Румъния - 2

  • 72 641
  • 984
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 463
Здравейте, бихте ли ме посъветвали за Румъния  с каква валута е най-добре да се тръгне, имам предвид с предварително закупени леи или с евро, как е по изгодно?

# 301
  • Мнения: 2 231
Аз не видях там да приемат евро, поне при плащане кеш. Освен ако нещо не сте затруднени с обменянето, не виждам причина специално да носите евро.

# 302
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Естествено, че румънски леи, ако нямате предвид конкретно чеиндж бюро, където да обмените еврата в леи. На много места може да се плаща и с дебитна карта.

# 303
  • Русе
  • Мнения: 5 349
За мен най-добрият вариант е да се теглят леи на банкомат, без превалутиране.

Последна редакция: ср, 02 окт 2019, 08:30 от Devil_Rose

# 304
  • Мнения: 1 030
За мен най-дибрият вариант е да се теглят леи на банкомат, без превалутиране.

Само ако нямаш такса, иначе е страшно

# 305
  • Русе
  • Мнения: 5 349
Има такса разбира:се, но не търся валутно бюро и курса е 0.41 лв. за 1 RON. Всеки избира за него кой вариант е най-удачен.
Има ли някой в темата посещавал Авентура паркове около Букурещ, освен Комана?
Аз мога да препоръчам Авентура парк Брашов: много добра организация, екипировка и всичко останало. Забавно за деца и възрастни. Разделен е по възрастови групи.

# 306
  • Мнения: 17 987
Ходили сме много пъти в Румъния, но сега искаме района около солна мина Турда. Можете ли да ми препоръчате семейно хотелче, или къща за гости, защото сме голяма група. Може и в съседни градчета

# 307
  • Мнения: 494
Здравейте отново!Понеже обещах,идвам да ви разкажа за моята разходка до любима Румъния.
Единия път ходихме до Сибиу,а втория път до Крайова.Първо ще ви разкажа за Сибиу,но накратко за да не става много досадно.Първия ден тръгнахме следобяд,защото така се наложи и трябваше някъде да преспим по път за Сибиу и аз избрах Питещи.До там не пътувахме по много хубав път след Гюргево,но уж беше по пряк...Питещи е хубаво градче с много красив център с фонтани и градинка много красиво направени,но друго там няма за гледане.На другия ден тръгнахме към Куртя де Арджеш.Там разгледахме манастира,който беше много красив,но имаше и какво още да се желае.След това продължихме по най красивия път през Карпатите,район Вълча.Около тебе Карпатите,до тебе река и път красота...но беше много натоварено.Много пъти ми се искаше да слизам и да снимам.Красиво беше...След известо време бехме в Сибиу.Пътя като не беше много от Питещи до Сибиу като км,но бавно се изминава,защото е планински.Настанихме се в едно апартаментче,разпуснахме малко и се насочихме към комплекс Астра.Голямо нещо,голямо обикаляне падна там.Гледахме и зоологическата,която отделно се заплаща,но много се изморихме...Прибрахме се по тъмно грохнали.На следващия ден тръгнахме по план за замъка КОРВИН/до там се стига по перфектна магистралка/.Но по пътя реших първо да минем през Дева.Там посетихме крепоста.Не е кой знае какво,вълнуващо е качването с телегондола,с която се открива страхотна гледка към града,но и горе от крепоста имаше много такива.След като слязохме от там си хапнахме по едно козуначено коминче и потеглихме за Хунедоара.И ето че стигнахме до там.Замъка отдалече е много красив,огромен и величествен,с този мост и реката под него.Но да ви кажа вътре е малко позападнал и няма кой знае какво/общо взето камънаци.../Но той си е и в такъв стил...След Корвин пак по магистралата се отправихме към Алба Юлия..Стигането след като слязохме  от магистралата беше много затруднено.Все едно си на задръстването в Букурещ.Някакви си 10-15км бяха ужас...След това забавяне бяхме на крепоста Алба Юлия.Там малко трудно се ориентирахме от къде трябва да започнем,къде е входа...Общо взето на всичките забележителности беше така...Нямаше много упътвания.Там си хапнахме някакви мекици със сметана и сирене отгоре/беше много странно/Помотахме се там където имаше повече хора и тръгнахме.После се оказа че само вътрешната част сме разгледали,а около крепоста не сме.Имаше и някакви влакчета дето разхождаха срещу заплащане,но ние така и не се ориетирахме много там...Прибрахме се вечерта пак в Сибиу....,но така се очертаха нещата че хем сме в Сибиу,а още не сме го разгледали и въпреки че бяхме много уморени,отидохме да разгледаме центъра...Минахме по моста на лъжите,Големия и Малкия площад и всички други красоти из центъра.Вечеряхме и се прибрахме в апартамента.На другия ден казахме чао сибиу и тръгнахме към Сигишоара.По пътя беше много красиво...минаваш през малки кокетни и красиви селца с цветни къщички..Отбихме се в Биертан и разгледахме укрепената църква,която за мен лично не беше много интерсна.Когато стигнахме в Сигишоара пак започнахме да се чудим къде да спрем и от къде да почнем.Все пак спряхме на един паркинг и от пеша нагоре.Озовахме се на площадчето с  часовниковата кула.Там нещо се качваха вътре,но ние не го направихме.Качихме се по дървените стълби до църквата на хълма.Видяхме къщата на Дракула,която е направена на ресторант.Поразходихме се из цветните старинни къщи и така...И там очаквах нещо по хубаво...но като цяло Сигишоара не ме впечатли много.Знам че всяко нещо си има своя култура и история и всичко не е по вкуса на всеки...Но като цяло се раздвам че бях в Красивата Трансилвания...В Сигишоара хапнахме от тези издълбаните питки пълни с боб чорба с бекон.Много вкусно и за десерт папанаши...От там се отправихме към Брашов,където нощувахме.Там въпреки че ходим за втори път,след дългия ден ,се разходихме из центъра.И...последния ден направихме 4:30 посещение на Терми Букурещ и се прибрахме много много доволни... Wink Wink Wink Simple Smile Simple Smile Simple SmileНадявам се да не съм ви досадила и да съм била полезна с разказа си.

Последна редакция: пт, 04 окт 2019, 22:58 от bronze

# 308
  • Русе
  • Мнения: 5 349
За мен беше интересно да прочета. Сибиу и Сигишуаеа, Алба Юлия и на нас ни останаха за следващо пътуване.
При последното пътуване до Брашов отделихме 1 ден за ходене до Солната мина Турда, в деня на пристигане беше Динопарка+разходка в Брашов, в деня на връщане за България бяхме 5 часа в Авентура парк.

# 309
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Само информативно, тази година Коледният базар в Букурещ се открива на 28 ноември.

# 310
  • Русе
  • Мнения: 1 517
Да попитам нещо за Термите в Букурещ. Ако си платя за най-скъпата зона, а после например стоя през част от времето  в Зона Галакси, която е по-евтина трябва ли да доплащам?

# 311
  • Мнения: 5 079
Да попитам нещо за Термите в Букурещ. Ако си платя за най-скъпата зона, а после например стоя през част от времето  в Зона Галакси, която е по-евтина трябва ли да доплащам?
Випа дава достъп и до трите зони.

# 312
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Само информативно, тази година Коледният базар в Букурещ се открива на 28 ноември.
Да разбирам ли,че продължава до Коледа?Благодаря.

# 313
  • Мнения: X
Можете ли да разкажете малко повече за Термите, който е бил. Какво беше вашето преживяване, струва ли си?

# 314
  • Мнения: 38
Можете ли да разкажете малко повече за Термите, който е бил. Какво беше вашето преживяване, струва ли си?

Аз бях там с дете на 4 годинки лятото. Не останахме очаровани, може би заради лудницата и многото хора. Голямо чакане при влизане в това огромно и задушно помещение, чакане Да си върнеш гривната и доплатиш нарая ... а доста каси има. Има ограничение за възрастта  за пързалките и съответно сина ми се пусна веднъж само, но ние така или иначе не бяхме там основно за тези атракции.
Единственото място, на което ни хареса бе басейн с бар под палмите Wink
Представям си, че зимата е по - спокойно! Бих отишла вечер с идеята да видим светлинките.

Общи условия

Активация на акаунт