Утрогестан

  • 1 700
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 162
Здравейте момичета Simple Smile Имам две неуспешни бременности в 5г.с. и 6г.с. Гинеколожката ми изписа Утрогестан за задържане (сутрин и вечер по 1 таблетка) и каза да започна веднага при положителен тест за бременност.
Днес съм на 11ти ден от засечена овулация и си направих тест, беше отрицателен. Утре съм съответно 12ден след ову и ще си направя още един тест. Дано да е положителен 🙏
Въпросът ми е: ако винаги чакам до деня на цикъла или на закъснение - късно ли ще е за таблетките.. много ме е страх да не падне пак и затова си правя толкова рано тестове..
Някой с опит с таблетките? Много ще съм благодарна.. 🙏

# 1
  • Мнения: 2 625
За 1-2 дни няма да има кой знае каква разлика.Нивото на прогестерона започва да се увеличава още след имплантиране на яйцеклетката.Така, че ако си направиш теста в деня на цикъла или след закъснение няма да си много закъсняла.
Спонтанните аборти са поради хромозомни аномалии в повечето случай, така, че ...
А след тези два аборта правили ли сте си изследвания с партньора?

# 2
  • Мнения: 162
Много благодаря за отговора. Правихме всички изследвания - генетични с мъжа ми и отделно на мен за тромбофолия, емболия и тн. Всички резултати са отлични.
За жалост не откриха никаква причина.. на генетичните резултати пише, че ако още веднъж падне - ще изследват плода.
Моята гинеколожка каза, че никакви други изследвания не ми трябват, а че просто така е станало. Живея в чужбина..
не знам вече какво да си мисля и аз..
Значи по-скоро да си правя тестове на - 13,14ти ден, а не по-рано..

# 3
  • Мнения: 2 625
Хубаво е, че основното сте го направили.Няма от какво да се притеснявате.Успех следващия път и до финал 🤞🍀

# 4
  • Мнения: 183
Здравейте момичета в понеделник ми изписаха Утрогестан.В неделя имам прокървяване не беше много и след едно избърсване общо взето го нямаше.Отидох при Аг в понеделник тя ми направи обстоен преглед и каза,че има следи от кръв и много слабо отлепване на сак което се вижда,но е доста малко.Изписа ми го 2 по 1 бр на ден и болничен с препоръчка да лежа и да си почивам. Във четвъртък пак сам на преглед за сега всичко е наред. Разкажете момичета на които се е случвало ,като се почне препарата до края ли се пие,през цялото време ли ще трябва да се лежи като веднъж се е случило и има ли вариант това отлепване да се възстанови

# 5
  • Мнения: 246
Включвам се към тази тема като най-скорошна. В началото на 5 седмица съм (5 седмици и 2-3 дни), вчера получих бледо кафяво зацапване, притесних, обадих се на доктора и днес бях на преглед. Видя се гестационен сак, добре прикрепен. Нещата към този момента изглеждат нормално. Зацапването може да се дължи и на остатъчно имплантационно кървене.  Имам и правена хистероскопия с доста мащабна резекция на пълен септум през януари, така че и това може да е фактор. Изписаха ми Утрогестан 3х2, вагинално - тоест 600мг дневно. Това регулярна доза ли е или е леко завишена?

# 6
  • Мнения: 214
Здравейте,

Докторката ми предписа една таблетка Утрогестан вечер, вагинално, поради нисък прогестерон и  неуспешни опити за бебе. Въпросът ми е сексът позволен ли е по време на приема на Утрогестан? Разбира се, няма да е непосредствено след слагане на таблетката, ами на следващия ден.

# 7
  • Мнения: 246
Здравейте,

Докторката ми предписа една таблетка Утрогестан вечер, вагинално, поради нисък прогестерон и  неуспешни опити за бебе. Въпросът ми е сексът позволен ли е по време на приема на Утрогестан? Разбира се, няма да е непосредствено след слагане на таблетката, ами на следващия ден.

Няма проблем, трябва да е минал поне час след поставянето ѝ. Има разни белезникави екстри от самата таблетка, да не ви притесняват.

# 8
  • Мнения: 214
Момичета, малко съм притеснена. Последната капсула я сложих в понеделник вечерта и от вчера се мъчи да ми дойде цикълът. Много ме боли корем все едно ще дойде всеки момент, но има само леко кафеникаво зацапване. Нормално ли е това след прием на Утрогестан? Цикълът ми винаги е по часовник, а сега е втори ден закъснение, пък и винаги идва с пълна сила, никога не зацапва така.

# 9
  • Мнения: 11
Дами дайте мнение Simple Smile

В неделя 18-ти имах два положителни теста (последна менструация 13.05), отидох бързичко в спешния АГ кабинет, от къде ми казаха, че шансът да се види нещо едва ли не е едно на милион но все пак ме прегледаха и все че се се видя...2.8 мм сак и го имам на снимка. Казаха ми да потърся лекар след около месец и дотам.
Снощи имах съвсем леко зацапване с розовеникав цвят и полудях, колкото и да исках да запазя самообладание.
Както и да е, сутринта реших че ще ходя на лекар, но преди това сама си назначих изследване на прогестерон.
Гинеколожката, при която попаднах и ме взе изванредно ми каза, че е невъзможно да се види толкова рано, при все факта че моят цикъл освен всичко останало е и по-дълъг от 28 дни (средно 35 дни ми е). На приложението ми за следене едва днес показва 1 ден закъснение. Каза ми - моето момиче, не знам какъв е ехографа на колегите, как са го видели, как да го снимали (за съжаление не носих снимката с мен). Каза ми - прогестерон не трябва да пускаш, защото няма правилни референтни стойности за него при бременност. Изписа ми Утрогестан 300 вагинално за всеки случай. Прегледа ме и каза, че няма нищо смущаващо, но тя лично не вижда още сакче което намирала за съвсем нормално на този ранен етап.
Накара ме да пусна hcg днес, който излезе - 2543 и да го повторя след 48 часа и да й се обадя да ми каже кога да ида пак.
Прегестеронт ми излезе - 78 при минимална референтна за първи триместър - 35

Та въпросът ми е според вас днес да започна ли Утрогестан
Има ли как да "предозирам"
извинявате ако звучи абсурдно въпросът ми

# 10
  • Мнения: 246
Дами дайте мнение Simple Smile

В неделя 18-ти имах два положителни теста (последна менструация 13.05), отидох бързичко в спешния АГ кабинет, от къде ми казаха, че шансът да се види нещо едва ли не е едно на милион но все пак ме прегледаха и все че се се видя...2.8 мм сак и го имам на снимка. Казаха ми да потърся лекар след около месец и дотам.
Снощи имах съвсем леко зацапване с розовеникав цвят и полудях, колкото и да исках да запазя самообладание.
Както и да е, сутринта реших че ще ходя на лекар, но преди това сама си назначих изследване на прогестерон.
Гинеколожката, при която попаднах и ме взе изванредно ми каза, че е невъзможно да се види толкова рано, при все факта че моят цикъл освен всичко останало е и по-дълъг от 28 дни (средно 35 дни ми е). На приложението ми за следене едва днес показва 1 ден закъснение. Каза ми - моето момиче, не знам какъв е ехографа на колегите, как са го видели, как да го снимали (за съжаление не носих снимката с мен). Каза ми - прогестерон не трябва да пускаш, защото няма правилни референтни стойности за него при бременност. Изписа ми Утрогестан 300 вагинално за всеки случай. Прегледа ме и каза, че няма нищо смущаващо, но тя лично не вижда още сакче което намирала за съвсем нормално на този ранен етап.
Накара ме да пусна hcg днес, който излезе - 2543 и да го повторя след 48 часа и да й се обадя да ми каже кога да ида пак.
Прегестеронт ми излезе - 78 при минимална референтна за първи триместър - 35

Та въпросът ми е според вас днес да започна ли Утрогестан
Има ли как да "предозирам"
извинявате ако звучи абсурдно въпросът ми
Аз съм на прогестерон от 5та седмица заради разни зацапвания (които между другото ако не прерастнат в нещо като тежък цикъл не са притеснителни, защото бебето се имплантира и е нормално да се отделя кръв, смесена с нормалния секрет, както обясни моя лекар, също така бебето изглежда, че бебето доста агресивно гледа да се зарови в лигавицата, не е шега работа). Та в момента съм в 10-та седмица, дозата ми е 600мг дневно (вагинално), изписан ми е до към 12та седмица, обясниха ми че успокоява процесите в матката, съдейства за оформянето на лигавица и тн. Относно дозата, моят сигурно е в стратосферата Joy Няма как да се предозира, не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 11
hardcandy, много ти благодаря, определено се почувствах по-добре от това, което си написала.
Аз й пратих резултатите на лекарката и пак я питах да го почвам ли днес - каза почвай, така че като няма какво да навреди ще действам.

Желая на всички безпроблемно бременеене.

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте,съжалявам ако въпроса ми не подходящ за тук,но не знаех къде да го напиша. Малко след като забременях на датата на цикъла имах леко розово течение един единствен път и генеколожката ми ми изписа Утрогестан. Започнах да го слагам вагинално заради дискомфорта който имах като го пия. Преди седмица бях при друг лекар който при прегледа видя,че имам инфекция във влагалището и каза,че може би е от хапчетата които си слагам. Започнах пак да го пия,но ниастина се чувствам като парцал и спрях, сега обаче се притеснявам че ако не продължавам да го пия може да стане нещо с бебето( от днес вече съм в 8 седмица) . Някоя от жените може ли да ме посъветва какво да правя, защото като го пия наистина съм неадекватна,а ако не го пия се притеснявам, че ще стане нещо?

# 13
  • Мнения: 2 625
И този лекар не Ви ли взе микробиология?
Как така прецени, че има инфекция и то точно от Утрогестана?
Продължавайте да го пиете, не трябва да се спира рязко.Аз и го пих и си го поставях, като все още даже си го поставям, а вече съм в 26 г.с.

# 14
  • Мнения: 246
Здравейте,съжалявам ако въпроса ми не подходящ за тук,но не знаех къде да го напиша. Малко след като забременях на датата на цикъла имах леко розово течение един единствен път и генеколожката ми ми изписа Утрогестан. Започнах да го слагам вагинално заради дискомфорта който имах като го пия. Преди седмица бях при друг лекар който при прегледа видя,че имам инфекция във влагалището и каза,че може би е от хапчетата които си слагам. Започнах пак да го пия,но ниастина се чувствам като парцал и спрях, сега обаче се притеснявам че ако не продължавам да го пия може да стане нещо с бебето( от днес вече съм в 8 седмица) . Някоя от жените може ли да ме посъветва какво да правя, защото като го пия наистина съм неадекватна,а ако не го пия се притеснявам, че ще стане нещо?
Нека ви пуснат микробиология и видят каква точно е инфекцията и да приложат адекватно лечение. Аз бях от 5та седмица до 12та на утрогестан, вагинално, не съм имала дискомфорт или инфекции. При всички положения инфекцията трябва да се изследва и лекува.

Общи условия

Активация на акаунт