Счетоводител в нужда се познава 15

  • 26 258
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Здравейте, можете ли да ми помогнете със следния казус:
СОЛ с отрицателен годишен доход, върху който се внасят окончателни вноски. Например, годишен облагаем доход - 12,000 лв., а авансово внесени - 12,200 лв. В Д50, Образец 2004, Таблица 1 излиза -200 лв., съответно оставям окончателните вноски за ДОО, ДЗПО и здравни като 0,00 лв.
Какво обаче се вписва в Декларация Образец 6, в такъв случай? Flushed

# 691
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
В декл.6 се вписват авансовите и/или дължимите вноски за 2019.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 545
В декл.6 се вписват авансовите и/или дължимите вноски за 2019.

Благодаря, Ала-бала! Това значи, че ако авансовите вноски припокриват дължимите, то трябва да въведа авансовите в графите Дължими вноски за 10.ДОО, 12.ДЗПО и 14.Здравно, нали правилно съм разбрала? И предполагам, подавам молба в НАП за приспадане на надвнесените осигуровки?

# 693
  • Мнения: 587
Здравейте и аз имам питане.Скоро ще се връщам на работа и ме и интересува ако ми се наложи да ползвам болничен заради детето,как ще се изчислява той?Ползвах 2-рата година майчинство.До колкото знам се гледат 18 месеца назад,т.е 12 от тях съм на 380 или се взима минималната заплата за страната?

# 694
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Здравейте и аз имам питане.Скоро ще се връщам на работа и ме и интересува ако ми се наложи да ползвам болничен заради детето,как ще се изчислява той?Ползвах 2-рата година майчинство.До колкото знам се гледат 18 месеца назад,т.е 12 от тях съм на 380 или се взима минималната заплата за страната?

# 695
  • Мнения: 547
Здравейте,
Фирма е достигнала оборот от 50 хил., но не последните 12 месеца, а за период от 2 години-2 години и половина. Трябва ли да се регистрира по ДДС?
Благодаря предварително!

# 696
  • here and now
  • Мнения: 4 167
Вземат се предвид само последните 12 месеца.

# 697
  • Мнения: 408
Здравейте,
Фирма е достигнала оборот от 50 хил., но не последните 12 месеца, а за период от 2 години-2 години и половина. Трябва ли да се регистрира по ДДС?
Благодаря предварително!
Не.

# 698
  • Мнения: 1 381
Колеги, имам казус.
Служителка която е болничен цяла седмица, в сряда почива нейн близък.. какво се случва с тези 2 дни на които има право, след като е в болничен?
Губи ли ги?

# 699
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Колеги, имам казус.
Служителка която е болничен цяла седмица, в сряда почива нейн близък.. какво се случва с тези 2 дни на които има право, след като е в болничен?
Губи ли ги?
Първо се гледа дали този близък е такъв, за който може даползва тези два дни.
Болничен пък се прекъва само от лекар, така че да, губи ги реално.

# 700
  • Мнения: 1 381
Колеги, имам казус.
Служителка която е болничен цяла седмица, в сряда почива нейн близък.. какво се случва с тези 2 дни на които има право, след като е в болничен?
Губи ли ги?
Първо се гледа дали този близък е такъв, за който може даползва тези два дни.
Болничен пък се прекъва само от лекар, така че да, губи ги реално.
Да, и аз до този извод стигнах. Има право да ги използва, но само ако прекрати болничния.
Иначе ги губи.
Благодаря! Relaxed

# 701
  • Мнения: 679
Здравейте, пенсионер на граждански договор само приложение 3 към декларацията по чл. 50 ли подава или трябва да взема и бележка от пенсионното и кое приложение се попълва.Благодаря

# 702
  • Русе
  • Мнения: 242
Пенсията е необлагаем доход.Декларира само дохода от гражданския договор.

# 703
  • Мнения: 500
Бихте ли обяснили каква декларация и въобще документи са нужни за плащането на патентен данък? /за спортен клуб без каса става въпрос/

# 704
  • София
  • Мнения: 1 614
Патентен данък - за справка ЗМДТ - Закон за местните данъци и такси

Общи условия

Активация на акаунт