Как да взема детето обратно при себе си в България?

  • 1 371
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, попаднах в следната ситуация, с мъжа ми с който нямам брак се разделихме, но детето ни остана в Германия при дядо си с уговорката, че след месец ще си го вземем. Направила съм пълномощно на детето да излиза зад граница и като вземете тези факти в предвид, той ме манипулира да замина с него за Германия иначе нямало да си видя детето! Въпросът ми е как да процедирам в тази ситуация за да си взема детето обратно при себе си?

# 1
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
и двата пъти мисля , че питаш на неправилното място.  Laughing
опитай в адвокатската. но изясни мъж, жена дете къде се намират в момента, детето гражданин на коя държава е ... сигурно ще ти отговорят тогава.

# 2
  • Мнения: 2
Здравейте, попаднах в следната ситуация, с мъжа ми с който нямам брак се разделихме, но детето ни остана в Германия при дядо си с уговорката, че след месец ще си го вземем. Направила съм пълномощно на детето да излиза зад граница и като вземете тези факти в предвид, той ме манипулира да замина с него за Германия иначе нямало да си видя детето! Въпросът ми е как да процедирам в тази ситуация за да си взема детето обратно при себе си?
  Детето е в Германия и е с българско гражданство!

# 3
  • Мнения: 488
Щом детето е с българско гражданство и изглежда постоянно местожителство БГ ( от това което си написала )  , какъв е проблема да се прибере в бг ?
Съгласие за пътуване извън страната (БГ) може да бъде оттеглено по всяко време .  Отиваш в Германия, вземаш си детето обратно и оттетгляш съгласието за пътуване .  Направи и консултация с адвокат .

# 4
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
ХАГСКА КОНВЕНЦИЯ за гражданските аспекти на международното отвличане на деца от 25.10.1980 г.
регламентира какво и как следва да се направи, за да бъде върнато детето в страната по обичайно пребиваване.
Консултирайте се с колега, работил този тип дела. Има механизъм.

Общи условия

Активация на акаунт