София, жк Младост - тема 31

  • 60 028
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 98
Къде слагат копчета тик- так в Младост 2, 3 или 4?
Благодаря!

В Младост 4 бл.477 до ДГ Сърничка.

# 451
  • Мнения: 105
Здравейте,
Днес водих детето на диагностика при логопед Елена Гьошкова. Имам колебания дали да я посещаваме. Ще се радвам да споделите мнения за нея или да ми препоръчате друг логопед, не много далеч от Младост. Благодаря.
Вчера точно търсих логопед в близост и това име ми се открои. Ако е удобно да споделите какво Ви разколеба. Ще съм благодарна и аз на препоръки.
Здравейте,
Две неща основно ме смутиха при Елена Гьошкова. Първото е, че при формата за първо лице множествено число на глаголите от I и II спрежение слагаше окончанието „-ме“, вместо правилното "-м". Казваше "говориме", а не "говорим", и въпреки че си придава голям авторитет, струва ми се недопустимо използването дори и на лека диалектна форма, щом работата ти е да учиш децата да говорят правилно.
Второто нещо е, че по моя преценка  е много строга с децата. Аз обичам да им се дава повече свобода и съм снисходителна към употребата на някои думи.
Просто не останах с добро чувсто от срещата.
Всъщност, хубавото бе, че каза, че с детето ще работи асистентката й, която е едно младо девойче. Но пък не беше редно да ми го съобщава това накрая.
Иначе, диагностиката струва 40 лв., следващите посещения - по 25 лв. Успех на вас.

Последна редакция: нд, 22 сеп 2019, 21:22 от kafiava

# 452
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Къде слагат копчета тик- так в Младост 2, 3 или 4?
Благодаря!

В Младост 4 бл.477 до ДГ Сърничка.

Благодаря!

# 453
  • Мнения: 791
Здравейте,
Днес водих детето на диагностика при логопед Елена Гьошкова. Имам колебания дали да я посещаваме. Ще се радвам да споделите мнения за нея или да ми препоръчате друг логопед, не много далеч от Младост. Благодаря.
Вчера точно търсих логопед в близост и това име ми се открои. Ако е удобно да споделите какво Ви разколеба. Ще съм благодарна и аз на препоръки.
Здравейте,
Две неща основно ме смутиха при Елена Гьошкова...
Много благодаря за споделеното! Подходът е много, много важен. Правя си изводите и продължавам с търсенето.

Относно Дора Терзиева, това което ме притеснява е, че практикува в поликлиника. За да се стигне до кабинета й, минава ли се покрай кабинети на джи пи-та?

# 454
  • Мнения: 452
Здравейте,
Днес водих детето на диагностика при логопед Елена Гьошкова. Имам колебания дали да я посещаваме. Ще се радвам да споделите мнения за нея или да ми препоръчате друг логопед, не много далеч от Младост. Благодаря.
Вчера точно търсих логопед в близост и това име ми се открои. Ако е удобно да споделите какво Ви разколеба. Ще съм благодарна и аз на препоръки.
Здравейте,
Две неща основно ме смутиха при Елена Гьошкова...
Много благодаря за споделеното! Подходът е много, много важен. Правя си изводите и продължавам с търсенето.

Относно Дора Терзиева, това което ме притеснява е, че практикува в поликлиника. За да се стигне до кабинета й, минава ли се покрай кабинети на джи пи-та?
Мисля че и в горния пост го написах. Часовете на Дора Терзиева са в поликлиника младост, а не в 25 ДКЦ. Само събота и неделя и няма други хора освен детето и тя там. Повод за притеснение от гледна точка на зарази няма.

# 455
  • Мнения: 123
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези от вас, които живеят в района на Младост 4 или са запознати, какво ви е мнението за тухлените блокчета между Бизнес парка и Спорт Депо? Какво е качеството на строителството, какъв е района за живеене, как е паркирането, градския транспорт и всичко, което би било полезно на човек, който би живял там? Всяко мнение ще ми е полезно!

# 456
  • Мнения: 2 298
Района за живеене е като всички останали части на Младост. Паркирането е кошмар, към който следва да се добави Бизнес парка и работещите в него, които паркират наоколо ежедневно. За градския транспорт... има 2-3 автобуса в близост (213, 76, 413). Супермаркетите са Фантастико и Била. Единственото училище е 131, на което славата е дискриминираща. Опитват се да го възродят напоследък с разни сдружения, но аз не мисля, че промените/ резултатите ще са толкова бързи. Има нова детска градина в района, за която като за всички други напрлива е огромен. За строителството не мога да се изкажа. Успех!

# 457
  • Мнения: 452
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези от вас, които живеят в района на Младост 4 или са запознати, какво ви е мнението за тухлените блокчета между Бизнес парка и Спорт Депо? Какво е качеството на строителството, какъв е района за живеене, как е паркирането, градския транспорт и всичко, което би било полезно на човек, който би живял там? Всяко мнение ще ми е полезно!

Не мисля, че е идеално място за живеене. Автобуси и метро има. Паркирането е ад. Има фантастико, била, Лидл. Има почти 3 градини, едната от които с не добра слава. Училището под всякаква критика.,
Добрият строеж е на Ермитаж зад била, ама едва ли има свободни вече

# 458
  • Мнения: 35 961
+1 нa шреки и ралица
строителството не е добро
предимство е, ако имаш първи етаж с дворче
блоковете нямат асансьор, а хората носят дърва по стълбите, щото много хитро са изключили парното

# 459
  • София
  • Мнения: 30 139
Скрит текст:
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези от вас, които живеят в района на Младост 4 или са запознати, какво ви е мнението за тухлените блокчета между Бизнес парка и Спорт Депо? Какво е качеството на строителството, какъв е района за живеене, как е паркирането, градския транспорт и всичко, което би било полезно на човек, който би живял там? Всяко мнение ще ми е полезно!

Не мисля, че е идеално място за живеене. Автобуси и метро има. Паркирането е ад. Има фантастико, била, Лидл.
Има почти 3 градини, едната от които с не добра слава. Училището под всякаква критика.,
Добрият строеж е на Ермитаж зад била, ама едва ли има свободни вече
Коя е градината с недобра слава? Питам от любопитство.

# 460
  • Мнения: 6 695
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези от вас, които живеят в района на Младост 4 или са запознати, какво ви е мнението за тухлените блокчета между Бизнес парка и Спорт Депо? Какво е качеството на строителството, какъв е района за живеене, как е паркирането, градския транспорт и всичко, което би било полезно на човек, който би живял там? Всяко мнение ще ми е полезно!

Тухлените блокове - не, новите кооперации - да (защото имат гаражи с паркоместа).
В Младост няма попринцип “малцинствени групи”, но точно това е районът от всичките Младости, където има. Не ти го препоръчвам и то точно в тухлените.

Градският транспорт е в изобилие - метро + 4 автобуса (113,413,76,213), а малко по-нагоре в района имаш и 111 и 314.
Квартални магазинчета има, а от големите вериги както са писали дамите по-горе - Била, Фантастико и Лидл.
Детска градина не ти препоръчвам там, училище още повече (131-во, т.нар. “циганското”).
Иначе в самия Бизнес парк има каквото се сетиш и това е плюс. Сладкарници, пекарна, магазин 345 има, аптека (+ още две около Спорт Депо), фризьорски салони и какво ли още не. В Бизнес парка разхождат деца вечер обикновено около езерото с костенурките. Хубаво е. В кино Арена също имаше доста неща за хапване и за правене, но е затворено вече. Само Събуей мисля, че още работи отвън.
Паркирането е ужас, затова по-нагоре писах, че е по-добре в новите кооперации, които си имат паркоместа.
Ако имате куче, зад Спорт Депо има поляни (то си е поле де) и си разхождат кучетата там.
Сега уж щяха да строят някакъв грамаден блок в полето, та ще си заминат поляните.
Последната спирка на автобуси 76 и 213 е частен терен и там също щяха да строят блокове, та и за автобусите не се знае къде ще преместят последната спирка и дали изобщо ще строят, но ще стане ад в Младост 4.

(И да ви се оплача малко извън питането на Флора:hugs:, говори се, че ще бутат пазарчето на Младост 1, отново за да строят мастодонт. Съсипаха квартала вече, аман от строежи.)

Последна редакция: ср, 25 сеп 2019, 00:57 от marinadp

# 461
  • Мнения: 452
Скрит текст:
Здравейте, момичета!

Искам да попитам тези от вас, които живеят в района на Младост 4 или са запознати, какво ви е мнението за тухлените блокчета между Бизнес парка и Спорт Депо? Какво е качеството на строителството, какъв е района за живеене, как е паркирането, градския транспорт и всичко, което би било полезно на човек, който би живял там? Всяко мнение ще ми е полезно!

Не мисля, че е идеално място за живеене. Автобуси и метро има. Паркирането е ад. Има фантастико, била, Лидл.
Има почти 3 градини, едната от които с не добра слава. Училището под всякаква критика.,
Добрият строеж е на Ермитаж зад била, ама едва ли има свободни вече
Коя е градината с недобра слава? Питам от любопитство.
Вяра, надежда любов... сега поема голяма част от неприетите в 76 одз. Родителите на мъжа ми са взели апартамента, в който живеем началото на 80 тв години. Още тогава тази градина и училището са били са отвратителна слава. Дори и сега има поне 3 случая за които знам от първо ли с за лошо отношение към деца и родители

# 462
  • Мнения: 35 961
малцинствени групи в тухлените блокчета?
хм, те са концентрирани долу, срещу 131 у-ще

# 463
  • Мнения: 452
малцинствени групи в тухлените блокчета?
хм, те са концентрирани долу, срещу 131 у-ще
И аз така знам. Имаше и едни в катун на поляната зад Лидл

# 464
  • София
  • Мнения: 5 362
Новината за пазарчето много ме смути😢. И къде ще преместят нов пазар, ако въобще се предвижда такъв?

Общи условия

Активация на акаунт