Дисниленд Париж - тема 4

  • 38 891
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 496
Аз търсих пътуване през туроператори и за повечето известни паркове, не само Дисни ги предлагат с едно посещение т.е влачат те пет-шест дни по музеи и т.н. и едно отскачане до Дисни ... което не ме устрои по никакъв начин - на тези места се иска пълна отдаденост Smiley

# 691
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Всъщност, доста по-малки туроператори предлагат като услуга организиране на индивидуална екскурзия, срещу съответната такса.

# 692
  • Мнения: 63
Здравейте отново.
 Имам още въпроси:)
Нощувките ни са във Vilage natures. Правилно ли съм разбрала, че можем да пристигнем преди обяд, да се чекираме, да оставим багажа и да си получим достъпите за парка, без да има нужда да чакаме стандартния час - 14ч за настаняване? Също така имаме ли право на другата сутрин на по-ранно влизане в парка?
Благодаря

# 693
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Да, пристигате колкото се може по-рано, регистрирате се, получавате си билетите, оставяте си куфарите в гардеробното и палите колата за парка.
Имате право да влизате и по време на extra magic hours.

# 694
  • Мнения: 63
Супер. Благодаря.
А с какво препоръчвате да се придвижим до Дисни? Кацаме на Шарл де Гол. Предполагам някакъв вид влак. Ще бъдем трима възрастни с две малки деца. И можем ли предварително да купим билети?

# 695
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Най-евтино, бързо и удобно ще ви е с такси (контакти на първа страница). После, щом нямате собствена кола, ще трябва да използвате платените шатъли от Натюр до парка, пътят е около 25 минути в посока.

# 696
  • Мнения: 63
https://www.rstransports.com/
За този линк става дума, нали?  А шатъла от Натюр до парка каква цена е и на какъв период?Извинявам се ако са ми глупави въпросите.

# 697
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Да, тази фирма, както и еzy shuttle.
Нямам представа за цени и разписание, защото ние винаги спим хотел в близост до Дисни, тъй като сме със самолет, а не с личен автомобил.

# 698
  • Мнения: 63
Продължавам с въпросите. Някой пътувал ли е до Дисни и хотелите на Дисни в тази безумна ковид обстановка. Правилата се променят почти всеки ден. Мисля хиляди варианти как да си направя възможно най-малко тестове и какви и кога и пак не мога да го измисля. Нашата групичка сме един ваксиниран, един преболедувал със сертификат и аз, която ще съм с тестове. Децата са под 12 и нищо не им искат слава Богу.
Във Франция тестовете ПСР и антигенни важат само 24 часа. Тоес аз трябва да си направя тест тук в Бг от предната вечер за да вляза във Франция, пристигам в 9;10, влизам в хотел, влизам и в Дисни, но до вечерта теста ми няма да е валиден за хотела. Дали ще ми искат пак или ще е достатъчно на другата сутрин пред Дисни да си направя нов тест? В самия парк ти искат теста само на входа, нали? По ресторантите и атракциите не се иска пак. Защото аз ще вляза с валиден тест, но по време на престоя той вече ще е изтекъл( там важат само 24 часа).....отделно че от 07.01 за влизане в Бг променят нещата и пак се иска ПСР и на ваксинирани и преболедували....направо ни побъркаха.
Ако знам че в хотела ще ми искат само на регистриране е друга работа, ама...

# 699
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Прочетете си добре условията на сайта на Дисни.
Има изисквания за бустерна доза за ваксинираните, има срок за преболедувалия, за да е валиден сертификатът.
Тестът трябва да е валиден във всеки един момент! Аз не бих рискувала да се разхождам с изтекъл тест, ще имате проблем. Има опасност да не ви допуснат в хотела, щом тестът е изтекъл.
Тест центровете приемат предварително записване, така че можете да го планирате.

# 700
  • Мнения: 63
Това за бустерната доза е след 15.01 в нашия случай. И аз точно за хотела се притеснявам. Защото сутринта за хотела и за Дисни ще е ок моя тест, но до вечерта ще е изтекъл. Тоест по-добрия вариант е да правя тест сутринта на летището в 5 сутринта, за да ми важи до другата сутрин в 5ч. и в 8;30 да отида пред Дисни да си направя втори тест. Обаче после за влизане в България тези тестове няма да са валидни, защото искат да е ПСР, а пред Дисни ако си направя ПСР, той няма да стане готов веднага. Значи на ден 2, трябва да си направя там едновременно и ПСР и антигенен....пълна лудост. Направо ми идва да се откажа.

# 701
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Аз лично въобще не бих тръгнала без сертификат за Дисниленд Париж, защото ще ми се развали цялото удоволствие.

# 702
  • Мнения: 63
Така е. На мен вече ми се развали. То променят правила и изисквания през два дни. Реално всички ще сме със сертификати но въпреки това се изискват и тестове вече за наобратно. Аз съм по проблемната, че на всеки 24 часа трябва да имам. А да не дава Господ някой да е +. Отделно ще направя декларация на ваксинирания ми мъж, евентуално той сам да тръгне с децата.

# 703
  • Мнения: 203
Аз също съм на мнение, че без сертификат не бих тръгнала. Опитът ми с тестове в Рим отпреди два месеца не беше много приятен. Ние всички сме ваксинирани, но децата не бяха. На 48 часа правихме тестове и все бяхме под напрежение, какъв ще е резултата. Имайте предвид, че дори и да сте здрава, шансът за грешка, предвид количеството тестове, които правят, е огромен. В последната аптека бяха наредили тестовете на една маса, едно дете я закачи с крак и 3 от тестовете паднаха по земята и се разбъркаха, добре че всички бяха отрицателни....т.е. не е приятно изживяване тази процедура. И в чужбина си ги гледат сертификатите, не е като при нас съвсем.
Нас ни предстои посещение на Дисни началото на април, но аз ваксинирах и децата, а ние сме с бустерни дози, ако не бяхме, щях да отменя пътуването.

# 704
  • Мнения: 4 762
Честно казано, и аз без сертификат не бих тръгнала. Правилата из цяла Европа се променят. Да ви разкажа какво ни се случи тази седмица.

Ние сме двама възрастни, ваксинирани + бустерни дози и дете на 9 години и живеем в Белгия. Белгия започва да ваксинира 5-11 години от февруари. Отиваме ние тримата за една седмица в Германия - малко на разходка, шопинг, култура. Това го правим често, знаем правилата, за децата нищо никъде не са искали досега. И се оказва, че за децата наистина нищо не искат, но понеже сега са ваканция и не ги тестват в училище (това е официалното обяснение), навсякъде за децата в училищна възраст искат тест, важащ максимум 24 часа. Така с детето не можем да влезем в нито един музей, магазин или закусвалня. Само в супермаркет и книжарница (и разни други, но те са ни безинтересни). Ако беше топло, ок. Ама вчера беше 3 градуса, детето в един момент огладня - качихме се на колата и се прибрахме в къщата, която сме наели. И това правило важи само между 27 декември и 10 януари.

Та един да има неваксиниран, това усложнява живота на всички. Детето искаше да види една фабрика за стъкло. Не го пуснаха и той направо се разплака.

Общи условия

Активация на акаунт