Юлчета 2018- тема 4

  • 55 355
  • 744
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 439
ennya, кафенце в парка? Ще оставя телефон на лични Simple Smile Калина сега стана, оправям я и тръгваме.

# 736
  • Мнения: 277
Момичета как разпределяте домакинството и децата за деня?Ние например ставаме към 8 оправям спалня и някоя друга бъркотия. Излизаме за кухнята и обиколки и се прибираме към 12,13ч.Ядем и почва да си играе малката А аз пооправям колкото мога.После в 15ч тя заспива и аз обръщам къщата за 2часа.После става ,яде и излизаме след 18ч.Връщаме се в 20ч -пак готвене ,къпане и т.н и В 22ч по леглата

# 737
  • Мнения: 231
Събуждане между 07:00 и 08:00 ч, храбене, прахосмукачка, миене на чинии, пълзене и игра, кратка преди обедна дрямка. Излизане за кухня и малка разходка, обяд и разходка, прибиране и следобедна закуска, следобеден сън на млката и евентуално готвене Simple Smile
След събуждането пак хапване н някое и друго плодче и излизаме навън Simple Smile
Мъжът като се прибере малко му се радва, малко игра и излизаме на семейна вечерна разходка с кучето. След това вечеря, къпане и спане. Между посочените хранения има няколко кърмения Simple Smile
Време за мен - след като тя заспи, т.е. след 21:30 ч (ако не припадна Grinning ).
Разбира се, нощно време се буди 4 - 5 пъти за кърмене Simple Smile

# 738
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Ние си разпределяме домакинските неща с таткото.
Сутрин като станем имам да оправя само себе си и нея и да спретна бърза закуска. Днес закусва каквото и аз - препечена филия с масло, авокадо, домат и сирене. Ще оправя нейната кочина на стола и след малко ще излезем за кухнята. След обяда като излезем за разходка пускам робота да изчисти. Пуснала съм пералня и само ще я прехвърля в сушилнята и по-късно ще я прибера с гардероба й ( това е досадното ) . Или пазарувам през деня с детето или таткото пазари след работа. Вечер зависи какво ще се готви или аз се заемам , ако е манджа или таткото , ако е месце със салата. Ядем всички заедно. Или аз мия чиниите или ако е късно бързаме да оправяме детето за сън ( той я оправя за сън) и ММ мие чиниите , докато аз я присписвам. Сутрин преди да тръгне за работа той й преварява вода за пиене и минава стаята, в която седим през деня  с парочистачката и коридора. Спалнята 2 пъти седмично една стирка я минава някой.
Понякога се събират 1-2 сушилни и става натурия в спалнята, но ми е все тая.
Общо взето нашия татко много помага Simple Smile

# 739
  • Мнения: 243
И аз хваля нашия татко! От три дни съм болн и той пое изцяло грижата с малко помощ от бабите де, че и той има работа. Сутрин посреща кухнята, прави закуска на детето, храни го, облича го, памперси дори започна да сменя, което до този момент му беше табу Simple Smile Вечер също като се върне го храни, къпе го понякога, защото не го къпем всеки ден, но и преди това си беше негово задължение така да се каже и после го преспива!

# 740
  • Мнения: 595
Наш татко почти не си е вкъщи, но вечер се къпят и играят заедно.Денем като станем и закусим си почиваме вкъщи, беб спи,после излизаме и се прибираме за обяд и пак сън.Следобед пак излизаме и деня  е минал.Ляга си рано 8-9, което всички ни устройва идеално.
Останалото ми е междудругото - поддръжката вкъщи.

# 741
  • Мнения: 3 439
Мъжът ми може всичко без кърмене и съответно го прави иначе нямаше да ми е мъж Grinning
Доли, бързо оздравяване, аз също изкарах грип в началото на месеца и разболях всички Sad
Май ще се окаже, че съм доста лежерна - прахосмукачка пускам веднъж седмично аз или мъжът ми, моп не си спимням откога не съм използвала. Мъжът ми се занимава с миялната, а аз с пералнята обикновено. Почти всеки ден има за пране. Калина спи два пъти - преди и след обяд. Става към 7:30 - 8:30 и за съжаление все по-късно си ляга, което мен грам не ме устройва. Ще видим как ще се борим. Кърмене навън вече е мисия невъзможна, по-вероятно е да остана без зърна. А с времето все повече не искам да спирам да кърмя, но виждам, че наближава края и ми е мъчно Simple Smile Дано планът проработи, та догодина пак Simple Smile
Все повече я обичам, та тя си е човек вече Simple Smile толкова е умна, умирам за нея  Purple Heart И има моя глас, мъжът ми откача като се разлигавим и врещим Joy

# 742
  • Мнения: 243
А какво мислите за триколките? Някой мисли ли да купува сместо лятна количка? В много голяма дилема съм и се колебая между два вида и марки...някой ако има опит да сподели, заслужава ли си?

# 743
  • Мнения: 437
Не ми беше удобна триколката грам. Или детето ще му провиснат краката и не може да се бута, малко багаж мога да влача с нея, накрая вече и кормилото й се беше прецакало и управленуето й куцаше! Предпочитам си лятната количка!
Нашия режим е ставане в 7, закуска, гърне, изпращане на кака и тате, малко игри, докато аз мина с прахосмукачката или пусна пералня. Следва приспиване, след ставане излизаме за кухнята и да се разходим. Вкъщи обяд, гърне. Ако имам шанс и нужда нещо друго да свърша (простиране или моп), а ако не - приспиване за следобедния сън 13:30-14 до 15:30-16! През това време ако съм пазарувала и имам идея какво ще ядем, гледам да го под хвана или просто си мързелувам с кафе и някой сериал, който следя. Като се събуди следобедна закуска и излизане. Взимаме каката и отиваме да играе. Прибиране 19-20ч. Вечеря за бебето. Таткото я къпе, ние с каката ядем и после аз приспивам малката и таткото вечеря. Игри с каката и тя към 21:30 ляга, а ние докато издържим и лягаме и ние. Общо взето няма време вечер, освен за душ и малко книга, докато доприспивам!

# 744

Общи условия

Активация на акаунт