Парфюмни размисли и страсти - 224

  • 76 050
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: X
Искам да вмъкна нещо в тази тема,защото не мисля да пиша в темата за AVON,накарах брат ми да си поръча Avon destination wilderness.
Преди малко се върнах от контейнера на улицата.
Изхвърлих го с удоволствие.
Ужасен,агресивен,мръсен зелен аромат!!!
Сега и аз,и той сме с леко главоболие и гадене.
Това чудо не се измива от кожата!
Искам да ви кажа-не си го купувайте!
Бях се засилила аз да си го вземам заради интересните нотки в описанието,но накарах него :Д
Сега съм се "изкъпала" с INSOLENCE Guerlain,за да тушира шока!

# 436
  • Мнения: 249

Само СЕГА в периода 27-31 март купете новия аромат Mon Guerlain Bloom of Rose на уникални цени:
30 мл за 92 лв. вместо 132 лв.
50 мл за 121 лв. вместо 173 лв.
100 мл за 165 лв. вместо 236 лв.
Новият Mon Guerlain  Bloom of Rose приканва жените да живеят истински в настоящия момент. Аромат, който възхвалява удоволствието да бъдеш себе си.
Промоцията на Дъглас ли е?

# 437
# 438
  • Мнения: 5 322
Отново за Joop! Miss Wild. Според Фрагрантика розовият пипер има мирис подобен на роза. Това вярно ли е? Ако е така, може и да се въздържа от покупката на този парфюм, тъй като не си падам много по рози.

# 439
  • при морето
  • Мнения: 911
Моля момичетата,които имат или са тествали и познават Montale Aoud Night да пишат няколко думи за него-прилича ли на Белия и Черния Уд,синтетичен ли е ,надделява ли мъжкото усещане на уда,такива неща.Благодаря предварително!

# 440
  • Мнения: 249

И понеже темата е за пролетни парфюми новият Мон Герлен е точно за сезона.Далеч от първообраза, лек и нежен, не усещам много роза, което ми допада, защото не съм любител на рози. Един познат го категоризира, че бил за "по-млечни "😀дами /разбирайте  по-млади /, на което много  се смяхме. Е не съм твърде "млечна ", но ще си го  нося с удоволствие.Взех го от Дъглас, цената  е супер в момента.

# 441
  • Мнения: 367
Моля момичетата,които имат или са тествали и познават Montale Aoud Night да пишат няколко думи за него-прилича ли на Белия и Черния Уд,синтетичен ли е ,надделява ли мъжкото усещане на уда,такива неща.Благодаря предварително!

Аз го имах, унисекс е но не бих казала, че надделява мъжкото усещане, напротив, доста секси силен шлейфов аромат. Аз го ползвах изключително много през лятото и се чувствах супер, но си е тежичък..

# 442
  • Мнения: 367
Отново за Joop! Miss Wild. Според Фрагрантика розовият пипер има мирис подобен на роза. Това вярно ли е? Ако е така, може и да се въздържа от покупката на този парфюм, тъй като не си падам много по рози.

Аз имам няколко парфюма с розов пипер, не миришат точно на роза, но си придава подобно цветно усещане тази нотка. За мен Joop! Miss Wild e поредният сладък ванилов аромат на пазара, нещо от рода на black xs Paco Rabanne, не ме впечатли като го пробвах..

Последна редакция: сб, 30 мар 2019, 09:51 от Smurf15

# 443
  • Мнения: 634
Момичета,кой според вас е по  пролетен:
Narciso Rodriguez For Her Fleur Musc
Или
Narciso Rodriguez For Her Pure Musc
Пътувам,а трябва да го поръчам -препоръчайте читав бг сайт
Благодаря

# 444
  • Мнения: 794
Fleur Musk е страшно цветен аромат,което  много дразни носа ми и ми докарва безброй кихания.Цветята попринцип пролетно време се развиват добре,така че може би той е по-подходящ.Pure Musk определено е по-тих и приглушен,нежен също бих добавила.В студено време обаче,на моята кожа избива гадна нотка на нещо мръсно..на по-топло не съм го пробвала.На сляпо лично аз не бих рискувала.

# 445
  • Мнения: 5 322

Аз имам няколко парфюма с розов пипер, не миришат точно на роза, но си предава подобно цветно усещане тази нотка. За мен Joop! Miss Wild e поредният сладък ванилов аромат на пазара, нещо от рода на black xs Paco Rabanne, не ме впечатли като го пробвах..
Благодаря. В такъв случай най-вероятно ще отпадне от списъка ми с парфюмни желания.

# 446
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Отново за Joop! Miss Wild. Според Фрагрантика розовият пипер има мирис подобен на роза. Това вярно ли е? Ако е така, може и да се въздържа от покупката на този парфюм, тъй като не си падам много по рози.
Според мен не. Аз обичам много розов пипер в парфюм, но категорично не мисля, че мирише на роза. Розовият пипер е плода на бразилското пиперено дърво и няма нищо общо с белия и черния пипер, макар често да го срещаме в комбинация с него. Липсва му лютивината и остротата на черния пипер. За мен розовият пипер мирише по скоро на някаква комбинация от млада дървесна сърцевина, много млади зелени иглички на бор или ела, както и малко от плодчето на хвойната. Има едно леко тръпчиво и кисело усещане, даващо свежест и киселина, с много нежна и деликатна сладост, но категорично не ми мирише на рози. Все едно де, защото в парфюма на Joop за който е питането така или иначе тази нота въобще не се усеща. Усеща се най-вече ванилия с лек повей на розов шампоан и мускус. Ако търсите нещо такова непретенциозно, тогава е ок. Харесвам мъжките парфюми на марката, следя изкъсо парфюмите им, но този парфюм е просто от тези, които няма с какво да запомните. Не казвам, че е лош, но просто има хиляди подобни парфюми, на много по-ниска цена, дори и на промоция да е. Трайност и сияж - доста посредствени, а това по принцип е рядкост при Joop.

Момичета,кой според вас е по  пролетен:
Narciso Rodriguez For Her Fleur Musc
Или
Narciso Rodriguez For Her Pure Musc
Пътувам,а трябва да го поръчам -препоръчайте читав бг сайт
Благодаря
Ами зависи от представите на човек за пролет. За мен и двата са пролетни. Fleur Musc е с акцент върху майската роза, и мирише буквално на сутрешния аромат на розовите майски рози, докато е още хладно утро. Pure Musc за мен е най-добрата работа на НР, харесва ми дори повече от For Her EDP.  Усещането ми е точно за нежен пролетен букет от кокичета, зюмбюли, момини сълзи и рози, но някак влажни, с росата по тях. Безкрайна чистота в пастелни тонове. Но аз съм от щастливците, които имат чудесна химия с парфюмите на марката и за мен са еталон за женственост и нежност. Други пък пишат съвсем различни и неприятни усещания, затова, колкото и да пътувате, все някъде по пътя има Дъглас или БЗ, най-добре да си решите след тест. От мен глас за Pure Musc.


Light Blue Sun
Ако сте от тези ентусиасти, които ходят сутрин рано на плаж, къпят се в морето при температури под 20 градуса, обичате лек цитрус, аромат на пясък и утринно слънце, така мирише и този парфюм. За едно лято е ок, но спокойно мога да си мина и без него.


Étoile d'une Nuit
Тук имах доста големи очаквания, които за съжаление не се оправдаха. Не съм сигурна дали ми харесва или не. За мен мирише на скъп лак за коса с ванилия и лек аромат на малини. Има нещо познато от Градската кралица във връхните ноти, има нещо и от ММммм на JHAG в базата, където малините са овъргаляни в ирисова пудра, красив парфюм е, но когато си фен като мен на Citizen Queen, тогава този не е достатъчен, въпреки красивия външен вид.

Dolce Peony Dolce & Gabbana Много приятно и модерно предложение. Божурът е розов, фин, заобиколен от хубави цитруси, свежи балансирани плодове и пролетни цветя. Умерено сладък, умерено продов, умерено цветен, с хубава пудрено-цветна база, почитателите на ориентал-флорал групата ще го оценят. За мен е нещо като по-цветна версия на Номад ЕДП.

Flowerbomb Midnight Viktor & Rolf изненадващо много ми харесва. За мен е по-различно и нощно изпълнение от традиционните бомби. Парфюмът е тъмен, нощен, с много черни плодове, касисът е доста водещ в композицията, заобиколен от мощна доза пачули, което за моя изненада не е посочено в пирамидата. Нарът също се усеща доста хубаво, и е подобен на този от Неа. За мен тази версия е пресечната точка на Coco Mademoiselle Intense Chanel , Néa Jul und Mad Paris
 и Gucci Guilty Absolute pour Femme Gucci. Започва супер мощно и наситено, излъчва доста добре в началото, в база се прибира доста и много прилича на кедрово-касисовата база на Gucci Guilty Absolute pour Femme Gucci . Много ми харесва, но определено напомня на доста неща, които имам, така че ще пропусна. Смятам, че на macadamia ще й хареса много.

Най-голямата изненада за мен беше Prada Candy Night Prada Много нетипичен парфюм и няма нищо общо с предишните версии, нищичко! Започва със супер мощно какао, много горчиво, много буквално, направо си мирише на какаови ядки, смесени с много нероли, жълти цветя и много горчив портокал. Усещането е много нетипично, защото започва едновременно тъмно, дарк, горчиво и се наложи да го пръскам два пъти на кожа, за да реша, дали ми харесва или не. Красотата на парфюма идва обаче в носенето му, в аурата, която образува. Какаовата горчивина от началото се запазва през цялото време, но сякаш от ядка се разпрашва и посипва нежно по кожата, превръща се в хубави шоколадови бисквити с ликьор от горчив портокал и ванилия, с лек цветен уклон. Шоколадът е фин млечен, не е силно сладък, и е съчетан много удачно с цветя - нероли и жасмин, и може би франджипани. Получила се е неочаквано добра комбинация. Началото му е много, много добро, и за почитателите на какаото е просто задължителен за тест. Много добро гурме, без да е накъртващо сладък, и неочаквано цветен за мен. Красотата му е основно в първите 2-3 часа, след това утихва, но какаото се запазва през цялото време. Флаконът е много красив и мисля, да продължа с тестовете му.

Очаквам на сляпо Sicily Mancera и Soleil d'Italie Mancera.

Парфюм за деня - Alchimie Rochas Heartpulse

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 22:02 от kovatcheva

# 447
  • Мнения: 367
От къде може да бъде закупен Light Blue Sun? Не съм го срещала никъде, а ми изглежда много любопитно. Също така Jil Sander Sunlight и Sunlight Lumiere, някой ако ги е пробвал, да сподели Simple Smile

# 448
  • Мнения: 4 425
Привет!Онзи ден имах малко време за губене и бях близо до БЗ.Момичето нямаше работа в момента и много приятно си говорихме и пръскахме различни парфюми и изведнъж тя се сеща ,че току що са получили новия Boucheron Quatre
https://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Quatre-En-Rouge-53799.html
мноого приятна изненада.Няма общо с оригинала ,тръпчиво сладко-цветене цитрус с много интересен финал..Ще го пробвам пак,че не можах да преценя трайността му..
Пробвах и новия
https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Mademoiselle-Rochas-Couture-53146.html
Явно ще имам ново попълнение.Разчетворих се между горните два новия Мон Г и оригиналния Мадмоазел Роша..

# 449
  • Мнения: 31 351
Мен вчера ме изненада много силно, голямата мощ на Quatre En Rouge Boucheron. Очаквах момичешки, розов /с рози/ парфюм, а той показа много силен интензитет и трайност при мен. Роза, пачули, цветя, силен и страстен. Страшна изненада. Флаконът е невероятно красив на живо. Щях да го счупя от дърпане, докато разбера, че капачката се върти. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт