Помощ.... мухъл....

  • 3 092
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ще взема от машинките който събират влага.
проверете консумацията на електроенергия - повечето са изключително харчещи!

# 16
  • Мнения: 162
Здравейте момичета,
Предстои ми ремонт в къщи! Имате ли опит с премахване на мухъл от стените...Какво ползвате! Алергична съм и не обичам да ползвам спрейовете, които се пръскат...Мъжът ми препоръча специален грунд, който се нанася на стената против мухъл, който после предотвратява премахването на бактерията, която образува мухълът. След което се нанася и водоустойчив латекс. Имам съсвем малко работа...става въпрос за една стена. Колежки ми препоръчват също така да сложа и клапи на ПВЦ дограмата. Опасявам се, че ще трябва после да сменят цялата дограма Simple Smile Имате ли опит с подобни клапи! Благодаря ви! Усмивки, Sevy

# 17
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
ние сме живели в жилище с такива клапи на пвц дограмата, не сме ги слагали ние. Най добре и да си вземете влагоизмерител и да държите влагата под 50%

# 18
  • Мнения: 175
В другите коментари пише аз с какво се справих с мухъла.

# 19
  • Мнения: 11 618
Здравейте момичета,
Предстои ми ремонт в къщи! Имате ли опит с премахване на мухъл от стените...Какво ползвате! Алергична съм и не обичам да ползвам спрейовете, които се пръскат...Мъжът ми препоръча специален грунд, който се нанася на стената против мухъл, който после предотвратява премахването на бактерията, която образува мухълът. След което се нанася и водоустойчив латекс. Имам съсвем малко работа...става въпрос за една стена. Колежки ми препоръчват също така да сложа и клапи на ПВЦ дограмата. Опасявам се, че ще трябва после да сменят цялата дограма Simple Smile Имате ли опит с подобни клапи! Благодаря ви! Усмивки, Sevy
За да функционират клапите правилно и въздухът да циркулира, трябва да има отворена розетка на комин/въздуховод в стаята и по възможност тя да се намира срещу прозореца в по-отдалечения край на стаята. Това е все едно вечно да ви подвейва като от стара дограма. Искам да Ви кажа, че същата работа ще свършите, ако 3-4 пъти на ден проветрявате за по 2-3 минути. Отваряте всички прозорци на жилището за 2-3 минути и готово. Купувате едно влагомерче за 10 лв и следите влажността да не минава 60%.
Скрит текст:
(знам , че от 40 до 70% се води нормална влажност за тези, които ще е апострофират)
Ако стената е външна и е студена е добре да ѝ направите изолация. С тапети ли сте? Питам, защото мухълът много обича целулозата.

# 20
  • Мнения: 162
Благодаря ви момичета! Справих се! Sevy

# 21
  • Мнения: 348
И ние имахме същият проблем, но ни посъветваха да сменим стъклата на прозорците (бяха сменяни преди няколко години) и взехме специална боя на Леко със сребърни йони и да чукна на дърво нямаме проблем. Преди това и ние често проветрявахме и използвахме влагоабсорбатор, но без полза.

# 22
  • Мнения: 11 618
Благодаря ви момичета! Справих се! Sevy
Ще кажеш ли как, за да е полезно и на други?

# 23
  • Мнения: 311
А при нас гардеробът мирише на мухъл, дрехите също! Досега не съм намерила спасение, изпирам всичко и след 1 месец, пак миришат. Държа гардеробът отворен почти непрестанно.. Някой избавил ли се е от това?

# 24
  • Мнения: 11 618
Да не е мухлясала стената зад гардероба? Плътно до нея ли е залепен?

# 25
  • Мнения: 311
Не, стената не е мухлясала и гардеробът не е долепен.
Влажността е висока, близо сме до морето

# 26
  • Мнения: 223
Здравейте дами. Имам мухъл в една от баните която е в стая. Също така и във вградения гардероб в същата стая. Забелязах и че под прозореца е започнал... Просто се ужасих от гледката в гардероба.Не очаквах да видя нещо такова.. В Испания съм и нямам представа с какво да го махна и изобщо може ли да се премахне. Моля ако някой знае да пише. Също така да попитал.. Опасно ли е ?
Вземете си най-обикновена белина и въпросът е решен. После едно голямо проветряване след белината, а и избършете поне гардеробите след белината.

# 27
  • Мнения: 375
Ще споделя и ние как се справихме с мухъл преди време:
- Всички мебели, включително и меката мебел не се опира на стените;
- Взехме си влагоуловител, който свърши добра работа, но след това взехме и сушилня за дрехи. Моето наблюдение е, че сушенето на дрехи е най-големият "вносител" на мухъл вкъщи;
- Банята след къпане - винаги я оставям отворена и с пуснат вентилатор - поне двадесет минути;
- Белината чисти чудесно мухъл, но не предпазва от него - слагам в пръскало и пръскам там където има(ше), а вече и банята си чистя само с белина;
- Лятото си е отворено, но зимата винаги имам прозорец (на терасата), който стои в позиция "ножичка" - хем не губя топлина (много), хем циркулира чист въздух, а и проветрява стените.
За мен, най - голяма полза видях от сушилнята, вече не ползвам даже и влагоуловителя, защото след като спрях да суша дрехи вътре,мухълът почти изчезна.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 547
Има специална боя Термомакс, или Термошилд намазва се почистената стена и забравяте за проблема.

# 29
  • Мнения: 162
Справихме се момичета! Благодаря ви! Като няма прогноза за времето, просто се ползва и спрей и латекс постоянно и се води денонощтна борба с мухълът! Внимавайте с майсторите, които три дни и три нощи се чудят как да ви изодоят с поне 1500 лв. и да ви оставят без дограма в къщи! Sevy

Общи условия

Активация на акаунт