Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем - исторически и костюмни драми №13

  • 25 217
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 605
Не се ядосвам на Зюлейха, съжалявам я. Но от филма в който сама се вкара(от безизходица) няма лесно излизане. И то не защото Демир ми е на сърце, а напротив, да пази господ от такава маниакална любов.

# 91
  • Мнения: 3 436
Не се ядосвам на Зюлейха, съжалявам я. Но от филма в който сама се вкара(от безизходица) няма лесно излизане. И то не защото Демир ми е на сърце, а напротив, да пази господ от такава маниакална любов.
И за мен неговата любов е ако не маниакална, най-малкото без оглед на средствата и на всяка цена. И това е, което от самото начало ми попречи да й симпатизирам, както и да гледа спящата Зюлейха ...

# 92
  • Мнения: 28 080
И аз съм по средата на серията, много се изложиха Нихал и Зюлейха на вечерята у Дженгови.. Едната изпростя с махленските клюки, а другата, понеже ревнува, изсмука от пръстите си, че Мюжган не струвала като лекар. И защооо - защото не била майка. Подобно на Йълмаз, който раздаде съвети на Мюжган кого да спасява и кого - не. Какъвто и гняв да е натрупал, каквито и несправедливости да е преживял, човек на неговата възраст не може да не е чувал за лекарски дълг. Фекели ще му обяснява, сякаш Йълмаз е на възрастта на детето на Назира.

След всички приказки из Адана за връзката на Мюжган с Йълмаз защо се учудвате, че Зюлейха е избухнала. На нея ѝ е ясно, че одумването не може да продължи дълго - трябва да последва годеж. И Фекели предупреди Йълмаз, че Адана не е Истанбул, да внимава за честта на Мюжган. Тръгне ли Йълмаз да се сгодява, Зюлейха трябва да се прости с него завинаги. Е, решила е, че ножът е опрял до кокала и няма време за отлагане.

Когато Йълмаз си тръгна от дома на Мюжган /вечерта на свещи/, на улицата край него мина онзи тип, който по - късно задява Мюжган в ресторанта, а Йълмаз го бие.

# 93
  • Мнения: 3 447
Привет, момичета! Hug
Ние в детайлите няма как да уцелим всичко. То няма и да е интересно за гледане, де. Laughing
Но поне в основите на сюжета и характерите не бъркаме. То характер трудно се променя, още повече на възрастта на героите, към 20 годишна възраст вече си е изграден. Аз пък съм доволна от това, че Зюлейха най-после взе решение да говори истината. Peace Така де, до сега беше упреквана, че не знае какво иска, а сега, когато в прав текст сама говори какво иска, жестока била, глезла, лигла??? Защо? Ми от самото начало стана ясно, че е в дома на Демир насила. Не я видях възторгната и от плановете на Демир за вила, самостоятелен живот. Ми явно не това иска.

# 94
  • Мнения: 3 436
Цитат
Ние в детайлите няма как да уцелим всичко. То няма и да е интересно за гледане, де. Laughing
Но поне в основите на сюжета и характерите не бъркаме.
Как да не бъркаме, като и характерите различно ги виждаме, между "плюс" и "минус".  Simple Smile
Закачка, разбира се, ясна е мисълта.  Wink

Отдавна трябваше да изока Зюлейха, но и сега е добре. Както отбеляза Лучия, опря й ножът до кокала.

# 95
  • Мнения: 3 634
Още когато видя, че е жив, Зюлейха искаше да се срещне с Йълмаз и да му разкаже всичко. Сега е скъсала с Демир и е смела да каже, че детето не е негово. Нека се срещне с Йълмаз и да му разкаже всичко. Демир няма дори да знае за срещата, няма да въздейства. Нека да се срещнат и да се разберат те партньори ли са в брак пред Бога или не. Първо да се изяснят двамата и после да видят какво могат да направят за детето.
След като Йълмаз е стопанин на сърцето и, само той може да я успокои или да го разбие и тогава някой трябва да лекува раните.

Но наистина, хиперболизирани са и двата образ, на Зюлейха и Демир, както и любовта им. Има доста повдигане и на този на Фекели. Но всичко това е, защото и образите, и самият разказ в сериала изпълняват повече задачи от само това да разказват истории за хора. Разказват за епохата и образите са подчинени на това.

# 96
  • Мнения: 3 436
За мен любовта на Зюлейха и на Демир са хиперболизирани, не образите/характерите им сами по себе си. Затова не предизвикват чак такава емоция (състрадание и съчувствие) у мен. Не мога да се възхищавам толкова на една хипербола.  Wink

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 23:48 от Tania M.

# 97
  • Мнения: 21 201
Най-накрая продължих със серията и съм малко повече от половината.
Еййййяй тая Нихан, Stop никаква дружка не й е, а на всичкото отгоре е клюкарка от класа, а наша Зюлка от ревност ръси глупотевини след глупотевини ooooh! по адрес на докторката и гледа като темерут. Нещооооооо взе да ми става анти Зюлчето(дано тенденцията да не продължи в необратима за мен посока), а Хюнкяр е ненадмината лъжкиня.
Май на този етап най ми допада Сание, а каква кукумявка бе в началото. ooooh!
Противен Гафи, #Cussing out как изнудва хорицата за пари, Cry заради парички си продава черната душица на Дявола, голям гадина е той, голяяяяма, малко му е това отношение на  Сание към него.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 22:59 от Neidjal

# 98
  • Мнения: 3 246
Момичета,
Цитат
Когато Йълмаз си тръгна от дома на Мюжган /вечерта на свещи/, на улицата край него мина онзи тип, който по - късно задява Мюжган в ресторанта, а Йълмаз го бие.
Да и май изцъка с език от рода "нямат срама". Аз още не съм гледала серията, но ми е странно това отвличане на Мюжгян от този човек. Дали има някаква цел или я е харесал и какво ли ще иска от нея?! Sick

# 99
  • Мнения: 21 201
Ейййййй, не знам вече как да я нарека Гюла, #Cussing out #2gunfire кой знае какви щеше да ги надрънка на Мюжгян ако не се бе появил Себахатин.
Дана, аз си мисля, че като е видял въпросния г-н как Йълмаз я посещава по никое време и може да си е помислил, че е жена за всеки, знам ли и аз. Thinking Това ми минава в момента през ума, но още не съм стигнала до момента в серията, но го видях по тв.то по време на онлайна.
Вай, вай, вай, ненаситника Гафи newsm08 и убавица Гица Сахерлита  4470 какви  hahahaлИбовни белтъци си мятаха докато не се появи Сание и Гафур се съвзе. Joy
Аууууууу, Фекели ме просълзи вечерта когато разговаряха с Хюнкяр, трогна ме Rolling Eyes тяхната любовна история. Tired Rolling Eyes
Иииии край, приключих с поредния суперски епизод, а следващия се очертава бомбастичен.
П.П. Четох при рускините, че заради техните мюсюлмански празници в началото на лятото, всички сериали трябва да завършат сезоните си до края на Май и наесен с нова песен.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 23:42 от Neidjal

# 100
  • Мнения: 3 246
Нейджал, Лучия Hug Hug сега погледнах - мъжът, който минава покрай къщата и този от ресторанта са различни. Но я отвлича онзи от ресторанта, като шофьор е този, който седеше с него на масата. Поне така ми се струва. Та може да са някакви изнудвачи...да знаят кой е баща й, че имат много пари Thinking. Точно това, че предстои някаква завръзка с Мюжгян може би кара Зюлейха да реагира бурно. Ама тази Нихал е ужасна...какво ли не върти и суче, та да разбере...какво й трябва на нея. Клюкарка голяма и една такава злобна. Ясно е, че нищо романтично не й се е случвало...брак по сметка с Дженго ooooh!.
Лично аз не мисля, че Йъмаз не знае що е Хипократова клетва, просто не е лекар и мисли различно и то в яда си. Напълно е логичен този негов "срив"  и циничен поглед след всичко, което му се случи до сега. Но фактът, че бързо разбра, че е преминал определена граница говори, че е наясно със състоянието на емоциите и разбира причината за реакциите си.
Според мен, той харесва много Мюжгян, уважава я и й се възхищава, тя му действа добре и той се чувства добре, когато е около нея...това той бърка с някакви по-дълбоки чувства и си вярва, че тя го е отдалечила от Зюлейха, но тя е скътана в сърцето му.  
Значи имаме още много серии до края на сезона...какво ли са намислили СЦ, малко рано ми изглежда това развитие на нещата.
 bouquet

Последна редакция: нд, 24 фев 2019, 00:35 от dana78

# 101
  • Мнения: 3 634
Дана, не само от връзката с Мюжгян. Зюлейха се изплаши и от думите на Демир, че може да имат и второ дете. Тя досега живее с чутото от Гюлтен още първия ден, когато пристигнаха, че в брака с Филиз не е имало дете. Всички наоколо, вкл. и доктор Сабахаттин говорят за безплодието на Демир. И най-вече това, което направи Хюнкяр като я накара детето на Йълмаз Демир да мисли за свое. Зюлейха досега не се е замисляла. С Демир сигурно не е обсъждала този въпрос. И Демир я изплаши, че тя може да забременее всеки момент. Затова Зюлейха стана нервна и затова точно в този момент тя казва на Демир, че Аднан не е негово дете. Един вид презастраховка: той твърди, че може да има деца, но това точно не е негово. И за да предвари бременност, след която никога няма да може да си тръгне от Демир. Мюжгян и този сюрприз от Демир я доведоха до това състояние.
Според мен, Демир нарочно и каза това. Но по-нататък ще разберем дали наистина е така.

# 102
  • Мнения: 3 246
Ваня Hug да, съгласна съм. Тъкмо щях да пиша, че не разпознавам мъжкия глас, който казва за връзката между Йълмаз и Зюлейха Thinking. Може да е някой от колегите й доктори, но как са разбрали? Дали отвличането на Мюжгян е свързано с факта, че някой друг не иска Мюжгян и Йълмаз да са заедно. Дали Гюлтен има нещо общо...нещо да е казала на някого. Много ми е странно това.

# 103
  • Мнения: 5 450
Добро утро! Това да не е нечия представа, сън... Толкова смелост да придобие Зюлейха, без страх от последици?

# 104
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Hug
Неделя - време за предложения по сценария.
Хубава неделя на всички!

Тигаса, според мен е реалност, а смелостта - от любовта. Нали Фекели каза, че любовта е рай, половината е рай, а другата половина - смелост. Heart Eyes
 
За отвличането на Мюжгян имат мотив и Гюлтен, и Нихал.
Гюлтен, за да падне подозрението върху Зюлейха, а така да елиминира и Мюжгян, която ще разбере за голяма любов, за която тя явно и в болницата искаше да разкаже, и така да я откаже от Йълмаз,. И тогава Йълмаз ще остане само за нея.  Grinning Grinning Grinning
Нихал вероятно завижда на Зюлейха и Демир за любовта, която тя вижда отвън и не знае какво е в действителност. И която липсва в нейното семейство. Нихал видя боя в ресторанта и двамата мъже. Какво би спечелила? Също може би очакване, че Мюжгян ще се откаже и Зюлейха ще отиде при Йълмаз. С всичко Нихал насочва Зюлейха към него – тя най-много разпалваше ревността и с това, което разказва; гледането на кафе, което предвеща добър изход за връзка на Зюлейха с „по-млад мъж с кафяви очи“  Sunglasses. „Приятелката“ Нихал досега не каза на Зюлейха, че знае за нейната предишна история. Нихал вреди на Демир, защото нейният човек не е Демир. Тя иска да направи интрига между Зюлейха и Демир. Вероятно постига  някакво удовлетворение за себе си. Може ли човек да си представи какво и е в главата на една скучаеща жена, лишена от любов и внимание.
Но и за двете не знам дали е възможно да организират такова отвличане. Може би Нихал има повече възможности, а може би познава мъжете не само от ресторанта. И знае, че те след боя от Йълмаз имат също свой мотив.   

Общи условия

Активация на акаунт