Забравена имунизация за дете

  • 1 945
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Имате ли проблем със забраването на имунизацията на детето си. Напълно осъзнавам колко е важно, но от забързаното ежедневие пропускаме.
Открили ли сте решение за подобен проблем ?
Благодарим,
Йордан и малката Юлия

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
В какъв смисъл? Тези неща не ги ли следи и напомня педиатърът?

# 2
  • Мнения: 2
В какъв смисъл? Тези неща не ги ли следи и напомня педиатърът?
Може би да, но нашият явно не го прави. По принцип не съм от най-доверчивите родители и държа да следя всичко свързано със здравето на детето ми при мен, обаче не мога да смогна с всичко.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 241
Отива се при лекаря и се обсъжда този въпрос. Не е толкова сложно.

# 4
  • Мнения: 11 333
Ами направи ги като се сетиш. Не е чак толкова фатално, че не са точно на датата.

# 5
  • Мнения: 485
Какво е закъснението?
Според мен не е проблем.
Понякога дори самите лекари отлагат поставянето на ваксина.
Когато дъщеря ни беше на 2 месеца, имахме много неприятно преживявяне и личната лекарка реши да отложи всичките й ваксини с 6 месеца.
Миналата седмица също трябваше да ходим да я ваксинират. Обаче докато продължава този грип, ще се въздържим. Педиатърката каза, че не е проблем.
Обсъдете го с лекаря на детето.

# 6
  • Мнения: 664
Да, имаме забравена ваксина....тази на 6 години. ЛЛ каза, че вече е късно, детето скоро ще стане на 10. Сега сменихме педиатъра и ще говоря с новата по този въпрос.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 532
Информирайте се какви са предстоящите ваксинации за възрастовата група на детето и си сложете напомняне на телефона или оградете някоя дата на календара вкъщи, напишете до ограденото за какво става въпрос. По принцип педиатрите би трябвало да напомнят за тези неща, но може би не всеки го прави.

# 8
  • Мнения: 6 209
Аз си следя имунизационния календар за 2018г. и си слагам цветна бележка с датата при педиатърката на хладилника.През първата година са доста и тя също ги следи и вписва в картона.Как може 4 години никой да не ви е казал за реимунизацията?Меко казано несериозно отношение и от вас и от педиатъра.

# 9
  • Мнения: X
О я стига. Педиатрите стриктно следят да няма забравени ваксини. Родителите са тези, които отлагат и отказват да ваксинират децата си. Сега изведнъж всички се разтърчаха.

# 10
  • Мнения: 653
Да, имаме забравена ваксина....тази на 6 години. ЛЛ каза, че вече е късно, детето скоро ще стане на 10. Сега сменихме педиатъра и ще говоря с новата по този въпрос.
Доколкото знам, при три приложени дози на Тетраксим се счита, че първичната имунизационна схема е завършена. Т.е. и да не сложите четвъртата, детето се счита за ваксинирано. В този смисъл ЛЛ е бил/а прав/а.

# 11
  • Мнения: 29 305
О я стига. Педиатрите стриктно следят да няма забравени ваксини. Родителите са тези, които отлагат и отказват да ваксинират децата си. Сега изведнъж всички се разтърчаха.

Зависи от ЛЛ. Нашата принципно я харесвам, но изобщо не е по това да се обажда за ваксина. За БЦЖ-то на 7 г. разбрах от майките в парка случайно.

Общи условия

Активация на акаунт