Тича, скача, пее вече, ОКТОМВРИйското човече! - Тема 15

  • 34 297
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 5 617
Отлагам за юни, иначе гърнето не го използва по предназначение, пишка в тоалетната обаче.

Точно днес се окраси на лицето, одран е много кофти. В събота е кръщенето и нямаше как да мине без повреда хаха.

# 706
  • Мнения: 1 716
Ехоо, къде сте всички? Как сте? Как са дечицата? Хитруша, а ти?
Някой пробва ли да маха памперс?
Как мислите да го правите?
Аз успех с гърнето нямам никакъв! Но в идващите жеги хич не би ми се искало да ходи с напишкан памперс, камо ли наакан. (Това поне навън не го прави).

Ние ходим по гащи вкъщи, няма кой знае какъв успех и бърша с мопа нон-стоп - тамън 5 пъти вчера :Д.
Но аз се замислих колко ли е объркващо - вкъщи по гащи и я карам на гърне, а като кибичим по цял ден навън я оставям в памперса. Не си казва и не дава знаци, просто като притихне и знам, че нещо готви и я слагам - понякога има, понякога няма, но пробвам :Д
И за мен лятото ще е махането, изобщо ще я оставя, даже навън няма нищо да й слагам, но ще си нося панталони и прочее за всеки случай, ако нещо не хвана.

# 707
  • Мнения: 1 639
С големия син никакъв успех нямах. Ако са без гащи,напишкват се или се наакват и не им пука,успех няма да имате според мен. Успяват тези чиито деца не им е приятно,тези които не обръщат внимание ще го правят въпреки усилията. Така имаш няколко неуспешни опита с Големия.

# 708
  • Мнения: 462
Аз съм се наканила да и купя от тези подложките дето се слагат на тоалетната чиния и там да я слагам, понеже всеки път идва с мен, когато съм там и и е много интересно. Може би като вижда, че и ние с тати там си вършим работата, да има по голям успех. Ще пробвам всичко, за което се сетя

# 709
  • Мнения: 35 110
Моето онзи ден ме заведе в банята, мислех, че иска да пиша там, сложих подложката за тоалетна , опитах го да го сложа на нея...няма такъв рев.. За сега ще се задоволя с ходенето му на гърне

# 710
  • Мнения: 1 872
Не седи на гърне. Много му е лесно да стане и да хукне.

Пишка в тоалетната, седнал на специална седалка (ама не всеки път). Оставям го редовно за по няколко часа по гащи из къщи.

Има файда от тренировъчните. Спестяват бърсането на локвички.

Засега не се впечатлява като се намокри. Понякога си показва като му се пишка като си хваща чатала (ама е към 30%). 

# 711
  • София
  • Мнения: 5 617
Какви са тези тренировъчни?

# 712
  • Мнения: 18 432
Едни хавлиени отвън с непропусклив плат от вътрешната страна. Скоро гледах в едно магазинче и продавачката ме убеждаваше, че почти не пропускат. Но струваха 15 лв. за чифт, което ми се видя много. В една тема ми препоръчаха такива - https://www.amazon.co.uk/bambino-mio-training-pants/s?k=bambino+ … io+training+pants .

Maldini, а според теб има ли смисъл да се слагат от еднократните подложки за многократни пелени в обикновени гащички в този период?

# 713
  • София
  • Мнения: 18 698
Аз съм имала такива гащи на Чико,непромокаеми като бебе.

# 714
  • София
  • Мнения: 685
Във фб има групи нови стоки за бебето и детето и нови дрехи и стоки за бебето и детето и там продават такива гащи с хавлиено вътре, което не позволява течността да изтече, за по 6-7 лв., ще поръчам

# 715
  • Мнения: 1 872
Еднократните подложки за МП са, за да хващат номер 2. За пишкано не помагат, защото не попиват.

# 716
  • Мнения: 18 432
Всъщност точно за номер 2 питам. Че там повече ме притеснява.

# 717
  • Бурса
  • Мнения: 647
Като сте захванали темата се мобилизирах. Днес купих гащи и потници и от утре свалям памперса. По спомени с голамата го махнах на година и 7 месеца. Памперс слагах само като спи. За навън 2, 3 чифта дрехи за преобличане. И вкъщи номера да е интересно беше навивам алармата на телефона през половин час или когато смятам че може да свърши нещо и хайде на гърнето. Голямата като чуеше алармата и тръгваше директно към тоалетната към гърнето. Без на сила да държа на гърнето с прилъгвания и без да и го нося навсякъде, стои само в тоалетната. Навън-по тревичката. Това е плана а колко ще се осъществи незнам, но поне ще пробвам да видя дали е дошъл момента. Зареждам се с търпение и приготвям мопа в бойна готовност за утре 😋

# 718
  • Мнения: 1 872
Не съм сигурна. Ползвала съм ги само в МП (там са ОК) и не знам дали няма да шават много в гащички.

Имам един неотворен пакет и бих ти го подарила, ама като се знам каква съм неорганизирана, ще махнете памперса преди да сваря да отида до близкото Спиди в работно време.

# 719
  • Мнения: 1 716
Ради сама си облича якето като иска да излиза :Д Скъсва ме от смях. Опитва и обувките, ама там е по-трудно нещо :Д

Общи условия

Активация на акаунт