Счетоводител в нужда се познава 15

  • 27 937
  • 743
  •   1
Отговори
# 525
  • Добрич
  • Мнения: 795
Имам болничен за период, за който в сайта на НОИ се вижда, че има 2 болнични, единият анулиран.
След подаване от работодател, получавам писмо от НОИ за отказ за изплащане. Къде да търся причина, при работодател или доктор?

# 526
  • Мнения: 47 981
В писмото пише причината. Каква е тя

# 527
  • Добрич
  • Мнения: 795
Мотиви: По данни от осигурителя към началната дата на отпуска поради временна неработоспособност лицето не е осигурено във фонд "Общо заболяване и майчинство " ,поради което няма право на парично обезщетение.

Но това реално ми е продължение на предходен болничен, като предния беше изплатен без проблем.

# 528
  • Мнения: 47 981
Занеси го на работодателя. Вероятно техническа грешка в някоя клетка. Ще направи корекция

# 529
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Трябва и после в ГДД:
Когато данъчното облекчение за деца по чл. 22в от ЗДДФЛ е ползвано в пълен размер при работодателя по основното трудово правоотношение, но физическото лице е задължено да подава годишна данъчна декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ за съответната година, декларация за ползване на данъчно облекчение за деца не се попълва отново, а това обстоятелство се отбелязва на съответното място в Приложение № 10.

# 530
  • Добрич
  • Мнения: 795
Занеси го на работодателя. Вероятно техническа грешка в някоя клетка. Ще направи корекция

Благодаря за бързия отговор 🌺

# 531
  • Мнения: 47 981
Момичета, за облекчението по 22в има ли нови бланки, или от миналата година?

# 532
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Момичета, за облекчението по 22в има ли нови бланки, или от миналата година?
Не съм отваряла тази година, но май са като старите.

# 533
  • Пловдив
  • Мнения: 40 747
Същите са мисля..поне не забелязах разлика аз.

# 534
  • Мнения: 47 981
Благодаря,и аз не видях нови на сайта, но знае ли човек

# 535
  • Мнения: 861
Здравейте,
имам въпрос относно осигуровките върху бонус.
На всяко тримесечие получавам бонус за свършена работа. Това по принцип. Дефакто получих за 9 месеца наведнъж в октомври. Направи ми впечатление, че бонусът също е обложен с данъци за пенсии, болнични, майчинство и т.н.
Брутната сума е брутната ми заплата + бонуса, с общи удръжки върху всичко.
Няма ли някакъв начин да не ми се начисляват удръжки за майчинство, безработица, пенсия и т.н. върху бонуса?
Не мога ли да плащам само данък общ доход?
Става въпрос за доста голям процент от пари, които би трябвало да са за добре свършена работа, а реално аз ги давам на държавата да спонсорира знаете кого.

# 536
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Мисля, че няма начин да не бъде обложен бонусът. Ако имаше всички щяха да бъдат назначавани на минимална заплата, а останалото щеше да се води бонус към заплатата.

# 537
  • Мнения: 2 681
Няма как да е без удръжки, ако не го дават подмасово.
За съжаление ...

# 538
  • Мнения: 3 724
Здравейте, имам голямо мислене вече се обърках с това супто. Фирмата ни е в сферата нс услугите, издавам фактуруте в брой от фактуриране.бг, което според производителите му не е супто. Но чета , че ако има счетоводен софтуер в обекта заедно с касовия апарат, би следвало да имаме супто

# 539
  • Русе
  • Мнения: 1 513
Сънрайз, и аз така четох в счетоводната група във фейсбук, но за щастие моят шеф реши и махна касовия апарат. Рядко, веднъж на 2 месеца се случва някой да плати в брой и тогава шефа сам ги внася по банковата ни сметка.

Общи условия

Активация на акаунт