ДУБАЙ - тема 14

  • 49 363
  • 836
  •   2
Отговори
# 105
  • Sofia
  • Мнения: 277
здраввейте, на нас ни предстои пътуване в Петък с Екзотик холидейс, но нямаме запазени атракции. четохме и ние за https://www.turbopass.com/dubai-city-pass, та исках да попитам ползвали ли сте и доволни ли сте. видях, че вече има едно мнение за тази карта/pass. бихте ли препоръчали сайтове, от където вие сте запазвали атракции. благодаря много!!!!

# 106
  • Мнения: 121
Здравейте! Бихте ли споделили какви пари ви бяха  необходими за Дубай, като джобни. Извън хотели, атракции и пътуване. И къде е по-добре да обменя - тук или там? Ясно ми е , че може и с много, и с малко, но все пак ориентировъчно - за вода, градски транспорт, обикновено хапване и т.н.

# 107
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте! Бихте ли споделили какви пари ви бяха  необходими за Дубай, като джобни. Извън хотели, атракции и пътуване. И къде е по-добре да обменя - тук или там? Ясно ми е , че може и с много, и с малко, но все пак ориентировъчно - за вода, градски транспорт, обикновено хапване и т.н.

тук си купете дирхами. на ден по 120 дирхама на човек, като бях купила ваучери за обяди, вечерите ни бяха в атракциите, закуските бяха вкл в хотела. Харчехме за карта за транспорт, вода, дребни лакомства, кафе, дребни подаръци.

# 108
  • Мнения: 14
Здравейте, имам въпрос към запознатите Wink Мога ли да купя различни билети за Бурж Халифа за нас и сина ми ...по-точно на нас да взема обикновен, а за него с добавка + Mission 828 VR  ....Опасявам се да няма някакво разделяне по вида на билетите и да се отдели от нас, затова питам. Благодаря предварително на отзовалите се!

Пътува се на различни асансьори по различен път. Ще бъдете разделени.

# 109
  • Мнения: 341
Може и да е писано, но тъй като не чета подробно реших да предупредя. Има ремонт на метроснанция и линията, която по принцип отива до Ibn Batuta, не стига до там. ДМCC или нещо такова е работещата станция на червената линия, от която има безплатен шатъл на изход 2 (FS1 е номера) до мола и автобусната спирка на F55 за летището).

# 110
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Може и да е писано, но тъй като не чета подробно реших да предупредя. Има ремонт на метроснанция и линията, която по принцип отива до Ibn Batuta, не стига до там. ДМCC или нещо такова е работещата станция на червената линия, от която има безплатен шатъл на изход 2 (FS1 е номера) до мола и автобусната спирка на F55 за летището).

DAMAC - сигурно е спирката. Уф. Ние пък сме в Мьовенпик Ибн Батута, баш. Така се радвах, че спирката на метрото е отпред....
Айде дано се отремонтират до две седмици. Laughing
М, не - до средата на годината ще е. Правят нов възел за Експото, явно.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 17:05 от Wild_rabbit

# 111
  • Мнения: 207
здраввейте, на нас ни предстои пътуване в Петък с Екзотик холидейс, но нямаме запазени атракции. четохме и ние за https://www.turbopass.com/dubai-city-pass, та исках да попитам ползвали ли сте и доволни ли сте. видях, че вече има едно мнение за тази карта/pass. бихте ли препоръчали сайтове, от където вие сте запазвали атракции. благодаря много!!!!

Аз всички атракции си ги запазих и платих още в България. Използвах Tripadvisor, за да преценя на коя агенция да се доверя - има снимки и коментари от реални хора.
За Сафари и тур до Абу Даби избрах https://www.oceanairtravels.com/. Цената беше супер, а обслужването повече от великолепно. Следобедното им сафари е уникално! За Burj-а си купих билет директно от сайта им (официалния).
Возихме се на яхта с Luxury Yahts на много добра цена.
Всичко може да бъде запазено и платено през Tripadvisor.

# 112
  • Мнения: 341
Аз използвах" dubailocaltours" за сафари и буржа. Сафарито ми излезе 26 паунда на човек, а буржът 29 паунда. Много съм доволна от сафарито. Бяха точни( писаха ми по уатсап, обадиха ми се от рецепция и дори с писмо в стаята ми потвърдиха час на вземане. Дойдоха точно, бяхме само ние в джипа и шофьорът спазваше моите инструкции по отношение на екстремността в шофирането. Говореше перфектен английски.

# 113
  • Мнения: 9
Здравейте! Имате ли представа дали от Дубай (DWC) за София мога да се чекирам онлайн, пътувайки с Уиз Еър? Преди останах с впечатление, че онлайн чекиране не е налично, но в сайта им има малко объркваща информация: "Списък на летищата, където онлайн чекирането не се предлага и чекирането на летището е безплатно:
    Дубай (само до Будапеща) " .....  Какво ще рече това - само до Будапеща не се предлага онлайн чекиране, или само Будапеща е изключение и се предлага? Който скоро е пътувал, ще се радвам да сподели! Благодаря предварително!

# 114
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Здравейте! Имате ли представа дали от Дубай (DWC) за София мога да се чекирам онлайн, пътувайки с Уиз Еър? Преди останах с впечатление, че онлайн чекиране не е налично, но в сайта им има малко объркваща информация: "Списък на летищата, където онлайн чекирането не се предлага и чекирането на летището е безплатно:
    Дубай (само до Будапеща) " .....  Какво ще рече това - само до Будапеща не се предлага онлайн чекиране, или само Будапеща е изключение и се предлага? Който скоро е пътувал, ще се радвам да сподели! Благодаря предварително!

Задължително минаваш през чек ин гише - дори и с хартиен билет - там издават друг. Peace

# 115
  • Мнения: 341
Здравейте! Имате ли представа дали от Дубай (DWC) за София мога да се чекирам онлайн, пътувайки с Уиз Еър? Преди останах с впечатление, че онлайн чекиране не е налично, но в сайта им има малко объркваща информация: "Списък на летищата, където онлайн чекирането не се предлага и чекирането на летището е безплатно:
    Дубай (само до Будапеща) " .....  Какво ще рече това - само до Будапеща не се предлага онлайн чекиране, или само Будапеща е изключение и се предлага? Който скоро е пътувал, ще се радвам да сподели! Благодаря предварително!
Аз пътувах миналата седмица с Уиз и се чекирах онлайн. После си разпечатах бордни карти в бизнесцентъра на хотела. Не помня дали ми дадоха нови бордни на летището, но все тая- въпросът е, че можеш онлайн да го направиш.

# 116
  • Мнения: 9
Хиляди благодарности за отговорите! Притеснявах се по-скоро, ако не успея да се чекирам онлайн, дали на летището биха ме чекирали безплатно. Но май по-добре за всеки случай да гледам и онлайн да се чекирам, да няма после това-онова...

# 117
  • Мнения: 341
Хиляди благодарности за отговорите! Притеснявах се по-скоро, ако не успея да се чекирам онлайн, дали на летището биха ме чекирали безплатно. Но май по-добре за всеки случай да гледам и онлайн да се чекирам, да няма после това-онова...
В правилата на сайта на Уиз, би трябвало са пише дали е безплатно чекирането на гише. Обикновено нискотарифните компании имат такса за тази услуга. Проверете!

# 118
  • Мнения: 36
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.

# 119
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Искам да закупя Сафари в пустинята .В хотела дали предлагат тази услуга. Ще бъда  в хотел AL SARAB HOTEL 3*, Premium.Дайте идея как да  го организирам.

Аз си купих от сайта на Rayna tours коминирано с вечерна разходка по Марината с галера и вечеря. Много сме доволни

Общи условия

Активация на акаунт