Хайде на театър 5

  • 52 641
  • 743
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 207
Тази вечер бях на новия спектакъл на Театър София ''Съгласие''. Силна съвременна пиеса за 2 паралелни свята, в които живеем - светът на богатите ''успели'' цинични парвенюта, за които думите морал и ценности са изгубили отдавна всякакъв смисъл и светът на бедните, смазани от живота нещастни хорица, за които Законът не значи справедливост !! Но кой всъщност е по-нещастен и объркан ще разберете като се насладите на тази страхотна постановка !

# 166
  • София
  • Мнения: 9 558
Снощи гледах “Любовникът” в Народния театър. Горещо препоръчвам. Постановката не е лека, на моменти е комична, на моменти - брутална. И Радина Кърджилова и Деян Донков играят отлично, но за мен Донков е ненадминат. Имаше моменти, в които имах чувството, че на сцената няма човек, а звяр.

# 167
  • Мнения: 540
И аз го гледах снощи. Рядко ми се случва постановка да ме погълне изцяло, да забравя за това, какво е било и какво ме чака извън театъра, и времето да си мине неусетно. Също и като си изляза, да знам, че не бих имала нищо против да гледам спектакъла отново. (Още повече, че от мястото си на моменти имах проблеми с видимостта). Всичко това го отдавам на играта на двамата актьори.

# 168
  • Мнения: 551
След вашите коментари става ясно, че трябва да се гледа "Любовникът". Relaxed
Сигурна съм, че е страхотно заради Донков и Радина, ще трябва от по-рано да си потърся билети.
Не знам дали съм единствената, но ми е много трудно предварително да си взимам билети, защото все не знам дали ще мога и ще успея да отида, а и няма на кого да ги дам ако не успея.
И доста често ми се случва в последния момент да търся дали има останали билети или дори понякога директно да попитам в театъра.
Вчера бях да гледам "Красиви тела" в Младежкив театър. Страхотни актриси - Силвия Лулчева, Стефания Колева, Нона Йотова, Искра Ангелова и други. Постановката ми хареса, но може би очаквах малко повече от нея, нещо ми липсваше.. Също да отбележа, чее се играе само от жени и е само за жени. Grin

# 169
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
За мен Любовникът е специфична постановка и не е за всеки, по-арт е. Играта на Деян и Радина е впечатляваща, но постановката не се харесва на всеки. Бях с приятели миналия месец, не им хареса, казаха че е много агресивна, крещене доста. Зависи от очакванията. 

# 170
  • София
  • Мнения: 9 472
Ние ходихме на "Ревизорът" в Театър София.
В последният момент го реших, в последният момент имаше все още билети.

Това, което ме дразни мен, от чисто организационно естество е, че задължително след като си имал възможността, да се регистрираш в сайта за билети и си запазил и платил, трябва и да си принтирал билетите и на хартия!!!
Т.е. трябва да имам принтер, за да ходя на театър! Пълно безумие! До кога?! Говорим си за екология. Говорим си за минимизиране на разходи по печат, мастило и техника. Но не! Само на думи!
Можем да летим до Щатите и обратно без да показвам и един лист освен паспорт, всичко е на телефона - и в същото време, не мога да отида на театър с баркода от телефона си!! Е, за какво е електронната система тогава? Полуфабрикат!  Crossing Arms

# 171
  • Мнения: 540
За мен Любовникът е специфична постановка и не е за всеки, по-арт е. Играта на Деян и Радина е впечатляваща, но постановката не се харесва на всеки. Бях с приятели миналия месец, не им хареса, казаха че е много агресивна, крещене доста. Зависи от очакванията.  
Ами аз и преди съм писала, че на театър трябва да се ходи с правилните очаквания Simple Smile Осъзнавам, че не винаги е възможно, обаче...

# 172
  • София
  • Мнения: 1 942
kopche, и аз се вузмущавам от същото, но поне е по-добре, околкото да е необходимо и да се заверяват предварително на касата на театъра. Това пък е още по-голямата безмислица. Сигурно ще трябва да мине доста време докато успеят наистина да направят така, че купуването на билети он-лайн да има смисъл. Ще трябва да потърпим. Поне не се налага да стоим на опашка на касите  и пред нас да свършат.

# 173
  • Мнения: 2 134
Гледах "Свалячи" по Елин Рахнев, с  Геро и Малин Кръстев.
Харесвам и двамата, но .... е усмихнах се два пъти,
а Геро все едно отбиваше номера, а и доста от репликите ги смотоляваше.
Не бих я гледала втори път.

# 174
  • Мнения: X
За мен Любовникът е специфична постановка и не е за всеки, по-арт е. Играта на Деян и Радина е впечатляваща, но постановката не се харесва на всеки. Бях с приятели миналия месец, не им хареса, казаха че е много агресивна, крещене доста. Зависи от очакванията. 
Благодаря, това мнение ми беше полезно.
Не ми допадат такъв тип постановки и ще го имам предвид. Това беше и една от причините да не харесам “Лисичета”.
Между другото, в театър “София” могат да ходят и чужденци. Има субтитри на постановките, но трябва да се обадите първо, защото субтитрите се виждат някъде след 9 ред. Не може да се купуват билети за кое да е място, с други думи.

# 175
  • Мнения: 1 141
Снощи бяхме на "Братя Карамазови". Всичко започна наопаки. Фойаето беше пълно с хора, билетите - продадени доста отрано, стоят двама разпоредители и не пускат. Представлението трябваше да започне в 19 ч., а в 19,15 ч. сме още отвън, без никаква информация. Оказа се, че репетицията още не е завършила. Както и да е, започнаха с 30 минути закъснение. Самата ситуация и липсата на информация си беше неуважение към публиката.
Понеже по-горе се каза, че на театър трябва да се ходи с правилното очакване /с което напълно съм съгласна/, да предупредя, че представлението е малко над 4 ч. Явно доста хора бяха изненадани, защото след антракта имаше свободни места.
Иначе ми хареса играта на Деян Донков и Велислав Павлов. Самата постановка ми дойде малко протяжна и разтеглена ненужно. Не съжалявам, че отидох, но определено не ми е фаворит.
Но пък бих искала да препоръчам "Мария от Буенос Айрес".

Последна редакция: нд, 07 апр 2019, 21:09 от rebus99

# 176
  • София
  • Мнения: 9 558
В театър Азарян гледах “Портретът на Дориан Грей” на Благоевградския театър. Постановката е толкова много Оскар Уайлд....., но на мен ми хареса, въпреки, че недолюбвам този автор. Сценографията е много интересна, модерна и съвременна. Много интересен режисьорски подход за разказване на историята.
Почти всички актьори са съвсем млади момчета и момичета и за мен се справиха доста добре. Калин Врачански беше на ниво и определено си личеше разликата между него и младите му колеги, но въпреки това тези млади актьори заслужават браво.
С две думи препоръчвам 😀

# 177
  • Мнения: 4 127
Снощи бяхме на "Братя Карамазови". Всичко започна наопаки. Фойаето беше пълно с хора, билетите - продадени доста отрано, стоят двама разпоредители и не пускат. Представлението трябваше да започне в 19 ч., а в 19,15 ч. сме още отвън, без никаква информация. Оказа се, че репетицията още не е завършила. Както и да е, започнаха с 30 минути закъснение. Самата ситуация и липсата на информация си беше неуважение към публиката.
Понеже по-горе се каза, че на театър трябва да се ходи с правилното очакване /с което напълно съм съгласна/, да предупредя, че представлението е малко над 4 ч. Явно доста хора бяха изненадани, защото след антракта имаше свободни места.
Иначе ми хареса играта на Деян Донков и Велислав Павлов. Самата постановка ми дойде малко протяжна и разтеглена ненужно. Не съжалявам, че отидох, но определено не ми е фаворит.
Но пък бих искала да препоръчам "Мария от Буенос Айрес".
сестра ми в събота гледа представлението
едно към едно се припокрива с вашето мнение
представлението е започнало след 19.30, в началото е било доста безинтересно , но имало доста хубави моменти , най-вече монолозите
след антракта половината зала я е нямало

# 178
  • София
  • Мнения: 495
Здравейте,
Моля за отзиви за следните постановки: Стая 1313 с Р. Мъйнов (Сълза и смях), Една седмица, не повече с Й. Буковска (Сълза и смях) и Семеен съвет (Театър 199).
Коя бихте ми препоръчали?

# 179
  • София
  • Мнения: 22 945
На мев ми хареса " Семеен съвет", посмяхме се. Другите не съм ги гледала.

Общи условия

Активация на акаунт