ДУБАЙ - тема 14

  • 49 418
  • 836
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 20
SAFARI- част 2
Компании,с които съм ходила:
2015, 2016
Arabian_Nights_Tours
2016, 2017
Arabian Adventures.
2018
OceanAir
2018,2020
Saifco Travel.  


Важен факт: ако се нараните по време на сафаритео, при каквито и да било обстоятелства, компанията не носи никаква отговорност. Направете си застраховка за пътуване през застрахователните агнеции в България, през тур оператор или ако банката предлага чрез кредитна карта.

Шофьорите винаги се свързват с вас през whatsapp. Ако не го използвате, ви звънят по телефона. Обикновено ви се обаждат час преди да ви вземат, за потвърждение.
Ако сте резервирали през сайт/агенция, получате и имейл/плик с резервацията ви.

Къде да седнете в колата? До шофьора е най-страшно откъм гледка, но най-малко друса. Сядайки на задната седалка (средната) друса много, а на задните седалки ( разположени към багажинка) друса най-много (подскачате доста). Ако ви става лошо, помолете да седите отпред. Шофьорите раздават пликчета за повръщане.
Ако ви стане лошо - ВИНАГИ казвайте на шофьора. Ще се опитат да спрат на безопасно място. Със сигурност е по-добре, ако спре навреме вместо да повърнете в колата/върху себе си. Имайте предвид, че спирането по време на сафарито е опасно, и ако шофьора не спре веднаге - не е гадняр , просто колите идващи зад него могат да го ударят. Колите се движат в колона един зад друг,  и когато една кола изкачи дюна и слиза от нея, колите зад нея не я виждат. Затова често не е възможно шофьора да спре веднага. На първо място е безопасността.
По време на сафарито е задължително слагането на коланите! Сафарито е забавно, има доста подскоци, накланяне на ляво и на дясно, когато  колата се изкачва по дюните, затова колана ви държи в безопасност.

Сафарита на ниски цени - варират зависимост от преценката на шофьора, който ви взима,ако си пишете директно с тхя през whatsapp. Ако са го изпратили през компания - компанията е определила цената.


1. Съществуват официалните компании (цените седят фиксирани 250-300 дирхама, ако хванете промоция (150-170) - супер). Това означава, че в този период на отстъпки няма много резервации, няма туристи, Рамадан,лошо време, неподходящ сезон... т.н. Обикновено известните компании са най-търсените и например пристигащите круизи предлагат сафари основно с тях. Един път ходихме да взимаме още хора от круиз- имаше чакащи над 30 коли на Arabian Adventures.
Негативи: шофьорите не са местни, не винаги познават добре местността, не винаги говорят добре английски, не са свободни да решават сами колко време и къде да карат в пустинята, съобразяват се с изискванията на компанията, карат на определена дюна 10-15 мин. Ако вие закъснявате, може да ви направят забележка да побързате, защото от компанията ги следят и  им правят проблеми  за закъсняване. При тях нещата трябва да са под часовник. Ако закъснява, ще пропусне фотопаузата на дюната (на мен ми се случи). А и ако спрат, спират на ниски дюни.

2. Съществуват freelancer-и шофьорите (свободна професия). 99% са местни, колите са тяхна собственост, някои имат по 8-10 коли и работят цялото семейство - братя, братовчеди. Най-често се използват Toyota Land Cruiser,  или Nisan Patrol.
При тях цената може да варира. Работят с големи и малки компании. При мен са пращали такива от ArabianNightTours. Познвата се когато колата не е брандирана. Слагат си само магнитни ленти на предните врати с името на малки компании. Въпреки това, предлагат не по-малко добро прекарване. Аз съм ходила със Saifco Travel и със Sanat Travel.
Работи се на следния принцип - има официален тел. номер на компания (тур агенция) в сайт или трипадвайзор, няма значение, те приемат резервацията за сафари. Ако компанията има собствени коли, ви разпределят първо при тях, ако свършат колите се разпределяте при фрийлансъри. Ако сте голямо семейство и сте повече хора (над 8,9) с приятели, няма да ви разделят, колите ще се движат заедно. Обикновено хората си запазват номера на шофьора и ако се връщат в Дубай след това се свързват директно с него.

Предимството да сте с фрийлансър - че са свободни да се движдат самостоятелно и да ви угаждат на желанията.
Например още докато карате през Дубай, може да мине покрай някоя забележителност, да ви покажат някоя нова зона или Фламинго парка, или двореца на Шейха.
Второ, не бързат, ако спрете за тоалетна или магазин за сувенири не ви дават зор. Когато вие сте готови, тогава тръгват. Те нямат сборен пункт с точен час.
Също така, като дойде време за каране по дюните могат да карат на различни места от зоните на др компании. Ако искате по-екстремно каране могат да отидат до въпросната дюна 'Пирамидата'. Карането с тях ще е 30, 40 минути, зависи къде кара по дюните. Ще спре по-дълго за фотопауза и то на хубава висока дюна.

Ако се върнете с тях 2ри път, ви правят отстъпки (цената може да е 100, 120, 150 дирхама), цената ще варира според натовареността през деня.
Ако е супер натоварено цената се вдига, ако е пустош свалят цените.
В момента няма много туристи, защото хората предпочитат да посетят Дубай за EXPO-то. Тогава ще бъде лудница.

Разбира се се спазват определени часове, заради програмата в лагера. Най-често в лагера трябва да сте към 5:30 -6:00 вечерта. Хубаво е да сте по-рано, преди да дойдат всички останали, за да няма опашки пред шатрите за снимки с арабски дрехи, рисуване с хена, пушенето на наргилета и т.н. Програмата продължава около 2 часа  в лагера.

Аз лично съм доволна от фрийлансърите, с които сме ходили. Ходила съм с компания Saifco Travel.  Ето клипче. Има ги в tripadvisor. Също така съм ходила с тях до Абу Даби - карат до всички забележителности, че даже ни изчака да изпием по едно кафе в Емирейтс Палас). Тогава ни взеха 200дирхама.
Ако някой иска номер, може да ми пише на лични.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 22:27 от Ahava

# 496
  • Мнения: 2 231
Ahava
 Благодаря за подробния разказ в 2 части за сафаритата, която е в 80 % точна, но тази реклама на тази агенция тук, така приказно представена е малко неуместна, да не кажа по-лоши думи...
Редактирай си поста и който иска да те пита на лични за координатите, името й е достатъчно в твоя пост ако някой иска да й вярва 😎🤗...
Не целя драми, ако дойдеш още поне 10 пъти в Дубай, може и да направиш разлика 🤗
Не съм хейтър и ще се радвам да се видим на кафе или... каквото искаш може дискотека 😎 ❤

# 497
  • Мнения: 20
Ahava
 Благодаря за подробния разказ в 2 части за сафаритата, която е в 80 % точна, но тази реклама на тази агенция тук, така приказно представена е малко неуместна, да не кажа по-лоши думи...
Редактирай си поста и който иска да те пита на лични за координатите, името й е достатъчно в твоя пост ако някой иска да й вярва 😎🤗...
Не целя драми, ако дойдеш още поне 10 пъти в Дубай, може и да направиш разлика 🤗
Не съм хейтър и ще се радвам да се видим на кафе или... каквото искаш може дискотека 😎 ❤

Махам го. Несъобразих. Иначе фрийлансърите работят с различни агенции, все тая че съм споменала определена.
Мерси за поканата. Ако идвам скоро на гости при мои приятели, може да пиша, но заради Експо-то мисля да пропусна тази година пак.

# 498
  • Мнения: 2 231
Благодаря ти Ahava за подробните разкази с елементи , особено полезни за туристи.  Всяко същество е прекрасно и ако може му помогнем е добре, имам такава теория от няколко години 😎❤🤗.
Най-вероятно си прекрасна и искаш да си полезна а и ти си,
 Благодаря 🤗
Ще се радвам да се видим може ми пишеш на лично, ако пак някога идвате 🤗❤

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 21:51 от ronisum

# 499
  • Мнения: 3 386
Моля ви, не цитирайте тези дълги чаршафи или поне ги сложете в скрит текст! През телефон не се чете направо!

# 500
  • Мнения: 20
Още нещо от моето посещение - в Global Village тази година има павилион на Босна+Балканите. Донесли са лютеница и малиджано на Mamas. Имаше и на др марки. Има сладка и други неща. На територията комплекса са направили две заведения с Босненска кухня - има доста неща като при нас, ако ви се дояде нещо вкусно. Цените са прилични.
Входа в комплекса е 15 AED.
Също така препоръчвам да пробвате техните (UAE) понички/бухти - лигемат. И karak ( черен чай с мялко и подправки) - мисля, че идва от индия, но е доста популярна напитка в UAE.

# 501
  • Мнения: 291
А какво всъщност представлява този Global Village?
И още нещо да питам за качването на Бурж Халифа - като изключим времето по залез  - кога е по добре спред вас да се качим денем или нощем? Знам, че всеки различно вижда нещата, но придобива ли се усещането за истинската височина на сградата?

# 502
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
А какво всъщност представлява този Global Village?
И още нещо да питам за качването на Бурж Халифа - като изключим времето по залез  - кога е по добре спред вас да се качим денем или нощем? Знам, че всеки различно вижда нещата, но придобива ли се усещането за истинската височина на сградата?
Здравей, ето тук можеш да добиеш представа За мен лично Global Village е едно от местата, които най-много ми харесаха Simple Smile /в моя топ 3 са - 1.Фонтаните 2. Бялата джамия в Абу Даби 3. Global Village/. За Global Village си отделете вечерта, но малко повечко време - на нас 3 часа не ни стигнаха. Освен това там има сцена и вечер обикновено има различни представления, на всеки час се сменят /доколкото си спомням/ и беше интересно. Ако сте с деца има и малък увеселителен парк, ние не стигнахме до него.

# 503
  • Мнения: 3 943
Ние не успяхме да постим Global Village при предишното ни посещение, така че се надявам при следващото да отидем.

Разглеждам самолетни билети и най-евтините, които открих са 349 лв. Това добра цена ли е или да изчакам още. Предния път бяхме с агенция и не съм гледала много как вървят цените на билетите. Каква е най-добрата цена, за която сте успели да запазите вие?

# 504
  • Мнения: 581
Ние не успяхме да постим Global Village при предишното ни посещение, така че се надявам при следващото да отидем.

Разглеждам самолетни билети и най-евтините, които открих са 349 лв. Това добра цена ли е или да изчакам още. Предния път бяхме с агенция и не съм гледала много как вървят цените на билетите. Каква е най-добрата цена, за която сте успели да запазите вие?

500лв отиване и връщане.

# 505
  • Мнения: 20
Ние не успяхме да постим Global Village при предишното ни посещение, така че се надявам при следващото да отидем.

Разглеждам самолетни билети и най-евтините, които открих са 349 лв. Това добра цена ли е или да изчакам още. Предния път бяхме с агенция и не съм гледала много как вървят цените на билетите. Каква е най-добрата цена, за която сте успели да запазите вие?

500лв отиване и връщане.

Ако е с Уиз в този период е добре. Най-ниската им цена, която съм взимала август с дискаунта е 160 лв - отиване и връщане. Средната им цена е мисля 400-600 лв ,която поддържат.
Януари 2019 сме си купували билетите за 250 лв.

@elzbieta

Global Village е прекрасно място за разходка вечер и за пазаруване на стоки от различни държави, както и запознаване с културата им.
Представлява огромен комплекс, на чиято територия са построени павилиони (сгради). Всяка година (ако не се лъжа) държави по света закупуват павилион, в които вътре предоставят магазини/будки на фирми предлагащи различни продукти/дрехи. Идеята е като влезеш да можеш да разгледаш различни държави за няколко часа. Във всеки павилион държавата определя евентуално програма - може да има музиканти, танци. Отделно магазини със стоки прозведени в съответната държава. Например има павилион на Кувейт, Бахрейн, УАЕ, Саудитска Арабия, Бразилия, Европа, Иран, Турция. До турския павилион има щанс турски сладолед - същия като този в Истанбул, локуми, чай и т.н. Изключително инетресно е - за една цяла вечер би могло да се разгледа цялото. Има main stage, където всяка вечер има различно представление. Има още няколко атракции вътре - циркови изпълнения, каскади и шоу програми, за които се заплаща още една такса, ако искате да влезете да ги гледате.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 18:49 от Ahava

# 506
  • Мнения: 737
Global Village е огромен битпазар. С китайски стоки основно. Много хора и блъсканица. Зависи кой какво търси като преживяване!
На Флай Дубай цените са им стандартно 209 евро, което е супер цена.

# 507
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
До Дубай и обратно пътувахме с УИЗеър за 315 лв.

# 508
  • Мнения: 3 943
Благодаря за отговорите. Да, цената е за Уиз двупосочно. Явно е добра офертата. Ще почакам още малко, така или иначе не сме вързани с конкретни дати, и може да запазя, въпреки, че ми се ходи повече с Fly Dubai.

 Знае ли се Експото точно кога ще е?

# 509
  • Мнения: 20
Благодаря за отговорите. Да, цената е за Уиз двупосочно. Явно е добра офертата. Ще почакам още малко, така или иначе не сме вързани с конкретни дати, и може да запазя, въпреки, че ми се ходи повече с Fly Dubai.

 Знае ли се Експото точно кога ще е?

Според интернет на 20.10.2020г.
Но ще бъде лудница, според мен ще има доста тълпи - там ще има десетки хиляди хора по работа, отделно и толкова туристи.

Иначе аз лично предпочитам ФлайДубай - за 500 лв ви е вкл. ръчен багаж (55см висок куфар) и лаптоп чанта, плюс храна - сервират нормална порция ориз с месо, +  кутия (вода, солети, бисквитки, шоколадче и др.). И си избирате място безплатно. Поне при мен ми позволи.
Също така каца (според мен) на по-удобното летище DXB в града. Т.е. можете да се придвижите с метро или ако сте с такси, ще е значително по-евтино.

От DWC (Ал Мактум, където каца Wizz) таксито излиза около 100 дирхама само докато влезете в Dubai Marina - първия от кварталите от тази страна на града. Ако хотела е в средата на Дубай, Sheikh Zayed Road, Bur Dubai и т.н., скачате на 150, 200 дирхама. Зависи.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 23:00 от Ahava

Общи условия

Активация на акаунт