Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 72

  • 47 778
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 410
37.5mg ми се струва доста ниска доза, Копирам едно мнение на Денис, която доста добре разяснява.Тя ми е препоръчвала ето този- излиза за около 30лв и идва за 10дни. Въобще покрай Iherb спрях да купувам добавки от БГ.
https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-Trans-Resvera … 7&reftype=rec
Цитат
Само да вметна за Ресвератрола, че избора на истински, качествен, чист  Ресвератрол е много трудно.
Resveratrol -а се състои от 2 основни изомера - транс-резвератрол и цис-ресвератрол. Само транс-изомера е полезен за здравето.Изборът на добавка Ресвератрол трябва да е съобразен с няколко неща:
- да е Транс-Ресвератрол
- да не е включен в патентовани смеси
- да не съдържа други съставки
- да е поне  98-99%  Транс- Ресвератрол , защото ако е по-малко съдържа Emodin / гадно съединение, което има  слабително действие/
- ако е посочено само Ресвератрол, това означава че е 50% Цис Ресвиратрол и 50% Транс Ресвератрол, като изомера Цис Ресвиратрол, пречи на усвояването на полезния - Транс Ресвератрол
- възможно никакви / или най-малко помощни в-ва / Other Ingredients/
- ПДД е в обхвата 100 mg - 500 мг/дн. - по-малки дози нямат никакъв ефект - Минимумът е 100 mg  Транс-Resveratrol /98-99%/ на доза , като оптимална доза е 250 мг.
 - Поради бързото окисляване на ресвератрола, шишетата да са тъмни и снабдени с кислород абсорбатори -   система за улавяне на кислорода, който влиза в шишето, когато се взема капсула от него
- капсулата да е Vcaps - осигурява по-добро регулирано освобождаване на активните съставки
- добре е да се приема с Quercetin, защото Ресвератрола  бързо образува конюгати / това намалява неговата бионаличност/  в храносмилателния тракт
Quercetin - а инхибира тази конюгация

# 46
# 47
  • Мнения: 6 036
37.5mg ми се струва доста ниска доза,
Трудно ми е да преценя, защото на гърба на същия продукт има съвсем различни грамажи на съставките. Ето информацията точно от Iherb. Моят си го поръчах от там. Не мога да кажа дали е достатъчно. Иначе в аптеката на Надежда продават точно този на Nature's Way. Моята позната си го беше купила от там:
Скрит текст:

# 48
  • Мнения: 91
Извинете за какво пиете транс ресверетрол. За какво го изписва доктор Стаменов.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 417
Някой на пункция в събота🤔??? Или ще си ходя самичка🥺??

# 50
  • София
  • Мнения: 10 642
Някой на пункция в събота🤔??? Или ще си ходя самичка🥺??
Сама на пункция? Нали знаеш, че няма да е Wink

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 417
Някой на пункция в събота🤔??? Или ще си ходя самичка🥺??
Сама на пункция? Нали знаеш, че няма да е Wink
е някой от тук... ☺

# 52
  • София
  • Мнения: 799
Здравейте, случвало ли ви се е да сте пациент на един лекар, а биопсията да ви я прави друг? Аз съм пациентка на Стаменов, но откакто назначи биопсията, не съм го виждала и проследяването го прави Чапанова. Чакам утре да ми се обадят за час за понеделник за биопсия и се чудя дали пак тя ще я прави?

# 53
  • София
  • Мнения: 23 165
най-вероятно тя.
веднъж съгласиш ли се на преглед при нея почват да ти я предлагат всеки път.

# 54
  • София
  • Мнения: 799
най-вероятно тя.
веднъж съгласиш ли се на преглед при нея почват да ти я предлагат всеки път.


Благодаря ти бамба, ще видя как ще се разправям с регистратурата, защото искам той да я направи, така или иначе трябва да се видя с него и да уговорим и други изследвания Simple Smile

# 55
  • Мнения: 847
Момичета от кой ден на МЦ започва стимулацията по къс протокол? Цветков ми каза да отида на преглед на 2-3ти ден от МЦ за да ме погледне и дами назначи инжекциите, но се притеснявам ако Ц ми дойде в петък и отида в понеделник дали няма да е късно, защото все пак 2-3 ден може да се падне в събота-неделя...

# 56
  • Мнения: 6 036
И на мен проследяванията на ЕЦ ги прави Чапанова. Не че имам нещо против, но така не се ли губи връзката пациент-лекар? Д-р Стаменов го виждам на 2ри ден и на пункцията. А дали я прави пункцията точно той, все бързат да ме приспят? Confused

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 22:53 от Боби ;)

# 57
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета от кой ден на МЦ започва стимулацията по къс протокол? Цветков ми каза да отида на преглед на 2-3ти ден от МЦ за да ме погледне и дами назначи инжекциите, но се притеснявам ако Ц ми дойде в петък и отида в понеделник дали няма да е късно, защото все пак 2-3 ден може да се падне в събота-неделя...
Ами ако ти дойде в петък си записваш час за събота

# 58
  • Мнения: 1 519
На мен също двата пъти биопсията ми я прави д-р Чапанова. Като попитах защо,ми отговориха че доктора имал много работа и препращал пациентки към нея,ако имало възможност.
След биопсията обаче не са ме препращали ,само за тях. Явно не му се “губи време” за нещо което може да направи и тя.

# 59
  • Мнения: 3 032
Не мисля,че е до съгласяване.Аз също при нея последните месеци,но от регистратура е било или тя или никак...така,че...Мисля си,че  всички проследявания и процедури без стимул.ги прехвърлят там...знам ли..

Общи условия

Активация на акаунт