Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 7

  • 61 059
  • 767
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 593
Знам, че не е много редно да питам тук, но от клиниката още не съм получила отговор, а минаха няколко дена. Та пия достинекс по схема ( веднъж седмично за две поредни седмици по едно хапче и после по половин хапче веднъж седмично) така ми пише а рецептата. Висок пролактин имам. Та повторих изследването преди няколко дена и пролактин е в долната граница. Предстои ми ин витро и още не знам да продължавам ли да го пия или да го спра вече. Благодаря (:

# 691
  • София
  • Мнения: 35 941
Знам, че не е много редно да питам тук, но от клиниката още не съм получила отговор, а минаха няколко дена. Та пия достинекс по схема ( веднъж седмично за две поредни седмици по едно хапче и после по половин хапче веднъж седмично) така ми пише а рецептата. Висок пролактин имам. Та повторих изследването преди няколко дена и пролактин е в долната граница. Предстои ми ин витро и още не знам да продължавам ли да го пия или да го спра вече. Благодаря (:
На този въпрос, може да ти отговори само лекаря, който го е назначил, както и този, при който ще правиш инвитро ( защото високите стойности носят риск за АРТ процедурите и бременността).
Само ще вметна, че това е хормон, и като почти всички хормони няма как да е константа. Той се влияе от много фактори - стрес, секс, напрежение, хранене, сън... както и от часа на изследването, спазването на предварителните условия, от деня  на МЦ и т.н..
Може дозата да ти е висока  и да се наложи корекция.?!
Ако си на терапия за ЩЖ - това също може да е повлияло.

ПП. Ако го спреш - пролактинът може да скочи рязко и след това по-трудно да се овладее.

# 692
  • Мнения: 956
Здравей,  Денис, би ли препоръчала витамини за кърмещи. Имам дефицит на вит Д , Б12 и желязо на последните изследвания. Много ти благодаря 💓

# 693
  • Мнения: 42
Здравейте , за първи първи път пиша в групата. С поликистоза съм , ИР и хипофункция на  щитовидна жлеза . От около година и половина пия Глюкофаж  500 3 х 1  , еутирокс 25  от скоро по   таблетка и половина . Старая се да спазвам хранителен режим като  в момента , в който разбрах  за проблемите с щитовидната жлеза и ИР / месец май 2018 /  бях станала завидните 72- 73 килограма , което за моя ръст от 1,59 - беше нещо страшно . В момента съм редуцирала килограмите до около 54-55 .По препоръка на гинеколога започнах прием на Cycle Balane -  два пъти по едно саше . И по моя пренценка започнах да вземам масло от вечерна иглика на солгар, като още обмисля да включа и омега 3 .Целта да се регулират хормоните като съотношението между лх /19.56/  и фсх /5.88/  е доста голямо. За последната година ТСХ от 5.7 се смъкна до 3.91 като целта е да го смъкна  до 2 и под 2 . Ще съм благодарна ако някой е ползвам въпросната добавка Cycle Balance  , да изкаже впечатленията си за нея . При положение че приемам по 2 сашета  / съответно 2х2000 мио инизитол и 2х200 фолиева киселина / ,  удачно ли е да пия фк отделно. Какви други витамини и добавки мога да включа  и ако е възможно да ми препоръчате Омега 3 - тъй и грам идея си нямам какво точно да търся . Между временно през юли тъй като сменях гинеколога  пусках и изследвания:
Тестостерон  -0.754 /0.084 - 0.481/, през 2018 стойностите бяха 1.01
Естриол - 0.25
Тсх  4.6 / 0.27 - 4.2/ това е стойност към 01.07.2019. Към 03.10.2019 - 3.91.
Инхибин Б -118.4
Анти-мюлеров хормон -  10.2 .
Са 125 - 17.33
Са 15-3 11.23
Естрадиол- 205.3
Лх 19.56
Фсх 5.88
DHEA-S 585.7 / за сравнение към май 2018 беше 685/.
Пролактин 307.69 /66.00 - 490.00/.
Прогестерон  2.89 /2.12 - 26.44/ - правен е на 23 ден , но не съм сигурна дали е минала ову.
За последната година  МЦ варира между 30 и 33 дни .
 Благодаря ви предварително.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 12:12 от snezhana28

# 694
  • Мнения: 87
Момичета, някоя от Вас пила кое Витекс за оскъден цикъл?

# 695
  • Мнения: 277
Денис здравей, започвам тези добавки, само незнам от кое е по колко да приемам и дали  след ядене или на гладно.
Благодаря предварително Hug
Скрит текст:
Скрит текст:

# 696
  • София
  • Мнения: 35 941
Здравей,  Денис, би ли препоръчала витамини за кърмещи. Имам дефицит на вит Д , Б12 и желязо на последните изследвания. Много ти благодаря 💓
Здравей!
Не следя какво се предлага в БГ - избери си някои и ми ги покажи.
В12 трябва да е метилирана форма - метилкобаламин.
За желязото - не всяка форма се усвоява, потърси железен глицинат или бисглицинат ( това е т.н. хем-форма, която може да повиши хемоглобина, за разлика от не-хем формите)
Country Life, Easy Iron, 25 mg, 90 Veggie Caps
Желязо - приема се на гладно, на празен стомах, 8 часа след прием на В12 ( който пък се приема след хранене)
За В12, това мисля че се предлага и у нас:
Natural Factors, B12, Methylcobalamin, 1000 mcg, 180 Chewable Tablets има и 500mcg, ... но внимавай за цената, понякога е безумно висока ( не си заслужава)

# 697
  • Мнения: 956
https://sopharmacy.bg/solgar-prenatal-nyutrients-za-bremenni-120tabs.html
Ами на тези съм се спряла, но дозите окей ли са, ако се взима по две дневно?
Или тези
https://www.iherb.com/pr/Fairhaven-Health-Milkies-Nursing-Blend- … Veggie-Caps/62658

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 13:52 от shanti

# 698
  • София
  • Мнения: 35 941
Денис здравей, започвам тези добавки, само незнам от кое е по колко да приемам и дали  след ядене или на гладно.
Благодаря предварително Hug
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Трябва да ми показвате описанието на съдържанието Wink , не предния етикет.
Омега 3 - дозата е 1500мг/дн. - гледаш колко е тотал омега 3 или си пресмяташ DHA+EPA да са 1500мг. Приема се след хранене.
CoQ10 + PQQ - след хранене, може на един прием с Омега 3 - много добре се допълват


https://sopharmacy.bg/solgar-prenatal-nyutrients-za-bremenni-120tabs.html
Ами на тези съм се спряла, но дозите окей ли са, ако се взима по две дневно?
Стават, не са лоши.
Вит. Д е форма, която трудно или почти не се усвоява, а и дозата е ниска - не разчитай на нея
Желязото е форма с висока бионаличност и дозата е много добра - пусни контрола след месец прием, защото може да предозираш ( спираш МВ за поне 2 седмици и след това - контрола).
Дозата на калция е висока - с него трябва да се внимава.
Другите елементи като форми и дози са добре.
Магнезият е ниска доза, едната форма е с ниска бионаличност.
ФК не е метилирана, ако ти е важна.
Най-общо е това.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 13:37 от denis.

# 699
  • Мнения: 956
Благодаря ❤❤❤

# 700
  • Мнения: 1 996
Здравей Денис,

по твоя препоръка пих от юни до средата на септември NAC, Arginin, Inositol, R-ALA, Ubiquinol, PQQ, витамин Е, Ц, Б комплекс, витамин Д и л тироксин(по лекарско предписание и дозировка), омега 3, ФК, Акстаксантин, Ликопен, МВИ, ресвератрол. Края нa септември имах неуспешен ЗЕТ, и скоро ми предстои нов трансфер с последните замразени. Витамините, ФК и омега 3 продължавам да вземам, сега реших да включа и витекс (вземала съм го преди години, влияеше ми добре на ПМС) и купих този вариант:

https://www.amazon.de/gp/product/B07JZ6788J/ref=ppx_yo_dt_b_asin … e=UTF8&psc=1]

Вземам още цинк 25 мг (цинк бисглицинат), масло от черен кимион, Ubiquinol+PQQ както и Venous Optimizer на Jarrow, за проблеми с вените. Успях най сетне да купя и калциевия комплекс на Др. Бест, и сега съвсем се забърках кое кога и с кое комбинирано мога да вземам. Venous Optimizer приемах сутрин и вечер, калциевият комплекс беше писала 2х по 2 10 дни и после 10 почивка, за този витекс пише дневна доза 3х1, и че има 400 мг ФК в тази доза.

Благодаря предварително!

# 701
  • Мнения: 121
Поздравлния за свалените килограми , би трябвало да се отразява много добре на поликистозата . Не мисля, че трябва да приемате допълнително фолиева. Аз също започнах терапия на ТСХ 6 , първо с 25 което смъкна ТСХ до 4 , после преминах на 50 и смъкнах на 3 и накрая си улучих дозата на един ден 50 , един ден 75 като резултата на ТСХ го потдържам ма 1.9 . Мисля че трябва да се комсултирате с лекар отново и да ви увеличат дозата . Високо ТСХ затруднява овулацията , освен това ще се чувствате много по- енергична ако свалите на 2 . Аз също съм с висок АМХ и голяма разлика в ЛХ/ФСХ , мисля че подхода ви е правилен и ще даде дай Боже желаните резулатати Simple Smile за омега ви препоръчвам Barleans Ultra EPA DHA 1300mg omega 3 , няма последващ рибен вкус и не дразни стомаха , приема се с храна . 
Здравейте , за първи първи път пиша в групата. С поликистоза съм , ИР и хипофункция на  щитовидна жлеза . От около година и половина пия Глюкофаж  500 3 х 1  , еутирокс 25  от скоро по   таблетка и половина . Старая се да спазвам хранителен режим като  в момента , в който разбрах  за проблемите с щитовидната жлеза и ИР / месец май 2018 /  бях станала завидните 72- 73 килограма , което за моя ръст от 1,59 - беше нещо страшно . В момента съм редуцирала килограмите до около 54-55 .По препоръка на гинеколога започнах прием на Cycle Balane -  два пъти по едно саше . И по моя пренценка започнах да вземам масло от вечерна иглика на солгар, като още обмисля да включа и омега 3 .Целта да се регулират хормоните като съотношението между лх /19.56/  и фсх /5.88/  е доста голямо. За последната година ТСХ от 5.7 се смъкна до 3.91 като целта е да го смъкна  до 2 и под 2 . Ще съм благодарна ако някой е ползвам въпросната добавка Cycle Balance  , да изкаже впечатленията си за нея . При положение че приемам по 2 сашета  / съответно 2х2000 мио инизитол и 2х200 фолиева киселина / ,  удачно ли е да пия фк отделно. Какви други витамини и добавки мога да включа  и ако е възможно да ми препоръчате Омега 3 - тъй и грам идея си нямам какво точно да търся . Между временно през юли тъй като сменях гинеколога  пусках и изследвания:
Тестостерон  -0.754 /0.084 - 0.481/, през 2018 стойностите бяха 1.01
Естриол - 0.25
Тсх  4.6 / 0.27 - 4.2/ това е стойност към 01.07.2019. Към 03.10.2019 - 3.91.
Инхибин Б -118.4
Анти-мюлеров хормон -  10.2 .
Са 125 - 17.33
Са 15-3 11.23
Естрадиол- 205.3
Лх 19.56
Фсх 5.88
DHEA-S 585.7 / за сравнение към май 2018 беше 685/.
Пролактин 307.69 /66.00 - 490.00/.
Прогестерон  2.89 /2.12 - 26.44/ - правен е на 23 ден , но не съм сигурна дали е минала ову.
За последната година  МЦ варира между 30 и 33 дни .
 Благодаря ви предварително.

# 702
  • Мнения: 42
Благодаря , и аз се надявам да има положителен ефект от свалените килограми . Относно ТСХ започнах с 25 мг Еутирокс през май 2018 ,   както казах през юли 2019 стойностите бяха 4,6 . Последва увеличаване на дозата но 37,5 мг  като за три месеца го смъкнах до 3.91. Консултация ми предстои декември като се надявам да увеличим дозата , за да го смъкна още  и да достигнем до желаните резултати , което пожелавам на всички .Hug

# 703
  • Мнения: 40
Денис,здравей.

Какво ти е мнението за транс -ресвератрол  200mgна California Gold Nutrition?

# 704
  • София
  • Мнения: 35 941
Денис,здравей.

Какво ти е мнението за транс -ресвератрол  200mgна California Gold Nutrition?

Здравей!  Hug
Става. Приема се на гладно с вода - той е първата добавка, която се приема на гладно - другите са след него ( 30-40 мин. поне интервал)

Общи условия

Активация на акаунт