Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 72

  • 47 924
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 147
Здравейте, момичета. Днес имам отрицателен тест за бременност и след като се обадих на спешния телефон в Надежда относно как да процедирам от тук нататък с медикаментите, които приемам, ми беше отговорено от РАЗ да ги спра. Приемам дуфастон 2x1,  но шпа 3x2, фраксипарин 0.3 ml (веднъж привечер) , естрофем 2x1, утрогестан 3x2(вагинално),неофолик 2x1, МЕДРОЛ 2x1(4 mg). Притесняваме Медрола, че май не се спира изведнъж, а по някаква схема. Това ми е първи опит ин витро и не съм запозната как се спират, а ми струва, че днес акушерката, която вдигна телефона грам не си направи труда да ме пита какви лекарства взимам към този момент. Сега пак звънях да питам точно за Медрола, но не ми вдигат. Моля, помогнете, ако някой е приемал този медикамент и как го е спрял.

# 421
  • Мнения: 847
Момичета този месец бях на стимулация. 3 дни след пункцията на естрофем, утрогестан и медрол, но понеже ембриона спря да се развива ми казаха да спра лекарствата. Питането ми е дали МЦ закъснява след стимулация и липса на трансфер или си идва нормално?

# 422
  • Мнения: 277
Здравейте, момичета. Днес имам отрицателен тест за бременност и след като се обадих на спешния телефон в Надежда относно как да процедирам от тук нататък с медикаментите, които приемам, ми беше отговорено от РАЗ да ги спра. Приемам дуфастон 2x1,  но шпа 3x2, фраксипарин 0.3 ml (веднъж привечер) , естрофем 2x1, утрогестан 3x2(вагинално),неофолик 2x1, МЕДРОЛ 2x1(4 mg). Притесняваме Медрола, че май не се спира изведнъж, а по някаква схема. Това ми е първи опит ин витро и не съм запозната как се спират, а ми струва, че днес акушерката, която вдигна телефона грам не си направи труда да ме пита какви лекарства взимам към този момент. Сега пак звънях да питам точно за Медрола, но не ми вдигат. Моля, помогнете, ако някой е приемал този медикамент и как го е спрял.
При мен ми бяха казали да пия един два пъти през ден медрола и да го спра. Акушерката ми каза обаче, че няма да е проблем и от раз да се спре, защото дозата не е голяма и не е приеман дълго време. Най-вероятно за това са ти отговорили така.

# 423
  • София
  • Мнения: 10 642
Медрола сте го пила 10тина дни. Та изобщо няма нужда от схема за спирането

# 424
  • София
  • Мнения: 147
Медрола сте го пила 10тина дни. Та изобщо няма нужда от схема за спирането
Пих го 14 дена. Благодаря Ви.

# 425
  • София
  • Мнения: 10 642
Медрола сте го пила 10тина дни. Та изобщо няма нужда от схема за спирането
Пих го 14 дена. Благодаря Ви.
Пак не е проблем.

# 426
  • Мнения: 52
Здравейте момичета,

Исках да попитам някой от Вас имал ли е предписан Ресвератрол и DHAE?
ИНтересува ме дали преди това сте си изследвали хормона DHAE и в какви количества ги взимате? За колко дълго са Ви предписани? Какъв тип Ресвератрол взимате? (прочетах някъде, сред информацията, която "обърнах" в нетя, че има някаолко вида)

Благодаря Ви и хубава вечер Flowers Four Leaf Clover

# 427
  • Мнения: 38
Здравейте, има ли някоя от вас, която е била на 06.03.2019г. на пункция при д-р Персенска?

# 428
  • Мнения: 411
Доколкото знам Стаменов харесва най-много от всички добавки именно Дхеа и Ресвератол. Ресвератолът трябва да е транс, обикновеният не се усвоява напълно. Най-изгодно излиза да поръчаш от iherb, идва за около 10дни, а цената е в пъти по-ниска от Бг. С Дхеа човек трябва да внимава много. Има проучвания, че не трябва да се взима при хора с онкообременност и да се следи доста често как е тестостеронът на фона на приема.
Гледах репортажа на бтв за ендометриозата, в която участваше Стаменов. Доста си поревах на историите на жените. Замислих се колко много уважавам този доктор. Само той и Надежда алармират за това заболяване и при все, че изглеждаше толкова уморен, намира време и за това. Сигурно са го снимали около обяд и тепърва са му предстоели още 60-70 прегледа.

# 429
  • Мнения: 169
Здравейте, интересувам се как протича Зет при д-р Персенска без стимулация съм. Имам час за преглед на 9- ти ден. След това през колко време се ходи пак и слага ли се инжекция преди овулацията?

# 430
  • Варна
  • Мнения: 729
Момичета, имам час за пренатална морфология за Др Панайотова на 11.04, но ми се иска да го сменя за по-ранна дата Sad но няма свободни часове. Предните фетални са ми били при Чачева и Михова и сега ми се иска пак при някоя от тях. АКО НЯКОЙ ИСКА ДА СЕ СМЕНИМ ще съм ви много благодарна ♥️

# 431
  • Мнения: 847
Момичета сега като ми подготвят документите за 2ри опит към фонда пак ли ще плащам таксата от 50лв или тя се плаща само за първото пускане на документите?

# 432
  • Мнения: 410
Здравейте, интересувам се как протича Зет при д-р Персенска без стимулация съм. Имам час за преглед на 9- ти ден. След това през колко време се ходи пак и слага ли се инжекция преди овулацията?
Здравейте! Аз мисля, че има различни варианти за ЗЕТ, но лично при мен беше по следния начин: на 9-ти ден след прегледа ми пуснаха изследване на Прогестерон и ми казаха, че ще ми звъннат да ми кажат кога да започна да си слагам Утрогестан. Когато ми се обадиха ми казаха да започна поставянето му от 11-ти ден вечерта 2*3, след това на 13-ти ден имах поставяне на лепило (така прецени доктор Персенска) и на 15-ти ден ми беше трансфера на два петдневни ембриона от 15 ч.. Чувала съм, че понякога правят ЗЕТ и при естествена овулация само с таймиране с  Хориомон, но  мен не са ме питали просто ми изписаха Утрогестан. Пожелавам Ви успех!

# 433
  • София
  • Мнения: 147
Момичета сега като ми подготвят документите за 2ри опит към фонда пак ли ще плащам таксата от 50лв или тя се плаща само за първото пускане на документите?
И на мен ще ми е полезно, ако някой отговори.

# 434
  • Мнения: 260
Момичета сега като ми подготвят документите за 2ри опит към фонда пак ли ще плащам таксата от 50лв или тя се плаща само за първото пускане на документите?
И на мен ще ми е полезно, ако някой отговори.
Плаща се за всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт