Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 7

  • 61 104
  • 767
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 3 266
Благодаря, denis, аз харесвам подуктите на ФЛ.
А за този конкретно какво мислиш? Имам една опаковка и мисля да я изпия.
Купих си е крема Муун Райз, не би трябвало да е проблем да ползвам крема и да пия добавките заедно, нали?

# 331
  • Мнения: X
Здравей, Денис! Здравейте, дами Simple Smile
Писах преди време с въпроси за добавките за подобряване на овулацията и качеството на яйцеклетките. Бях с два кюретаж по повод кухо яйце. Тогава Денис ми даде някои предложения за добавки и без колебание ги приемах 3 месеца. Благодаря от сърце, мила Денис!!! Сега съм в 3 месец, след инвитро. Имахме успех този път. Аз не правех много фоликули, а накрая оставаха още по-малко качествени яйцеклетки. Сега успяхме и съм много щастлива! Този път ми се налага да пия други добавки и витамини и бих искала да ги съчетая по правилния начин. Това което трябва да взимам е:Еутирокс, магнезий, желязо, витамин Д и Б12. Не знам през какви интервали от време да бъде приема им.
Отново хиляди благодарности на Денис за безценни те съвети! 💐

# 332
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравей, Денис! Здравейте, дами Simple Smile
Писах преди време с въпроси за добавките за подобряване на овулацията и качеството на яйцеклетките. Бях с два кюретаж по повод кухо яйце. Тогава Денис ми даде някои предложения за добавки и без колебание ги приемах 3 месеца. Благодаря от сърце, мила Денис!!! Сега съм в 3 месец, след инвитро. Имахме успех този път. Аз не правех много фоликули, а накрая оставаха още по-малко качествени яйцеклетки. Сега успяхме и съм много щастлива! Този път ми се налага да пия други добавки и витамини и бих искала да ги съчетая по правилния начин. Това което трябва да взимам е:Еутирокс, магнезий, желязо, витамин Д и Б12. Не знам през какви интервали от време да бъде приема им.
Отново хиляди благодарности на Денис за безценни те съвети! 💐
Много се радвам. Hug
Честито! Пожелавам ти спокойна, лека, безпроблемна и щастлива бременност и най-хубавото, здраво и красиво бебче.
Еутирокс се приема с интервал:
8 часа от вит. Д и желязо ( както и калций)
4 часа от всички други добавки
Желязо да е 10 часа преди Еутирокса
Желязо се приема  на гладно,  на празен стомах, 8 часа след приема на В12 ( който пък се приема след хранене)

Еутироксът, за да ти е по-лесно, може да го приемаш в 3-4 часа, рано сутрин ... и продължаваш да си спиш, доколкото часа си ставаш. Бързо се свиква. Peace

# 333
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Момичета някой има ли отзиви за Ортомол витал и Fh Pro? Трябва да си избера един от двата, пък не ми се струват сходни.

# 334
  • Мнения: 24
Здравейте! С ПКЯ съм и в момента правим опити за бебе. Пия омега 3 и С-фем, в който има 1000мг инозитол и отделно пия още около 3 таблетки чист инозитол по 500мг. Според вас достатъчно ли е или трябва да увелича дозата на инозитола и необходимо ли е да приемам други витамини? Благодаря предварително

# 335
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравейте! С ПКЯ съм и в момента правим опити за бебе. Пия омега 3 и С-фем, в който има 1000мг инозитол и отделно пия още около 3 таблетки чист инозитол по 500мг. Според вас достатъчно ли е или трябва да увелича дозата на инозитола и необходимо ли е да приемам други витамини? Благодаря предварително
Здравей!
За ПКЯ си има причина и тя трябва да се търси и лекува.
Дозата на Инозитола е 2х2 грама или 2х2000мг.
Има много и различни неща, които могат да се приемат за подпомагане на репр. функция, но ако има проблем, първо е терапията - след това са добавките.

# 336
  • Мнения: 56
Здравейте! Прочетох, че за подпомагане на овулацията се пие аспирин протект. Може ли да попитам от кой ден на цикъла се приема и каква е дозата?

# 337
  • Мнения: 7 569
Това за аспирина за първи път го чувам. Дай повече инфо - къде го прочете и какво се очаква да е действието от него?

# 338
  • Мнения: 2 515
И на мен ще ми бъде интересно да науча къде го пише? И как по-точно подпомага овулацията?
За първи път чувам и изобщо не вярвам, ама...Знае ли човек!

# 339
  • София
  • Мнения: 35 951
Аспирин и други НСПВС трябва да се избягват при ПКЯ защото потискат О. Не трябва да се приемат поне 3-4 дни преди О.
Аспирин протект (който е ниско дозиран) се приема превантивно, при генетични мутации, свързани със съсирването на кръвта - риск, който може да доведе до аборт в най-ранна бременност.
... или, той може да бъде както опасен, така и полезен - зависи кой и за какво ще го приема

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 06:46 от denis.

# 340
  • Мнения: 56
Аспирин и други НСПВС трябва да се избягват при ПКЯ защото потискат О. Не трябва да се приемат поне 3-4 дни преди О.
Аспирин протект (който е ниско дозиран) се приема превантивно, при генетични мутации, свързани със съсирването на кръвта - риск, който може да доведе до аборт в най-ранна бременност.
... или, той може да бъде както опасен, така и полезен - зависи кой и за какво ще го приема

Благодаря за изчерпателния отговор! При тромбофилия може да се приема превантивно, така ли?

# 341
  • Мнения: X
Здравей Денис! По твоя препоръка реших да сменя изписаното ми Dhea със 7 keto, обаче дозировката, как да бъде, изписано ми е 3 пъти по 25?
И друго, след 1.5 година успешна и неуспешна стимулация, трансфер и противозачатъчни, вече съм 12 кг нагоре, нямам ИР и висока захар. И преди като по-млада /на 43 съм / съм взимала противозачатъчни, съм качвала много, а сега с тези дози.. От 3 месеца нищо не взимам, и ми се искаше преди следващия опит да сваля, но вместо това продължавам да се наливам. Спортувам, качествена храна, но не и не. Винаги съм контролирала теглото си с много спорт, но сега никакъв резултат. Суетата не ме вълнува сега, просто искам да съм в по - добра кондиция преди следващия опит, мисля че преди инвитротата правех повече фоликули не само заради възрастта, но и заради по-добрата ми кондиция тогава. А и тепърва още хормони ми предстоят, ако така продължавам...
Чудя се за L карнитин, иначе нямам проблем с лигавицата. Сега взимам вечерна иглика, витамин Е, омега 3, убиквинол 200, пчелно млечице, пчелен прашец, хлорела, вигантол за недостига.
Може би трябва още някой антиоксидант да взимам, какво би ме посъветвала?

# 342
  • София
  • Мнения: 35 951
Аспирин и други НСПВС трябва да се избягват при ПКЯ защото потискат О. Не трябва да се приемат поне 3-4 дни преди О.
Аспирин протект (който е ниско дозиран) се приема превантивно, при генетични мутации, свързани със съсирването на кръвта - риск, който може да доведе до аборт в най-ранна бременност.
... или, той може да бъде както опасен, така и полезен - зависи кой и за какво ще го приема

Благодаря за изчерпателния отговор! При тромбофилия може да се приема превантивно, така ли?
Да, може, но е добре да се обсъди с лекаря Peace


Здравей Денис! По твоя препоръка реших да сменя изписаното ми Dhea със 7 keto,
Скрит текст:
обаче дозировката, как да бъде, изписано ми е 3 пъти по 25?
И друго, след 1.5 година успешна и неуспешна стимулация, трансфер и противозачатъчни, вече съм 12 кг нагоре, нямам ИР и висока захар. И преди като по-млада /на 43 съм / съм взимала противозачатъчни, съм качвала много, а сега с тези дози.. От 3 месеца нищо не взимам, и ми се искаше преди следващия опит да сваля, но вместо това продължавам да се наливам. Спортувам, качествена храна, но не и не. Винаги съм контролирала теглото си с много спорт, но сега никакъв резултат. Суетата не ме вълнува сега, просто искам да съм в по - добра кондиция преди следващия опит, мисля че преди инвитротата правех повече фоликули не само заради възрастта, но и заради по-добрата ми кондиция тогава. А и тепърва още хормони ми предстоят, ако така продължавам...
Чудя се за L карнитин, иначе нямам проблем с лигавицата. Сега взимам вечерна иглика, витамин Е, омега 3, убиквинол 200, пчелно млечице, пчелен прашец, хлорела, вигантол за недостига.
Може би трябва още някой антиоксидант да взимам, какво би ме посъветвала?

Здравей!
Дозата и схемата на прием си остава същата - тази, която лекаря е назначил.
Направи обременява с глюкоза, защото няма как ако спазваш режим на хранене и спортуваш да качваш кг.
Провери ТСХ, Т3, Т4, ТАТ и МАТ, Пролактин, Кортизол, както и андрогените.
Л-Карнитин е Ок. но той се приема само 15 дни и трябва да се почива 30 дни. По-добре да е Ацетил-Л-Карнитин, който може да се приема по-дълго време.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 12:50 от denis.

# 343
  • Мнения: X
Благодаря ти много, проверила съм, TСХ ми е 1.7, другите щитовидни в норма, при Начев за консултация ходих. Андрогените и те в норма, близо до долна граница тестостерон и дхеа, само кортизол не съм  мерила. Досега по време на самата стимулация не качва, а винаги след нея, около трансфер и хистероскопия взимах естрофем, от който веднага качих. Имам чувството, че имам остатъчен ефект от медикаментите, и заради това не свалям. И затова се чудех как да се доизчистя.

# 344
  • Мнения: 24
Здравейте! С ПКЯ съм и в момента правим опити за бебе. Пия омега 3 и С-фем, в който има 1000мг инозитол и отделно пия още около 3 таблетки чист инозитол по 500мг. Според вас достатъчно ли е или трябва да увелича дозата на инозитола и необходимо ли е да приемам други витамини? Благодаря предварително
Здравей!
За ПКЯ си има причина и тя трябва да се търси и лекува.
Дозата на Инозитола е 2х2 грама или 2х2000мг.
Има много и различни неща, които могат да се приемат за подпомагане на репр. функция, но ако има проблем, първо е терапията - след това са добавките.


Много благодаря, по принцип лекарят ми каза, че за сега това е лечението, пролактина и ТСХ са ми в норма и ме успокояват, че е по-лека форма на ПКЯ, но бебче така и няма още.

Общи условия

Активация на акаунт