Помощ!Иска да спи по корем!!

  • 2 995
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 737
Прощавай, биберонът с ластик ли е закрепен? Shocked
Да, колкото и шокиращо да ти изглежда.  Grinning Това е един уникален ластик, който като го разтегне до изправена ръка и го пусне на лицето си, не се удря и винаги може сам да си го махне и сложи. Не закача косата. Ползвахме го само през нощта, в първите месеци или при зъбоникнене. Така спим по цяла нощ непробудно, сутрин до 10:00 цялото семейство, всички майки в квартала ми завиждат. bowuu smile3533

# 46
  • Мнения: 911
Ясно. Мъжа ми много искаше да измисли някакъв такъв вариант първите месеци, но аз забраних категорично - ами ако повърне - нали ще се задуши. Но вашето дете вече е голамо и може да си го сваля сам.

# 47
  • Мнения: 1 737
Той и в първите месеци го е носил, по-скоро сега почти не го слагаме. Не пречи на повръщането, защото ластика е хлабав и само с език може да избута биберона извън устата си. Ние бяхме с рефлукс и не сме имали проблеми.

# 48
  • Мнения: 3 405
Всеки си спи както му е удобно. МъжО спи по корем вече 32 години и си е добре. Ники и той е така откато се е родил. Само аз спя настрана.
Не е вредно Grinning

# 49
  • Мнения: 4 428
На мен Драганов ми каза абсолютно същото за спането по корем преди о/о месец. И аз се бях шашнала много. Той едва ли не ме изкара абсолютно невежа и ненормална майка и беше супер удивен как така не знам, че детето не трябва да спи по корем ДО 14 ГОД #Crazy Но после и аз питах мамите тук и те ме успокоиха, че въобще не е толкова фатално и детето ми няма да заприлича на Чарли Чаплин. Освен това тя от днес започна да се обръща от гръб по корем самичка, така че вече съвсем не мога да я задължа да стои както аз искам.

# 50
  • Мнения: 8 242
Ами ние като сме едно много малко бебче  newsm78
Открихме спането по корем като стана на 20 дни.. И колкото и да се опитвам да го слагам да спи по гръб, повече от 10 минути не спи така.. И се събужда много нервен и реве.. И откарваме още час докато пак заспим.. и така един омагьосан кръг..
Е днеска - от 9 сутринта до 9 вечерта се мъчех да го приспя.. 5 пъти заспиваше .. и 5те пъти го слагах я настрани, я по гръб.. резултата беше вирнати ръце и крака максимум след 1/2 час и мрънкане и рев..
Как го сложа по корем - откарва си без проблем 2-3-4 часа..
Я кажете какво да правим, че се луднах вече с туй спане  ooooh!

# 51
  • Мнения: 6 390
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.
не се притеснявай толкова  Grinning
моята дъщеря вече година спи само по корем и за сега всичко й е наред  Wink Peace

# 52
  • Мнения: 1 878
И ние спим точно като снимката на Ая, че и метода с ластика ползваме  Crazy даже нашия младеж не може да заспива в количката защото лежи по гръб, та бих го поканила у нас Драганов да се опита да го убеди да не спи по корем  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 299
Re: Помощ!Иска да спи по корем!!...е чак пък ПОМОЩ Stop

# 54
  • Мнения: 1 881
И мойта беба спи по корем, при това от няколко месеца, щом така й удобно...не се притеснявам изобщо!

# 55
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Момичета писах на е-мейла на д-р Алексиев
Ето неговият отговор

"Simple Smile)) haha...

....ne se spi v rannite meseci sled razhdaneto edinstveno zaradi SIDS:
http://www.sids.org/nfeaturedques.htm
no dori i togava ako si
vnimatelen -zashto pak ne...moait sin oste v parvite meseci vinagi e spal varhy
moiat korem...eee razbira se az ne sym spal ot pritesnenie..no pak e
nepovtorimo izshiviavane:)))


>>>>Moje li da uvredi grabcheto i krachetata?


...ne me barkaite s Niki Draganov Simple Smile)) neka i toi da ima sin kato men
na 4.5 godini 4e da my zabraniava lubimata poza za spane:))

nishto ne mozhe da yvredi krainicite i grabnaka spaneto v tazi ili
onazi poza!!!!


s obi4, dr.A"

# 56
  • Мнения: 2 910
И моята дъщеря, откакто се обърна за пръв път спи само по корем. Засега не забелязвам никакви изкривявания.

# 57
  • Мнения: 391
Моята дъщеря също започна да спи по корем след като се научи да се обръща.Ца първи път чувам ,че това било вредно. Щом бебетата спят така ,значи не е .Природата си знае работата.Освен това,доколкото зная,английските бебета ги слагат да спят така от самото начало.Там не знаят ли за опасностите,които ни внушават тук ?!

# 58
  • Мнения: 9 709
Изплаших се малко от тая тема, защото бебока и той така спи. С баткото не се е случвало и не знаех, че може да е вредно.

# 59
  • Мнения: 1 878
Хих - радвам че и д-р Алексиев подкрепи моята теза  Mr. Green Момичета четете бе доктора ви казва НЯМА СТРАШНО защо още се шашкате  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт