АВГУСТинки 2019 - тема 6

  • 30 817
  • 747
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 496
Олее доста сте изписали 😂😂 Тъй като моята ЖК е на 11март, а аз съм луда си записах час във Фемина в понеделник да видят как е бебето 😬😬 Мъжа ми е вдигнал ръце от мен, ама ми идва много да чакам до 11сти 😀 Записах пак при д-р Икономова, защото ми допадна предния път, въпреки , че прочетох различни мнения за нея, но с мен се държеше добре, да видим сега 😀
П.С Исках час още утре , но нямаше (пиша го само да потвърдя лудостта си 🙄😀😀)

# 646
  • София
  • Мнения: 1 128
Поли, аз съм на 5-ти във Фемина, трябваше да запишеш до тогава пък и по кафе да ударим 🤗

# 647
  • Мнения: 496
Поли, аз съм на 5-ти във Фемина, трябваше да запишеш до тогава пък и по кафе да ударим 🤗
Съншайн кафе и на 4рти има Wink Вече и времено е чудесно 🤗

# 648
  • Мнения: 9
Здравейте, бъдещи и настоящи мами Simple Smile)
Нямам време и възможност да мина всички теми и написаното от вас. Искрено се надявам да са само положителни и хубави новини, мисли и емоции! Поради тази причина,
искам да попитам, дали има вече някоя група ( сктита) сътворена от вас във фб ( без тези откритите 2, които се появяват в търсачката)?
Хубав и усмихнат ден на всички!
 P.S. По - горе прочетох за часове при д-р Чавеева в Щерев. Има вече часове за април месец, ако случайно някоя мама е решила да отиде при тази прекрасна, лично за мен,  лекарка. Simple Smile))

# 649
  • София
  • Мнения: 1 128
Пепина, не е нужно да пишеш по 5 коментара. Напиши всичко в 1 коментар като споменаваш имената, за които се отнася написаното. Твоето писане на 4 поста един след друг се счита за спам във форума!

# 650
  • Мнения: 421
Бях и аз на преглед днес. Издържах 3 седмици - герой! Иначе и аз съм кукуригу и му се изтръпвам на доктора като изперкам. Само звъня да видя дали е там, че доста пътува по работа...
Бебето расте, но имам и аз риск от прееклампсия, ще следим...
Чаках да мине този преглед и сега звъня в СВ. Петка ама не можах да се свържа. Някой да е ходил скоро? Да ми каже име освен Богданова, че за след 3 седмици искам час, ако имам възмножно ст да избирам, да съм готова...
Коментирате работата, аз мисля и юни да работя, но съм намислила да си ползвам дотогава цялата годишна отпуска - по 4-5 дни на месец

# 651
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Момичета, задължително ли се прави цитонамазка на бременни? Имам ли право да откажа?

# 652
  • Мнения: 646
На мен ми направиха и аз нещо се притеснявах, но лекарката ме увери че няма нищо страшно и ако в последната една година не съм правила е хубаво да се направи. Но ми каза, че мога и да откажа!
Момичета, задължително ли се прави цитонамазка на бременни? Имам ли право да откажа?

# 653
  • София
  • Мнения: 406
Peppinna, 15+5 г.с. съм, което си е средата на четвърти месец. При наличие на контракции на този етап точно магнезий се пие, предписан е от лекар. Разбрали сме се, че ще го пия до края на бременността.
Иначе - да, важно е да се спре минимум две седмици преди термин, ако ще раждаш нормално. При секцио (какъвто на 95% ще е моят случай) не знам има ли кой знае какво значение - така или иначе дотогава има още много време.

Valentina, ако си правила последната година цитонамазка - не е нужно да правиш. Ако не си правила, мисля, че имаш право да откажеш, май те карат да подпишеш нещо.

# 654
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Месеца в който правих инвитрото правих и цито ( ноември ). При мен има съмнение за скъсена шийка а навсякъде пише че в този случай не е редно да се прави .Confused

# 655
  • Варна
  • Мнения: 856
Момичета, задължително ли се прави цитонамазка на бременни? Имам ли право да откажа?
Аз подписах документ , че отказвам.

# 656
  • София
  • Мнения: 406
Занеси на лекаря копие от резултата, аз така направих. Добавиха го към останалите ми документи и изследвания, които пазят. Изобщо не е ставало на въпрос да се повтаря изследването. Дори и да не си бременна, цитонамазка не се прави през 4 месеца.

# 657
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Благодаря ви момичета,ще искам да подпиша и аз, макар че днес й споделих че имам и тя каза стара е, трябва нова Flushed

# 658
  • Мнения: X
И според мен няма нужда от нова цитонамазка, ако си си правила скоро. По-скоро микробиология, ако имаш оплаквания. Stuck Out Tongue Winking Eye

На мен за контракции ми АГ ми предписа папаверин 3х1 за няколко дни тъй като но-шпа не ми действа. Пих няколко дни и наистина още след първото хапче минаха. След 3 дни ги спрях и засега съм добре. Надявам се скоро да не ми се наложи пак да пия. Не знам дали за напред е подходящо успокойтелно.

А каква форма на магнезия пиете? Знам, че има различни, но коя е най-подходяща при бременност?

# 659
  • Мнения: 496
Аз бях правила август месец цитона и казах на доки и тя каза, че не е нужно сега. Ако беше настояла, щях да откажа. Първо съм с обърната матка и ме боли ужасно като ми взимат и второ, дори от преглед в началото с вагинален ехограф получавах контракции, представям си от това. Не ми се рискува. А пък ти щом ноември си правила, изобщо не виждам смисъл сега. 😕

Общи условия

Активация на акаунт