въпрос за гърдите

  • 1 779
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 266
и аз имам много малки гърди, но от 16-та седмица ми тече коластра  newsm78 моя позната е с огромни  #Crazy а няма и капчица (бременна в моя месец) така че очевидно размера тук не е от значение  Peace
лека бременност ти желая  Hug

# 16
  • Мнения: 1 272
Размерът не е от значение!

# 17
  • Мнения: 348
На мен не са ми потъмняли но вече съм с два номера сутиен отгоре  #Crazy Боже, ако от кърмата кача още два номера не знам какво ще правя  Sick Само се моля да я има  Praynig

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Въобще не се тревожи. Млечната жлеза е много малка всъщност, а големите гърди са най-вече натрупана мазнина.
В кърмаческия може да четеш инфо за това, как да запазиш лактацията.
Част от млякото се образува и по време на самото сукане, така че бебето няма да остане гладно.

# 19
  • Мнения: 992
пазмера не е от значение, мойта коластра слезе след като родих, а през бременноста не ми е потекла и капка

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Здравейте мами и бъдещи мами  искам да попитам имало ли е случай при вас да не ви ръстата гърдите и да имате кърма, мен ме наболяват съвсем малко аз съм в 15г.с а не са мръднали изобщо нито са станали кафеви страх ме е че след като родя може и да нямам кърма да си кърмя бебето   Sad

Е моите като пораснаха, ако знаеш какво купуване падана на НАН ... Twisted Evil Twisted Evil
Бременей си спокойно това после ще го мислиш, а ако искаш да си спокоина иди на мамолог

# 21
  • Мнения: 1 559
   чудесно е,че се интересуваш от кърменето още преди появата на бебчо - така когато се роди, ще си теоретически подготвена, а щом имаш и желание и мотивация, няма как да не успееш Grinning  Заповядай във форум "Кърмене и захранване на бебетата" - там може да зададеш всички въпроси свързани с кърменето, които те вълнуват, и да получиш отговор и подкрепа. Мисля, че ще ти е много полезно да прегледаш статиите от библиотеката на форума и да си разпечаташ (и да вземеш със себе си в родилния дом) тези за кърмене на поспаливо бебе, кърмене през първите 6 седмици на новороденото, правилно поставяне на гърда, кърмене след секцио...
    По темата - размерът на гърдите, както и нарастването им и течащата коластра по време на бременността или липсата на такива, нямат нищо,ама съвсем нищичко общо с успешното кърмене. По-големите гърди просто имат повече мастна тъкан. И моите гърди никак не нарастнаха по време на бременността, а и определено не са едри, но си се кърмим (до 6,5м дребният беше само на кърма и сега е основно на кърма) и ще си се кърмим още дълго Mr. Green
      Гърдите ти ще произвеждат толкова кърма колкото бебето изсуква (или колкото изцеждаш)  - това е колкото прост, толкова съвършен механизъм Grinning  Количеството кърма, което произвеждат гърдите ти, се регулира спрямо променящите се потребности на бебчо, стига да го оставиш да суче толкова от колкото има нужда и тогава  когато има нужда. Сигурна съм,че ще споделите радостта и удоволствието от кърменето с бебчето ти - просто се поинтересувай преди появата му от евентуалните трудности, които е възможно да възникнат, за да ги преодолеете бързо и гладко и най-важното - да си спокойна и уверена в себе си Grinning
     Лека и приятна бременност!

# 22
  • Мнения: 191
Не се притеснявай още си в четвъртия месец има време а и да не пораснат не е критерий за липса на кърма.Споко. Stop

# 23
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Нямаш повод за притеснение Grinning Малките гърди не означават малко кърма. Нашата педиатърка дори твърди, че е по-скоро обратното, тъй като при големите гърди, млечните канали се опъват повече и стават по-тесни....Но и това не е правило! Аз си нося същия размер сутиен като преди да забременея, пък вече четвърти месец кърмя без проблем Peace

Лека бременност и успешно раждане ти желая Hug

Общи условия

Активация на акаунт