записах Зори на английски в градината- с големи резерви, с надеждата, че поне ще понаучи малко думички....На народни танци ходи още от миналата година и много й харесва.  Simple Smile

# 55
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Да се отчетем Simple Smile...
Вече Георги е  втора група в детската, смята че е много пораснал това лято и  се държи като "добър" батко с по-малките деца Wink
Тази година, за разлика от миналата, когато на нищо допълнително не ходеше, съм го записала на футбол и плуване... трябва да си изразходва енергията някъде зимата....
Напоследък иска да участва в "По-по-най...", но ама мама не иска... и много ми се сърди след това...
Решава логически задачи и може вече да брои до 15 с "малки " грешки Wink

Голяма любов изпитва към мен, трябвало да се оженим  Embarassed, постоянно ме целува и преследва, а уж си имал гадже в детската, явно е някакъв етап.. знам ли... Rolling Eyes
Това е от нас засега...

# 56
  • Варна
  • Мнения: 5 585
Откакто стана на 4 години Детелина е уверена, че където и да се качи не може да падне. Затапва ме с думите - Няма да падна аз съм на 4 години.
Записах я само на танци в градината. На мен ми се струва рано за английски.
Искам да ви питам колко струват при вас танците, английския, въобще извънкласните занимания. При нас е 2,50 на час при 8 пъти месечно.

# 57
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
При нас е по 4лв на месец,при два пъти занимания в седмицата!За английският и аз се чудих,но така запомня някои думички и в процеса на играта започва да употребява и чуждите думички,че някой път затапва кака си,случи се да забрави една думичка много елементарна и нашият вика "абе како  bowuu...."и каза думичката  Joy голям смях падна и но и награда за детето имаше Mr. Green

# 58
  • Мнения: 5 873
Кристиана се роди на 25 февруари 2002 г.Тегло-3250,ръст -52 см.Сега е голямо момиче -висока е 120 см и тежи 23 кг.Ходи на детска градина и сама  Whistlingсе е записала на балет...Говори правилно,брои до 14 и  обича да рисува.Много се застоява на компютъра и все се караме за това.Никога не е виновна за нищо Wink ,и все посяга да бие кака си. Confused

# 59
  • София
  • Мнения: 3 124
В нашата детска градина (в София сме) таксата за танците е 10 лв. на месец; английският е 16.50 за един месец. Таксата за английския ми се струва доста висока; ужким с всяка следваща група увеличават броя на заниманията и затова.....но да видим....

Засега поне Зори не е изкушена от компютъра, освен че понякога обича да натиска клавишите заедно с мен Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт