Дисниленд Париж - тема 4

  • 38 913
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 49
Здравейте, пак от мен, вече щастливо завърнали се от Дисни.
Това е най-приказното място, което аз съм посещавала.
Искам да благодаря на създателката на тази полезна тема
Mileto, както и на всички включващи се с  отговори.
Прекарахме три незабравими дни. На отиване пътувахме с България Еър, каца на летище Шарл де Гол, не е много добре организирано летище, но.. Ние имахме заявен трансфер, не сме ползвали друг транспорт. До обяд бяхме настанени даже в хотела Santa Fe, и с безплатните шатъли бързо в студията, те бяха предвидени за първия ден. Втория ден от ранното влизане, прекарахме в парка, а третият обиколихме любимите атракции по още веднъж, и в двата парка. Предварително бях подготвена с атракциите по една карта, кое кога, много е полезна една предварителна схема. Мястото е наистина огромно, за да  успеете за всичко. Имахме запазена вечеря в Plaza Gardens- на бюфет, страхотна храна, един късен обяд за следващия ден в Agrabah Gafe- също бюфет и чудесна кухня. Закуските ни бяха в самия хотел.
От атракциите не се осмелих да кача детето на Кулата на Терора, много страшно ми се стори и на Аеросмит, след Space Mountain реших, че подобна атракция няма да повторя. Всичко друго, което работеше, беше уважено, и момчешко разбира се. Ние бяхме в делнични дни, извън ваканционно време, и хората бяха ужасно много, та представям си в пиково време какво е. Имаше чакане на опашки по 70 мин. Синът ми е на 9 години, и смятам, че от тази възраст 7 нататък е подходяща възраст за посещение. Имаше и много малки деца, но не мисля, че разбират, нито ще помнят преживяното, само родителско натоварване. Но това е вече личен избор.

Mileto е описала в темата много добре доста от атракциите, това ми помогна много в избора, какво да посетим. Три дни, с ранен полет на отиване и късен на прибиране, мисля, че може да се посети почти всичко.
Та, доста се увлякох, но както казват тук, за Дисни може много да си говорим.
Незабравимо посещение на всички, които ще посетят това прекрасно място!

# 91
  • Мнения: 32
Здравейте, стигнах до момента с резервацията и понеже още не съм купила самолетните билети, се чудя дали мога да "прибавя" шатъла към резервацията впоследствие или е достъпно само на момента?

# 92
  • Мнения: 14 490
Здравейте, стигнах до момента с резервацията и понеже още не съм купила самолетните билети, се чудя дали мога да "прибавя" шатъла към резервацията впоследствие или е достъпно само на момента?

Меджик шатъла си имат отделен сайт и може през него по-късно да резервираш. А може и на място.

# 93
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
fetasi, страхотно!  Peace Peace Peace Много се радвам, че сте си прекарали така добре! Успяхте ли да се възползвате от системата fastpass?

Bimisagri, колко човека сте, възрастни/деца на възраст?

# 94
  • Мнения: 32
Ние сме 2-ма възрастни и две деца на 6 и 10 години. Гледам за 2 нощувки / 3 дни в парка и като "най-изгоден" вариант ми излиза Секвоята 1308евро HB през бг-версията (ще ме изгонят от вкъщи, ако разберат цената на нощувките 🙂), това за 21-23 май.  Има ли смисъл да дебна по-добри цени?

# 95
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
През българския сайт аз изкарвам Секвоя с полупансион 1288 евро, не знам откъде идва разликата.

Иначе през френския/белгийския сайт за същия хотел полупансион плюс ваучер за харчене в магазини и ресторанти на стойност 100 евро - всичко това е 1355 евро (басейнът в Секвоя ще е затворен за вашите дати).

Изгоден вариант, ако се има предвид евтин - тогава трябва да се гледат хотелите Шайен, Санта Фе.

През френския сайт например Шайен с полупансион и включен ваучер за 100 евро е на обща цена 1175 евро.

=> ръчкайте ги повече тези сайтове и пишете, сравнявайте, намалявайте цената.

За шатълите - меджик шатъл ви е 132 евро в двете посоки.
А ако ползвате услугите на такси RS transports:
- за private shuttle 114 евро
- за shared shuttle103 евро

# 96
  • Мнения: 49
Mileto, не сме ползвали fastpass, тъй като решихме, че 40 минути не е твърде дълго, но е достатъчно за малко почивка. Бях изтеглила мобилното приложение на Дисни, там се вижда колко минути трябва да се чака на определена атракция, така се ориентирахме къде да отидем.
Забравих да спомена вечерното светлинно шоу...няма такова зрелищно шоу, просто останах без дъх, задължително е да се гледа.

# 97
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322

Забравих да спомена вечерното светлинно шоу...няма такова зрелищно шоу, просто останах без дъх, задължително е да се гледа.

 Two Hearts Two Hearts Two Hearts Така е!

Значи не е било толкова натоварено, щом не сте опряли до системата  Peace
Успяхте ли да гледате Mickey and the Magician в студията?

# 98
  • Мнения: 32
Благодаря за отделеното време.
Разликата идва от заявената торта, ще имаме рожденичка тогава и някаква такса от 29евро.
Иначе ги ръчкам, но е зор през телефон, при всяка смяна трябва да попълвам наново всички данни Blush

# 99
  • Мнения: 49

 Two Hearts Two Hearts Two Hearts Така е!

Значи не е било толкова натоварено, щом не сте опряли до системата  Peace
Успяхте ли да гледате Mickey and the Magician в студията?
[/quote]

Ами не знам как е в натоварени дни, но то  Дисни без тълпа не остава май Smiley
Не посетихме, за съжаление Mickey and the Magician , детето не искаше да гледа представления, мерака беше за Moteurs Action, но и трите дни на престоя ни не работеше.

Последна редакция: вт, 26 мар 2019, 11:40 от fetasi

# 100
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,

С годеникът ми мислим началото на юли да отидем в Париж за една седмица. Ще отседнем в хотел Ибис в града. Смятаме да си закупим билети за Дисниленд за двата парка - за два дена. Някакви съвети, ако може да ни посъветвате? Кои дни е най-удачно да отидем в Дисниленд. Датите през които ще сме във Франция са от 01.07 до 07.07 (като на 07.07) ще летим сутринта.

# 101
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Задължително е дните да са делнични, събота и неделя ще е още по-натоварено.

# 102
  • Мнения: 30
Здравейте,
успешно се завърнахме от Дисни (до последно се притеснявахме дали няма да пропуснем някое прекачване, някой влак и т.н. Simple Smile )
Хиляди благодарности за оказаната тук подкрепа - ако не беше прекрасната тема и още по-прекрасната Mileto, вероятно нямаше да се организираме сами.

Малко впечатления ще оставя и аз с надеждата да са полезни и за други.
Пристигнахме с Wizzair, но поради късния час ползвахме познат да ни транспортира до хотела. Предварително запазихме Aparthotel Adagio Marne-la-Vallée Val d'Europe, нощувахме първата вечер там.
Приятно хотелче, много близо до МОЛ-а, където имаше и огромен хранителен магазин и си напазарувахме почти всичко оттам. И не беше толкова скъпо- 65евро / нощувка за 4ма, като всички стаи са студия с кухненски кът. Имат и басейн дори, но не ни е останало време да го тестваме. Най-удобното бе, че имат безплатен шатъл до Дисниленд, на всеки 15-20мин.
На следващия ден още сутринта бяхме в парка и хотела Секвоя Лодж. За щастие ни бяха подготвили и стаята, така че оставихме чантите и директно към парка.
Трябва да кажа, че само за атракциите не ми стигна време да планувам маршрут, та първия ден се хвърляхме където ни видят очите Simple Smile
За втория ден вече си свалихме приложението на Дисни за мобилни телефони, където освен кратко описание на атракциите, има в почти реално време и времето за чакане на всяка една. На следващия ден, вече въоръжени и с  опит, бяхме доста по-продуктивни.
В интерес на истината почти не се наложи да ползваме ФастПасс. Времената на чакане бяха прилични, поне за нас.. 15-20мин... и бързо минаваха, а се оказа, че за някои атракции дори бяха спрени фастпасс входовете. Бяхме озадачени, защото се подготвяхме за досадно и отегчително чакане на всякъде.
Благодарение пак на Милето, си запазихме различни ресторанти за вечеря и закуска - вече препоръчвам този вариант, най-малкото заради възможността да се потопите в различна атмосфера. Храната ни беше бюфет навсякъде, с доста голям избор и вкусна - децата са ни капризни, но дори и те не останаха гладни.
На третия ден обаче разбрахме какво означава много народ. Беше събота и още докато вървяхме от хотела към парка, се виждаше че на гарата се е струпала някаква огромна тълпа.
Като гости на хотел, ние влязохме с предимство, но не след дълго времената за чакане се вдигнаха до рекордните 170-190 минути и опашките станаха доста впечатляващи.
Опитахме се да се върмен към студията с надеждата, че може би там ще е по-малко навалицата, но щяхме да бъдем буквално смачкани още на входа, за малко да си изпуснем едното дете. Ужасно. Явно почивните дни и празниците е голямо стълкновение.
Ползвахме вече и фастпасса и така минахме още няколко атракции, и към 16 часа вече бяхме двойно по-уморени, и направо си тръгнахме.
От атракциите - някои не работеха, но и останалите бяха пре-достатъчно, че да усетим атмосферата и децата да са доволни.
Изключително лоша комбинация е да пробвате Space Mountain ако имате проблеми с вест.апарат. На нас след това дори Стартурс ни се видя екстремна  Simple Smile  А пък още в първия ден се подлъгахме и от Аеросмит, защото се чакаше само 5мин, та екстремните така ги минахме, че за Кулата на терора вече нямахме никакво желание Simple Smile
Много забавни за малката бяха чашките, влакчето, лодките, Рататуи и Бъз..
Времето ни се падна изключетерлно приятно - слънчево, без вятър, сигурно беше 20 градуса - да го бяхме поръчали така, нямаше да бъде.

След парка пак се върнахме в същия хотел Aparthotel Adagio , с децата дори отидохме и до Аквариума в близкия мол, на който освен че беше скъп входа, не беше кой знае какво...
На следващия ден успяхме да отидем и до Париж, Айфеловата кула...малко разходка, намерихме си шатълите на летище Буве...и приключихме екскурзията.

И така, все още преживяваме малката екскурзийка, къде по снимките, къде по спомените.
Но си заслужаваше всеки миг.

# 103
  • Мнения: 369
Искам да попитам дали има смисъл предварително да се купят фаст пас билети,заедно с основния или може да се ползва системата фаст пас на самите атракциони? Питам с оглед на това,че прочетох, че до обяд вече няма билетчета фаст пас или пък спират системата🤔 Ние ще сме там на 01.05. Сега видях,че и при тях е почивен ден и ако ще се чака по 170-190мин.😲 няма ли да е по-добре с предварително закупени фаст пас?

# 104
  • Мнения: 249
Здравейте! Предстои ни ходене до Париж с децата и в последния момент решихме, че ще отделим 1 ден на Дисниленд. Взела съм билети само за единия парк. Живот и здраве по нататък ще направим по - мащабно посещение. Simple Smile Искам да попитам, тъй като сме само за ден, дали си заслужава да си резервирам хранене някъде в парка? Дали не бихме могли да внесем някаква храна и да си спестим чакане и ходене до място за хранене? Също не намерих информация може ли да се внесе бутилка вода например?
Благодаря предварително и се извинявам са странните ми въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт