ЕЙЙЙ Аман от приятелки

  • 7 139
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
Ето затова човек не бива да се раздава твърде много и да внимава какви услуги прави - ако вие сте го направили от добри чувства и безкористно, то те най -вероятно не са го възприели по този начин и въобще от такива неблагодарници трябва да се стои настрана. Чисти сметки - добри приятели.

# 16
  • sofia
  • Мнения: 127
Знам че неможе да ми помогните ,но да си излея душата.
Предисторията: преди близо две години  мажа ми взе от службата две карти /телефонни/ с безплатни минути и тинтири минтири и ги даде на приятелско семейство.Излизат други карти по хубави и те си взимат и нашите стават излишни.Искат да се спрат нооо преди да е изтекъл договора не може и затова ние сме виновни Crossing Arms
И днес звани телефона вдигам ,въпросната приятелка "намирай мъжа ти да отива да ги спира тия карти щот аз нама да плащам и не ме интересиува/днес било последен срок/
Егати хората дава ми тон, мъжа ми трябва да е на ръзполужение /все едно  той не ходи на работа и си няма ангажименти ,НО НАЙ  ме хвана яд на заявлението че ако не отидел ТЕ НЯМАЛИ да си плащат.И ако това не е наглост здраве му кажи.
Та ние тези карти несме ги ползвали и 3 минути откъде на къде ще поемаме разходите и егати ултиматома а ?Как ви се струва2

Ако картите са към Мтел прехвърлете тези номера към новия договор на приятелите ви. По този начин и двете страни ще бъдат доволни. Казвам го от опит. Картата на сина ми беше към договор на моя братовчедка, но при мъжа ми излезе много по-добра оферта. Попитах в Мтел има ли възможност да се прехвърли при нас и ми казаха, че може. Питайте си за подробности на *88.

# 17
  • Мнения: 7 474
Това не са приятели просто Crossing Arms
   

# 18
  • Мнения: 3 880
Аз такива хора не бих нарекла приятели и бих прекратила всякакви отношения с тях, но има и един много хубав лаф- "не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава" Чудя ви се на вас как можете да преотстъпите договори, които се водят на ваше име ей така на чуждо ползване newsm78 Правите услуга- добре, но или веднага издавате нещата на името, на този който ще ги ползва, или прехвърляте договора на новото име (ако има възможност) Ако не може нито едното, нито другото просто казвате че не става и толкова. Ами че те така могат да ви навъртят 1000 лв сметка и кой ще ги плаща после?? То е все едно да си дадеш кредитната карта на приятелката си и да се надяваш, че тя няма да злоупотреби... ами ако въпреки всичко го направи??? Незнам, аз съм си Тома неверни и такова доверие най-много на майка си да мога да имам. А и известна доза недоверие подпомага междучовешките отношения си мисля аз Wink спестявам си някои ядове след това (не всичките де Wink)
Седнете с въпросните познати, извадете договорите и им покажете, че те се прекратяват само в определен срок, а не когато му кефне на човек. Всъщност е трябвало да са запознати с условията още преди да подпишете, за да си направят сметката дали са съгласни или не. Ако са знаели за какво става въпрос, няма сега какво да се правят на луди, но ако са някои, които нямат много акъл в главата и не са знаели какво е това "договор" (и вие не сте им го обяснили) тогава не ви остава нищо друго освен да си плащате таксите и да си закачите една голяяяяма обица на ухото за следващият път. Все пак пред закона и оператора вие сте тези, които дължат нещо.
Освен един бой да им хвърлите друго не виждам  Wink (бъзикам се, разбира се)

# 19
  • Мнения: 3 880
преди близо две години  мажа ми взе от службата две карти

А за колко време всъщност е договора? (тукашните са най-често за по 2 години)

# 20
  • Мнения: 1 671
Поговорете сериозно с тях, както Biba е посъветвала. И каквото и да стане - вече внимавайте с такива "приятели". За съжаление често се случват такива неща - и аз съм от патилите. Лошото е, че в случая ако те не проявят разбиране вие ще трябва да поемете неустойките от неспазването на договора.

# 21
  • Мнения: 8 917
Бих ги насолила както трябва - да сте им ги давали насила???? Не мисля, нали?! Wink

# 22
  • Мнения: 213
Ако са на Глобул пробвай да смените плана, за да може после да прехвърлите договорите. Свеки е с карта на името на сестра ми та видяхме бая зор да се организираме да я сменим ама се пак  по-добре отколкото да се набутвате с излишни месечни такси.

# 23
  • Мнения: 83
Имам един приятел,който за такива случай използва един лаф (ЦИТИРАМ ДОСЛОВНО)

"Няма на някой познат да съл подал ръка и той да не ми се е изсрал в устата."

# 24
  • Мнения: 5 475
Струва ми се "Направи добро - изяш лайно" с извинение  Embarassed, ама и без извинение си е така  Close
Приятели само ако има далавера и келепир, а?

 Peace Май така излиза .. newsm78

# 25
  • Мнения: 1 492
Много неприятна ситуация. Пробвай да прекратиш договора с оператора или поне да ти ги направят с предплатени минути.
Някой наскоро ми разправяше, че отишъл и казал, че не иска повече да ползва картата им и те я спрели, въпреки,че е била обвързана с договор.
Успех Peace

# 26
  • Мнения: 3 880
В крайна сметка, ако не се раzберете с господата, кажете на оператора, че са ви откраднали картите и да ги спират и готово. Най_вероятно или Ще ви направят нови, или Ще си платите неустойката до края на договора, но поне няма да има опастност да ви навъртят сметки zа раzговори...

# 27
  • Мнения: 3 394
Simple Smile Simple Smile Simple Smile извинявай, не можах да се сдържа Simple Smile

по въпроса - наглост голяма от старана на т.нар. ви приятели. Друг път да си знаете услуги да не правите.

# 28
  • Мнения: 6 206
Не знам, приятелството и материалните неща /като гсм карти/ са две несъвместими неща за мене.
Нито искам, нито давам материални облаги на познати. Никога. Така си пазя добрите отношения с хората.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт