Много се ядосах

  • 6 931
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Единственото причина да не искам някое дете вкъщи е ако е болно. Не е редно да ти поставя такова условие. Или го повери на мъжа ти или го заведи.

# 16
  • Мнения: 3 880
Аз за много неща затварям по едно око, но в този случай не бих отишла- хем детето няма да й пречи, хем и ти няма да й пречиш.
Как успяват някои хора да изрекат такива думи направо не ми е ясно, и то към близки хора ... как им се завърта езика да го кажат....
Питата се прави заради ДЕТЕ, но някои деца ще пречат newsm78 и то детето на кумовете... баси уважението...
Единственото, което бих направила, би било да й звънна в началото на тържеството и да й кажа, че е нямало на кого да оставя детето и тъй като не искам да им развалям празника с присъствието на детето си просто сме си останали у дома. Пък дано се усети кумата Wink Може и хормоните още да я тресат жената и да не се усеща какви ги върши, много ми е интересно дали ще е във възторг, ако след година някой й каже, че нейното дете пречи...

# 17
  • Мнения: 4 621
Много грубо и нетактично изкаване от страна на приятелката ти Crossing Arms
В крайна сметка те кани на пита, не на бар. Според мен правилното решение е да си отидеш с детето.

# 18
  • Мнения: 2 556
Вижте, на никой ли не му хрумва, че може хората да си пазят бебето от зарази примерно? Аз си признавам, че когато първия път бях бременна, ми се е случвало да питам приятелки с деца дали са здрави децата им, когато се виждаме. Или може да си имат други някакви идеи, но това е техния дом в крайна сметка. И на мен би ми станало неприятно да ме предупредят да дойда без детето (не ми се е случвало такова нещо досега!), но по-скоро бих си изяснила причината, отколкото да си висна обидено вкъщи и да не ида на питката на бебето. Въобще да се обиждам от раз за подобно нещо ми се струва прекалено, първо ще разбера защо не го искат.

# 19
  • Мнения: 3 880
Вижте, на никой ли не му хрумва, че може хората да си пазят бебето от зарази примерно? .......
Е, племенниците и племенничките ще са там, а детето на кумата като "най-заразно" сигурно, не може  Wink Този вариант на оправдание от нейна страна би бил още по-обиден за мен...

# 20
  • Мнения: 2 556
Колкото до памперсите и Фризолака, хората очевидно са били в нужда, аз лично бих се зарадвала, че ме улесняват от какво имат нужда, вместо аз да се чудя и с радост бих им ги занесла! Ако вече съм взела друго и не искам да купувам Фризолак, ще се извиня, че съм взела подарък вече и пак ще ида. Не си представям да се обидя от такова нещо  Naughty Ей, аз май излезе, че много трудно се обиждам  Joy

# 21
  • Мнения: 5 298
Аз за много неща затварям по едно око, но в този случай не бих отишла- хем детето няма да й пречи, хем и ти няма да й пречиш.
Как успяват някои хора да изрекат такива думи направо не ми е ясно, и то към близки хора ... как им се завърта езика да го кажат....
Питата се прави заради ДЕТЕ, но някои деца ще пречат newsm78 и то детето на кумовете... баси уважението...
Единственото, което бих направила, би било да й звънна в началото на тържеството и да й кажа, че е нямало на кого да оставя детето и тъй като не искам да им развалям празника с присъствието на детето си просто сме си останали у дома. Пък дано се усети кумата Wink Може и хормоните още да я тресат жената и да не се усеща какви ги върши, много ми е интересно дали ще е във възторг, ако след година някой й каже, че нейното дете пречи...

На същото мнение съм.

# 22
  • Мнения: 2 556
Добре де, ние може да гадаем тук за причината защо не искат детето, но само въпросните хора си знаят истинската, нали така. В крайна сметка най-лесно е да не се иде, но така се постила за бъдеща вражда в с въпросното семейство, затова бих се опитала да разбера с какво им пречи детето. Защото ако им пречи самото то, явно нещата са непоправими  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 6 167
в крайна сметка тя те кани, ти можеш да откажеш, че нямаш на кой да оставиш детенце.
мисля, че канещата страна има право да поставя условия, защото това е неин момент.
ти имаш право да откажеш. дори не мисля, че е учтиво да разнищваш този в-с в дебати с нея.
какво ще чуеш " ами детето ти е мнгоо палаво и не искам да подлуди хората"
или ' ами искам да е спокойно , да сте с нас, а не непрекуснато да  гледаш в детето" и тн.
варианти нямам мнгоо.

# 24
  • Мнения: 793
Аз пък на твое място ще питам, или направо ще си кажа,че няма кой да го гледа и затова ще е с мен.



Абе хора...как си избирате кумувете вие?  Shocked Защо не и се обади след смс-а да и кажеш, че вече си взела друг подарък? И чак пък да не отидеш, кумувете трябва да са ви от най-близките хора, да не кажа най-добрите приятели....а вие се отдръпвате за такава глупост. Честно, не го проумявам  #Crazy

 smile3521 newsm10 smile3501 на това мнение съм

# 25
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
в крайна сметка тя те кани, ти можеш да откажеш, че нямаш на кой да оставиш детенце.
мисля, че канещата страна има право да поставя условия, защото това е неин момент.
ти имаш право да откажеш. дори не мисля, че е учтиво да разнищваш този в-с в дебати с нея.
какво ще чуеш " ами детето ти е мнгоо палаво и не искам да подлуди хората"
или ' ами искам да е спокойно , да сте с нас, а не непрекуснато да  гледаш в детето" и тн.
варианти нямам мнгоо.


Съгласна съм с мнението на Лени, всеки има право да поставя условия....както и всеки има право да ги приеме или не в зависимост от ситуацията Wink

# 26
  • Мнения: 998
Наистина не е приятно, че ти го е казала така направо, но честно казано, когато ходя на пити винаги се чудя защо майките си водят и децата. Та все пак това е новородено, остави лудницата в и без това напрегнатия ден, но и те скачат викат, все пак са си деца! Да не говорим за разни вируси. Най голямото ми учудване беше, когато на една от питите, гостенчетата, направо се бяха нагласили в легалцето на бебето, докато траеше ритуала, ествствено децата не са виновни за това, а майките им!

# 27
  • Мнения: 1 531
поставянето на такова условие е доста невъзпитано. аз направо не бих отишла. детето е част от семейството ви.

# 28
  • Мнения: 7 914
Защо не и кажеш директно в очите какво мислиш по въпроса, нали все пак ти е кума? newsm78
Щом тя те чувства" достатъчно близка" да иска подобен абсурд, ти също покажи близост да и кажеш какво мислиш.... Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 44 125
при така поставено условие директно бих казала, че при това положение и аз няма да присъствам и толкова. още в момента , в който го е изрекла. За мен подобно отношение си е чиста проба обида. Виж ак о каже, че по принцип всички да са без деца ОК, ама твоето да не е чумаво случайно....айде моля, моля такива простащини хич не уважавам... #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт