Хайде на театър 5

  • 52 645
  • 743
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 551
Знам, че почти всички театри са в почивка, но на мен вече ми се ходи на театър и започва да ми липсва.
Видях, че има представления в Театър 199, но не съм ходила там.
Можете ли да ми препоръчате какво да гледам там?

# 646
  • София
  • Мнения: 22 945
Знам, че почти всички театри са в почивка, но на мен вече ми се ходи на театър и започва да ми липсва.
Видях, че има представления в Театър 199, но не съм ходила там.
Можете ли да ми препоръчате какво да гледам там?

Точно в постовете над вашия се обсъждат последните постановки за сезона в 199.

# 647
  • София
  • Мнения: 9 920
Някой търси ли си билет за презаверка в 199, за тази седмица? Лс

# 648
  • Мнения: 540
Потвърждавам: “Живак” задължително да се гледа. Едновременно смислена и забавна постановка. И най-вече - рядко се среща актьор, който след близо 200 представления да играе като на премиера! Ама наистина рядко.

# 649
  • Мнения: X
 Миналата седмица бях на "Изборът на Марта" на Драматичен театър гр. Варна.
Рядко се случва да гледам криминален трилър на театрална сцена. Тези истории са типични за киното и затова мисля, че поставянето на пиесата е било предизвикателство за режисьора и актьорите. Определено ще се хареса на почитателите на жанра.
Историята започва малко тривиално - бивш министър, раздиран от угризения, се влюбва в случайно срещната жена. От тук нататък обаче следват няколко обрата, които продължават до самия финал. Има и малко романтика, комедийни елементи, но крими частта и изненадата са това, което прави постановката интересна.
Актьорската игра също много ми хареса, макар че ми бяха познати само Симеон Лютаков и Яна Маринова. В тази връзка искам да кажа, че Яна Маринова ме изненада. Тя играе два тотално различни образа и се справя страхотно - не го очаквах и си мислех, че е сложена, защото е популярно лице, но играта ѝ е много добра. Хареса ми повече, отколкото в телевизията.
Надявам се да гостуват из страната. Ако имате възможност, идете да гледате постановката.

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 10:18 от Анонимен

# 650
  • Мнения: 25
Най- накрая успях да се доредя за билет за "Хъшове" за октомври. Иначе очаквам с нетърпение "Нощ на театрите" пред ноември. Някой бил ли е на това събитие, може ли да разкаже повече? Simple Smile)

# 651
  • Мнения: X
Има постановки от през деня (за децата) до късно през нощта - някъде е до 1 часа. Всеки театър обявява програмата си, има я и на специално създаден сайт. Някои театри буквално правят маратони - представленията се играят едно след друго. НАТФИЗ имаха 24 часов театрален и кино маратон, но не помня дали беше по време на Нощта на театрите.
Има публични лекции по теми, свързани с театъра - не точно лекции, по-скоро дискусии. Миналата година имаше live streaming във фейсбук с интервюта с различни актьори - продължи няколко часа. Народният театър има ден на отворените врати и се правят обиколки - влиза се в гримьорна, на голяма сцена, из коридорите, гидовете (често са актьори) разказват интересни истории за театъра.
Абе готино е.

# 652
  • Мнения: 35 110
Това звучи много, много хубаво!

# 653
  • Мнения: X
Дааа, даже се сещам, че миналата година по време на обиколката в Народния първо ни изведоха на голяма сцена, когато бяха сложени декорите за постановката същата вечер и се разхождахме около тях (всъщност бяхме под тях Joy). След това, на последния етаж ни отвориха вратите и влязохме на втори балкон. Оказа се, че актьорите и режисьора са излезли да репетират. Видяха ни, режисьорът каза "А, имаме си и импровизирана публика" и изиграха за нас сцена от представлението Grinning

# 654
  • софия
  • Мнения: 25 458
След разказаното със сигурност ще направя усилие да отидем на нощта. Звучи много интересно, до момента пренабрегвах инициативата.

# 655
  • Мнения: 25
Наистина звучи страхотно. И аз ще направя всичко възможно да отида.

# 656
  • Мнения: 35 110
Яд ме е, че не съм от София.
Двама приятели от нашата трупа този сезон са вече в Народния и много се радвам за тях. Това е много голям успех, предвид от къде се тръгнали- малък град със студентски театър.

# 657
  • Мнения: X
Яд ме е, че не съм от София.
Двама приятели от нашата трупа този сезон са вече в Народния и много се радвам за тях. Това е много голям успех, предвид от къде се тръгнали- малък град със студентски театър.
Ей, супер! Желая им успех!

# 658
  • София
  • Мнения: 2 497
Вчера бях на "2 билета за Париж" в Нов Театър НДК.
Не знаех за този театър, май само той работи и лятото Simple Smile

Изключително хубава постановка. Смях се до припадък, актьорският състав е уникален. Препоръчвам!
Само че залата е отвратителна - малка, тясна, ние бяхме на 4 ред и едвам виждах сцената, беше задушно.
Доколкото знам места се дават преди представлението, добре че ние подранихме много и се уредихме в средата. Някои хора бяха разделени на разпръснати места, други в края - срещу стената и трябва да си настрани, за да видиш нещичко.

# 659
  • Мнения: 551
Взехте ли си вече билети за следващия сезон и какво си набелязахте да гледате?
Аз съм решила да гледам "Братя Карамазови" (струва ми се, че са паднали цените на билетите)
"Калигула" (още се чудя честно казано)
"Богът на касапницата"
"Козата или коя е Силвия"
Засега си набелязах тези в Народия театър.

Общи условия

Активация на акаунт