Медицински център за репродуктивно здраве Ню Лайф (In Vitro New Life) - Тема 3

  • 50 585
  • 770
  •   3
Отговори
# 540
  • Мнения: 703
Coolyto, в бая клиники практикуват без противозачатъчни. Не е проблем. При жени на по-голяма възраст също не се препоръчва да се ползват противозачатъчни.
Аз започнах в стимулация края на октомври. Просто отиваш на втори ден и който е на смяна. Аз съм си при д-р Петрова, но по време на стимулацията ме прегледа веднъж, защото все не се падаше на смяна.
Няма как и час да запишеш, защото те ще ти дадат час за 1-2 часа, ти трябва да си рано сутринта там за изследвания и преглед. Който се падне, така е в момента.

Не съм пускала микробиология. Ако е без хапчета ще има ли време да пусна?
Дали първо да се консултирам с лекар и да започнем февруари?

Последна редакция: пн, 18 яну 2021, 21:25 от coolyto

# 541
  • Мнения: 31
Може ли да ми каже те дали задължително трябва да имаш 4 инсеминаций и тогава да се
кандидатства за инвитритро.
И как се кандидатства за инвитро клиниката ли подготвя всичко

# 542
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Може ли да ми каже те дали задължително трябва да имаш 4 инсеминаций и тогава да се
кандидатства за инвитритро.
И как се кандидатства за инвитро клиниката ли подготвя всичко
4 неуспешни опита, без значение какви. Може инсеминации, самофинансирано инвитро или комбинация от двете. Клиниката , в която ще правите инвитрото подготвя документите. Някои клиники се ангажират да изпращат документите, други ги дават лично да си ги занесеш или изпратиш.
Ако имате други показания, не е нужно да имате 4 неуспешни опита. Попитай в клиниката, те знаят и ще ти обяснят. Или прочети в сайта на ЦАР, там подробно е описано кога и при какви обстоятелства финансират и какво точно финансират.

# 543
  • Мнения: 1 221
Точно, както е описала blue.angel е. Но е добре да си изследвате преди това АМХ, защото фонда финансира инвитро по какъвто и да е фактор само при АМХ над 0.5

# 544
  • Мнения: 31
Изследва ла съм го но ми е над нормата

# 545
  • Мнения: 1 221
Може би имаш поликистозни яйчници, тогава се наблюдават високи стойности. Но тази стойност не ти пречи, за кандидатстване за фонда

# 546
  • Мнения: 31
При прегледите не са ми казвали до сега че имам поликистозни яйчници то вижда ли се ясно това да не би да не са видели

# 547
  • Мнения: 1 221
Вижда се. Значи всичко е наред. Просто може на стимулацията да изкараш повече яйцеклетки, което пак не е сигурно.
Аз преди две години с АМХ бях с 14 фоликула, тази година с АМХ 5.6 изкарах 8 фоликула, а се бях наплашила, че ще стигна до хиперстимулация, но си бях супер.
Успех!

# 548
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,да попитам на някоя от вас изписвали ли сай противозачатъчни само за 10 дни?И след спиране до колко дни ви идва цикъла.Благодаря предварително.

# 549
  • Мнения: 31
Жалко че няма доктор който да подходи правилно.Повечето двойки за съжаление са вече с проблеми и всички клиники и доктори си напълниха джобовете.
Гледат да те привлекат в клиниката а след това не ти помагат.
Всеки се прави на загрижен и че ти влиза в положение а само гледат да те прекарат да ти вземат едвам събраните пари.
Много тъжно ,че хората които не са се сблъсква ли с тези клиники и трудности не знаят какво преживяваме.
Не мога да си обясня двойки взели ранни мерки и напреднала медицина пак да чакат с години да се получи.
Трябва всичко да е безплатно от изследванията до процедурите.
Всеки тъи надежда ,но повичето я загубиха.

# 550
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Nati@1010, само не губи надежда. Вярвай и се моли, всичко ще се нареди рано или късно.
Какво се случи с теб? Предполагам пореден неуспех?

# 551
  • Мнения: 272
...
Всеки тъи надежда ,но повичето я загубиха.
Звучиш доста разстроено! Какво се е случило?
Не развявай бялото знаме... Сигурна съм, че си по силна от колкото предполагаш!
Кураж момиче!

# 552
  • Мнения: 1 221
N@ti, в едно се убедих, всичко става, когато Господ е решил, не когато ни върнат перфектния ембрион. Виждала съм как ми връщат перфектни бластоцисти. Перфектни, както и да ги погледнеш. Лекарите, ембриолозите, всички като ги видяха го казаха. Като от каталог бяха. Захванаха се: биохимична. Просто Господ беше решил, че не е време все още. Не губи кураж. Както една приятелка с много процедури в различни клиники ми беше казала: "Няма да разбереш колко бързо ще си се върнала пред кабинета, дори сега да мислиш, че нямаш сили"
Всичко според мен трябва да има граници, инвитро до дупка не е решение, но всеки се чувства по различен начин.
Важното е, ако си с партньор, да се съхраните. Да се подкрепяте, за да намерите сили да продължите.
Ще стане, просто не е било времето. Знам, че звучи много изтъркано, но Господ ми показа, че наистина така стоят нещата.
Деси, на мен са ми изписвали за 10 дена противозачатъчни. Много се учудих, но наистина като ги спрях след няколко дена ми дойде.

Редакция: Може на някой да му е полезно. От понеделник в клиниката започват да работят по нормален график (всички лекари, всеки ден)

Последна редакция: чт, 28 яну 2021, 19:29 от teri__90

# 553
  • Мнения: 31
Благодаря ви нямах и най-малка представа че някой ще ми отговори по  този мил начин.
Да  това е неуспех който ме съсипва и ми е много трудно и както всеки се пита защо на мен.
Самите доктори не ти обясняват нахвърлят ти нещата и до там. Вземат си парите и ти казват че ще се получи а дори и те не знаят дали ще стане.

# 554
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Nati@1010, никога няма гаранция. Ако се съмняваш в нещо, потърси второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт