СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 2

  • 35 019
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 138
Mimi96, това усложнява положението. А къде би могла да ги направиш, в кой град? Пробвай да си запазиш някъде час, но ще е сложно, особено, ако не става въпрос за София или (донякъде) Пловдив. В другите градове специалистите са малко и часовете са заети с поне месец напред обикновено.
Ако сега не успееш, задължително отрано си запази час за втората ФМ.
За Стара Загора става въпрос. Ще го имам напредвид, благодаря Simple Smile


Аз да колкото знам феталната и кръвта, която се дава за БХС се правят в един ден или най-много през ден. Казвам го просто информативно, понеже на една приятелка не й бяха казали и не й бяха взели кръв. Накараха я да си плати и да направи втора морфология. Малко излезе, че идеята е да ти вземат парите, колкото и зле да звучи.
На мен ми направиха феталната и веднага след това ми взеха кръв за БХС

# 436
  • София
  • Мнения: 347
На мен кръв ми взеха сутринта, защото следобед бях на ФМ и директно въведоха стойностите в програмата.
На мен са ми готови изследванията, ТСХ 1,21. Мисля, че е добре, но за всеки случай ще отида до Начев.

# 437
  • Мнения: 173
Mimi96, това усложнява положението. А къде би могла да ги направиш, в кой град? Пробвай да си запазиш някъде час, но ще е сложно, особено, ако не става въпрос за София или (донякъде) Пловдив. В другите градове специалистите са малко и часовете са заети с поне месец напред обикновено.
Ако сега не успееш, задължително отрано си запази час за втората ФМ.
За Стара Загора става въпрос. Ще го имам напредвид, благодаря Simple Smile
Стара Загора не е малък град, Иван Тодоров прави ФМ, но за началото на април нямаха свободни часове, когато ию звъннах аз. Обади им се и попитай, може пък и да ри влязат в положение и да те запишат.

# 438
  • Мнения: 148
Момичета, ходите ли вече / или мислите да ходите някъде на спорт - гимнастика или йога за бременни? Thinking Всички приятелки и познати ме навиват да тръгна на йога, но аз никога не съм ходила и като цяло не съм много пластична Grinning та се чудя...

# 439
  • Мнения: 379
За Стара Загора моя БХС прави д-р Салджийска в НиаМед по насока от д-р Христов.
Относно йогата, подкрепям всички които могат и лекарят им разрешава. За съжаление на мен не ми дават.

# 440
  • Мнения: 200
Mimi96, това усложнява положението. А къде би могла да ги направиш, в кой град? Пробвай да си запазиш някъде час, но ще е сложно, особено, ако не става въпрос за София или (донякъде) Пловдив. В другите градове специалистите са малко и часовете са заети с поне месец напред обикновено.
Ако сега не успееш, задължително отрано си запази час за втората ФМ.
За Стара Загора става въпрос. Ще го имам напредвид, благодаря Simple Smile

Не е възможно в Стара Загора да не правят БХС и ФМ, със сигурност има.. Провери в някоя частна клиника.

# 441
  • Мнения: 160
Аз съм от Старя Загора, препоръчвам Иван Иванов и Иван Тодоров при който и да решиш няма да сгрешиш, ако имаш въпроси ми пиши Simple Smile

# 442
  • Мнения: 33
Здравейте отново момичета! Днес бях при специалист за ФМ,доста по-обстоен преглед направи и всичко изглежда наред. Бебето даже танцуваше, за разлика от предишния преглед когато спеше и доктора трябваше да го потупва,за да се завърти 😄 Досега бях 12 седмица + 1 ден,сега вече отговаря на 12+5. Дадох и кръв за скрининг и сега ще чакаме резултатите.

# 443
  • MT
  • Мнения: 538
Здравейте отново на всички!

Днес бях на преглед, протече много бързо, но и обстойно. Видя се всичко на малкия човек: мозък, ребра, дробове (бели и черен), сърцето, крака и ръце. Измериха го до дупето - 85мм. е вече. Днес съм 14г.с.+5д. и ми казаха нова дата за термин - 14.09.2019г. Нищо притеснително. Казаха ми единствено, че трябва да пия повече вода. Уж пия по ~2 литра на ден, защото се нося с бутилката из вкъщи, но явно не стига. Вие как сте с водата момичета?

Записах се в главната болница днес и датата за първите ми кръвни ще я получа по пощата в близките 20 дни. Утре ще уведомя HR за бременността и съответно за предстоящия термин, за да може да направим събрание с тях, за да решим кога да си използвам платената отпуска. Отделно понякога ще трябва да ходя за изследвания до болницата, и да чакам цели дни, да мога безпроблемно да сменям смените си.

# 444
  • Мнения: 53
А пиете ли някакви добавки? Аз си взех Jameson, но мисля, че получих обрив от тях, имате ли някакви наблюдения?

И аз си бях взела Prenatal на Jamieson, пих ги около седмица с 300 зора, тъй като таблетките ми идват много големи и трудно ги преглъщам. Това, което тотално ме отказа беше, че започнах да повръщам от тях малко, след като ги изпия. Мъчих ги още 4-5 дни, но продължих да повръщам непосредствено след приема им и ги спрях. Сега наблягам на разнообразното хранене и от време на време взимам дъвчащи желирани витамини (общо взето ако се сетя).
М да спирам ги, явно и аз от тях, защото също ги връщах в началото.

На същите съм вече втори месец, аптекарката ми каза да ги пия сутринта, за да ми дадат енергия през деня, но няколко пъти заради сутрешното (и обедно) гадене съм ги повръщала и сега ги пия само следобед или вечер.
Нямам обриви, случвало ми се е да ми се пригади от тях, но само ако не съм хапнала достатъчно преди това. 
Та, съм си доволна от тях иначе съм чувала доста добри отзиви за тези на iherb: https://www.iherb.com/c/prenatal-multivitamins и сигурно ще мина на тях след като ми свършат тези (и без това тука в Б-я много им надуват цените)

# 445
  • Мнения: 426
Лия Венециано,

преди да забременея можех да изкарам с 0,5л. вода на ден + много кафе и хич не изпитвах жажда. Сега, защото и кафето отказвам, минах на чай. Не съм засичала колко литра течностти общо поемам на ден, но до обед изпивам поне 5-6чая, толкова и следобед. Сумарно сигурно само чая прави 3 литра. Отделно пия вода, сок (рядко). Но се радвам, че просто съм жадна. Иначе е трудно само да се разхоьдам с бутилката в ръка (правила съм го преди). За това пък съм през часа два в тоалетната :-/ Но то  няма само хубави неща.

# 446
  • Мнения: 126
Здравейте отново на всички!

Днес бях на преглед, протече много бързо, но и обстойно. Видя се всичко на малкия човек: мозък, ребра, дробове (бели и черен), сърцето, крака и ръце. Измериха го до дупето - 85мм. е вече. Днес съм 14г.с.+5д. и ми казаха нова дата за термин - 14.09.2019г. Нищо притеснително. Казаха ми единствено, че трябва да пия повече вода. Уж пия по ~2 литра на ден, защото се нося с бутилката из вкъщи, но явно не стига. Вие как сте с водата момичета?

Записах се в главната болница днес и датата за първите ми кръвни ще я получа по пощата в близките 20 дни. Утре ще уведомя HR за бременността и съответно за предстоящия термин, за да може да направим събрание с тях, за да решим кога да си използвам платената отпуска. Отделно понякога ще трябва да ходя за изследвания до болницата, и да чакам цели дни, да мога безпроблемно да сменям смените си.

Здравей, безпроблемна бременност!
Аз също не съм казала още на работодателя си ! Sad Не знам защо, но някак си не знам как ще реагира, преди 2 седмици подписах постоянен договор! Как мислиш да им кажеш? Аз мисля, че скоро сме разбрали и да каже той как се процедира във фирмата, преди мене не е имало такава ситуация.

# 447
  • Мнения: 27
Здравейте отново на всички!

Днес бях на преглед, протече много бързо, но и обстойно. Видя се всичко на малкия човек: мозък, ребра, дробове (бели и черен), сърцето, крака и ръце. Измериха го до дупето - 85мм. е вече. Днес съм 14г.с.+5д. и ми казаха нова дата за термин - 14.09.2019г. Нищо притеснително. Казаха ми единствено, че трябва да пия повече вода. Уж пия по ~2 литра на ден, защото се нося с бутилката из вкъщи, но явно не стига. Вие как сте с водата момичета?

Записах се в главната болница днес и датата за първите ми кръвни ще я получа по пощата в близките 20 дни. Утре ще уведомя HR за бременността и съответно за предстоящия термин, за да може да направим събрание с тях, за да решим кога да си използвам платената отпуска. Отделно понякога ще трябва да ходя за изследвания до болницата, и да чакам цели дни, да мога безпроблемно да сменям смените си.

Здравей, безпроблемна бременност!
Аз също не съм казала още на работодателя си ! Sad Не знам защо, но някак си не знам как ще реагира, преди 2 седмици подписах постоянен договор! Как мислиш да им кажеш? Аз мисля, че скоро сме разбрали и да каже той как се процедира във фирмата, преди мене не е имало такава ситуация.

Здравейте ,имам молба моля дайте ми фейсбук страницата ,за да се запозная с повечето ви и там Wink Благодаря предварително Wink
Аз съобщих на моят работодател ,писмено,моята гинеколожка ми издаде амболаторен лист ,в който пише че съм бременна. Когато си уведомила работоделя си писмено ,вече те пази закона  / чл .333 ал.5 / . Аз казах в 14 г.седмица ,защото ако ми се наложи да изляза болничен,някак си не е професионално ,работодателят ми да разбира по този начин ,чрез болнични .Но това  е мое решение  , всеки си преценява Wink
 Успех

# 448
  • Мнения: 149
И аз се притеснявах от реакцията на работодателя ми, но се оказа че всички реагираха много положително. Пазят ме и лека полека си търся заместник.

# 449
  • София
  • Мнения: 169
На същите съм вече втори месец, аптекарката ми каза да ги пия сутринта, за да ми дадат енергия през деня, но няколко пъти заради сутрешното (и обедно) гадене съм ги повръщала и сега ги пия само следобед или вечер.
Нямам обриви, случвало ми се е да ми се пригади от тях, но само ако не съм хапнала достатъчно преди това. 
Та, съм си доволна от тях иначе съм чувала доста добри отзиви за тези на iherb: https://www.iherb.com/c/prenatal-multivitamins и сигурно ще мина на тях след като ми свършат тези (и без това тука в Б-я много им надуват цените)

Тези от iherb изглеждат много добре, никога не съм поръчвала,но се замислям сериозно. Как се поръчва?
Аз в момента освен фолиева друго не пия....гледам да ям зеленчуци, яйца и месце и разчитам на това, но май не е лошо и по някое витаминче да се пийне.

По повод водата, когато съм на работа пия над 2литра, шишето стои на бюрото ми и се подсещам, но когато съм в нас уикенда рядко се сещам да пия и съответно ме заболява главата понякога..

И аз в офиса още не съм казала, другия петък съм на лекар пак, всичко да е ок и ще взема да кажа вече, че средата на Април имаме едно пътуване и е добре да знаят. Няма да имам проблем със сигурност, все пак ми е за 3ти път при същия работодател, а и работя в голяма компания, и никога няма проблем с това.


ver4eto_20 изпрати ми на лично съобщения емайла с който си регистрирана във ФБ и ще ти пусна покана за групичката ни:hugs:




Общи условия

Активация на акаунт