За ваксинирането и задължителните имунизации

  • 2 249
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 787
Ваксиниран е,да.Смятам,че така трябва Peace

# 16
# 17
  • Мнения: 1 413
Натт, в държавно детско или учебно заведение в България не приемат деца без документ, удостоверяващ че са направени задължителните ваксини. Не съм сигурна в частните как е, но се съмнявам, че ще го приемат и там, защото се правят проверки от санитарните органи. Отлагане може да има само по сериозни медицински показания - алергии например, да не дава Господ!

# 18
  • Мнения: 4 621
Ваксинирах я. Смятам, че така трябва.

# 19
Натт, в държавно детско или учебно заведение в България не приемат деца без документ, удостоверяващ че са направени задължителните ваксини. Не съм сигурна в частните как е, но се съмнявам, че ще го приемат и там, защото се правят проверки от санитарните органи. Отлагане може да има само по сериозни медицински показания - алергии например, да не дава Господ!


Да, за жалост системата в БГ не дава право на родителя да избира. А относно алергиите - някои изследвания ги свързат с ваксинирането. Аз самата съм алергична към доста неща и не искам и детето ми да страда.

# 20
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ваксиниран е,да.Смятам,че така трябва Peace
Peace

# 21
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Ваксинирани са и двамата.Смятам,че така трябва

# 22
  • София
  • Мнения: 1 254
Да, ваксиниран е и моя син... за съжаление.
Против ваксините съм! Знам за тази книга, но не съм я чела...
Достатъчно ми е да познавам увредени от ваксина.. Две близначки... На 20 години. Едната е здрава, а другата е увредена от ДТК. Има епилепсия, живее в инвалидна количка, умствено е на не повече от 5г., има атрофия на мускулите и още сума ти заболявания вследствие на ДТК-то. Майка им работи в училище за такива деца. Там е пълно с увредени от ваксина. Имат някаква организация и се опитват да дадът някаква гласност, но уви... парите във фармацията са по-силни...
Баща ми е увреден от ваксина. ДТК. Щял е да умре. За радост се е разминал с огромен белег на врата. След тази ваксина, цял живот не са му били повече.
Всеки път като бият ваксина на мойто дете и умирам от страх.
Говорих с педиатърката да не му бием, но тя не се съгласи.
Знам че има педиатри в БГ, които не бият ваксините, но записват че са бити.
Това е!
Изказах се! Мое мнение и наблюдение

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За наше съжаление е ваксиниран досега, но за следващи ваксини и дума да не става, няма да позволя, дано да не е късно Praynig

# 24
  • Мнения: 147
Предстои му последна ваксина ДТаК.Още се чудя,а за МПР - изобщо няма да позволя.Това е безумие.На бебе ваксина.То няма имунна система изградена,те искат да я съсипят окончателно и безвъзвратно.Пък и не питат ми задължават.Няма начин! Naughty
Сори за off-a.

# 25
  • Мнения: 8 505
Да,ваксинирам я.Дори са и слагали незадължителни ваксини.

# 26
  • Мнения: 215
Да,ваксинирам я.Дори са и слагали незадължителни ваксини.

 Peace
убедена съм, че правя добро за детето си по този начин.

# 27
  • Мнения: 488
Ваксиниран е до 1г 1м, последната ваксина беше МПР. След нея и на двете му ръце се появиха твърди топчета, които постоянно го сърбят и се чеше до кръв. От тогава никакви ваксини не сме слагали (има полиомиелит и ДТК, които чакат). Чудя се как да се преборя със системата, още не съм измислила начин. Джипи-то ми е бясна, постоянно ми реве да го водя да му слага ваксините, но аз все отлагам, страх ме е да не направи още по-сериозна реакция.
Книгата съм я чела, точно заради нея се промениха много от възгледите ми по въпросите за храненето, здравето, лекарствата. Благодарна съм, че ми отвори очите... но сега е по-сложно, когато вече знаеш.  Hug

# 28
  • Мнения: 46 516
Сложени са й всички ваксини за възрастта.
И да не бяха задължителни, пак щях да настоявам.
Искам да й сложа още 1 допълнителна, но за съжаление в България не се продава (тъпо, много тъпо  #Cussing out)

# 29
  • София
  • Мнения: 1 352
Поредната подкрепяща ваксините. Ваксинирала съм и двете си деца спрямо календара на ваксините.

Общи условия

Активация на акаунт