Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 7

  • 61 105
  • 767
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 6 010
Денис, имаш ли представа дали следните добавки могат да се приемат по време на кърмене?
МВИ, Колаген, Вит. Ц, Инозитол, Омега 3, НАК, Аргинин, Астакснантин, Биофлавноиди и вит. А и Е? Ще говоря с личната и с имунолог, но чак края на другата седмица.

# 751
  • София
  • Мнения: 35 951
Денис, имаш ли представа дали следните добавки могат да се приемат по време на кърмене?
МВИ, Колаген, Вит. Ц, Инозитол, Омега 3, НАК, Аргинин, Астакснантин, Биофлавноиди и вит. А и Е? Ще говоря с личната и с имунолог, но чак края на другата седмица.
Само Омега 3 и Вит. С.
За Колагена - зависи какъв е, колко е чист - попитай производителя. 

# 752
  • Мнения: 69
Здравейте,
Включвам се и аз в темата. Накратко предстои ми 4-ти опит инвитро. Последният път извадихме 8 яйцеклетки, само един ембрион достигна до стадий бластоцит и не се имплантира. Докторката ми предписа отново да пия Ovaboost за подобряване на качеството на яйцеклеткити. На своя глава си пуснах витамин Д- при долна референтна граница 50, при мен е 24.7. Започвам да го пия. Денис, моля те за съвет дали към Ovaboost мога да добавя и NAC, L-аргинин, витамин Д и С. Предварително ти благодаря!

# 753
  • Мнения: 7 569
Денис, мога ли да те помоля за съвет за необходимата доза за прием? Благодаря предварително.

Привет, Денис. Поръчах си тази комбинирана добавка и искам да я приемам. Съдържа 250 мг колин и 250 мг инозитол. Въпросът ми е choline в какъв грамаж се приема дневно? На опаковката пише до 2-3 таблетки. Имам си инозитол на прах и мога да допълвам с него до 4 гр дневно.
Със СПКЯ съм.

https://www.hollandandbarrett.com/shop/product/holland-barrett-c … ts-500mg-60004280

# 754
  • София
  • Мнения: 35 951
Здравейте,
Включвам се и аз
Скрит текст:
в темата. Накратко предстои ми 4-ти опит инвитро. Последният път извадихме 8 яйцеклетки, само един ембрион достигна до стадий бластоцит и не се имплантира. Докторката ми предписа отново да пия Ovaboost за подобряване на качеството на яйцеклеткити. На своя глава си пуснах витамин Д- при долна референтна граница 50, при мен е 24.7. Започвам да го пия. Денис, моля те за съвет дали към Ovaboost мога да добавя и NAC, L-аргинин, витамин Д и С. Предварително ти благодаря!
Да, може да ги включиш, но си съобрази дозата на Инозитола ( 2х2 грама на ден).


esmeralda23
Отговорих ти (ТУК)

# 755
  • Мнения: 7 569
Благодаря, Денис. Тоест тази добавка не става да я пия за СПКЯ, или ако я пия, по-скоро няма да има действие?

Купих си 4 кутийки, подведена по добрата цена, може ли да ме посъветваш има ли смисъл да ги пия, вероятно да не ми навредят?
И каква добавка Холин да поръчам, за да не се прецакам следващия път?

# 756
  • София
  • Мнения: 35 951
Благодаря, Денис. Тоест тази добавка не става да я пия за СПКЯ, или ако я пия, по-скоро няма да има действие?

Купих си 4 кутийки, подведена по добрата цена, може ли да ме посъветваш има ли смисъл да ги пия, вероятно да не ми навредят?
И каква добавка Холин да поръчам, за да не се прецакам следващия път?
Тази добавка, няма да помогне много за СПКЯ. Ако искаш си я изпий - напр. за черния дроб. Приема се след хранене.
За какво ти трябва Холин?!, защото той е няколко вида (форми) и действа по различен начин ( за черен дроб, бъбреци, нервна с-ма (неврони, подпомага предаването на нервните импулси), за мозъка (ноотропно действие, служи като прекурсор за синтеза на ацетилхолина ) и т.н.)

# 757
  • Мнения: 69
Денис, много благодаря за отговора. В Ovaboost инозитолът е под формата на мио- инозитол.
https://fertilaid.bg/produkt/ovaboost/

Ovaboost ми е предписан 2х1 дневно. Може ли да те помоля и за мнение как най-оптимално да ги приемам +NAC, аргинин, вит. Д, С и неофолик мета?

# 758
  • Мнения: 7 569
За СПКЯ ми трябва холин. (Но и този ще си го изпия, щом помага на депресията. Пия и 5HTP и жълт кантарион, дали могат да се повлияят негативно трите?)
Четох статии за изследвания в САЩ и Иран,при които комбинацията от инозитол и холин била много добре действаща при СПКЯ, помагала и да сваляне на килограми. Но всички комбинирани добавки, които гледах (Now foods, Nature's way) са пак във форма Choline Bitartrate.

# 759
  • София
  • Мнения: 35 951
Скрит текст:
Денис, много благодаря за отговора. В Ovaboost инозитолът е под формата на мио- инозитол.
https://fertilaid.bg/produkt/ovaboost/
Ovaboost ми е предписан 2х1 дневно. Може ли да те помоля и за мнение как най-оптимално да ги приемам +NAC, аргинин, вит. Д, С и неофолик мета?
NAC ( 2x600mg) + Аргинин ( 2х500мг) - на гладно с вода, поне час преди хранене
Вит. Д - след хранене, по-мазно
Вит.С - след хранене
Неофолик мета - след хранене ... може и на един прием



За СПКЯ ми трябва холин. (Но и този ще си го изпия, щом помага на депресията. Пия и 5HTP и жълт кантарион, дали могат да се повлияят негативно трите?)
Скрит текст:
Четох статии за изследвания в САЩ и Иран,при които комбинацията от инозитол и холин била много добре действаща при СПКЯ, помагала и да сваляне на килограми. Но всички комбинирани добавки, които гледах (Now foods, Nature's way) са пак във форма Choline Bitartrate.
Не разбирам какво точно имаш предвиш под негативно?!
Зависи как точно и за какво ги приемаш - може действието на 5НТР да се засили от жълтия кантарион ( т.е да се получи нещо като предозиране на 5НТР ), защото и той действа на серотонина, но пък от друга страна, този холин, няма да действа на мозъка?! Инозитолът иначе ще повлияе депресията, поне малко (предполагам?!), защото дозата не е много висока, но си зависи и от степента на депресията и как твоето тяло реагира на него.
При 5-6 грама, при мен, инозитола дава тонус и енергия, без да съм в депресия, но при човек в депресия може и 3-4 грама да му повлияят.

5НТР се приема на гладно. Започва се с ниска доза и с намаляваща се спира ( защото, ако не спазиш това, може пак да изпадеш в депресия - ако го приемаш за депресия, защото може да се приема и за редуциране на теглото - потиска апетита)

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 07:34 от denis.

# 760
  • Мнения: 3 266
denis, може и да си писала някъде назад, но може ли да си кажеш мнението за това?

https://www.iherb.com/pr/Fairhaven-Health-FH-Pro-for-Women-Clini … 80-Capsules/73939

Много ме притеснява мижавия ми АМХ 0,53, другите хормони бяха много добре.

Пия вит. A и Е, МВИ, Калмацин с вит Д, Омега 3 и колаген.

От няколко дни започнах и Ресвератол, Астаксантин, R-Ala.

Последно през месец имам цикъл на 22-23 дни.

# 761
  • Мнения: 32
Здравей Денис! Предстои ми инсеминация, но на прегледа на втори ден докторката каза че има задържан фоликул и не ми предписа нищо за стимулация, а аз имам проблеми с овулацията и искам да пия нещо за да съм сигурна че ще има такава този месец. Взех си матрика за изчистване на евентуална киста и с фем за овулацията. Отделно пия Q10 за качеството на яйцеклетките и витамин C. Моля те, препоръчай ми още нещо за овулацията.

# 762
  • София
  • Мнения: 35 951
denis, може и да си писала някъде назад, но може ли да си кажеш мнението за това?
Скрит текст:
https://www.iherb.com/pr/Fairhaven-Health-FH-Pro-for-Women-Clini … 80-Capsules/73939

Много ме притеснява мижавия ми АМХ 0,53, другите хормони бяха много добре.

Пия вит. A и Е, МВИ, Калмацин с вит Д, Омега 3 и колаген.

От няколко дни започнах и Ресвератол, Астаксантин, R-Ala.

Последно през месец имам цикъл на 22-23 дни.
Идеята за състава е добра, но не е обмислена много добре - включени са много и все полезни неща, но дозите на повечето елементи са ниски и почни няма да има ефект от тях, приемат се заедно, което не е много добре, освен това е добавен мелатонин, който задължително се приема вечер, преди сън (това е хормона на съня - той рефлектира и върху другите хормони).


Здравей Денис! Предстои ми инсеминация, но на прегледа на втори ден докторката каза че има задържан фоликул и не ми предписа нищо за стимулация, а аз имам проблеми с овулацията и искам да пия нещо за да съм сигурна че ще има такава този месец. Взех си матрика за изчистване на евентуална киста и с фем за овулацията. Отделно пия Q10 за качеството на яйцеклетките и витамин C. Моля те, препоръчай ми още нещо за овулацията.
Здравей!
Ако има проблем с О. - трябва да се проверят всички хормони, защото добавките подпомагат О., но ако има сериозен проблем, няма да са ти много от полза.
Най-общо може да се приема: Инозитол, NAC, Аргинин
Омега 3, Омега 7, МВИ, Вит.А, Вит. Е, вит. Д, Вит. С, Калций, Магнезий, Цинк, В-комплекс, Астаксантин, СoQ10, Биофлавоноиди, R-ALA, Ресвератрол, Колаген, Протеин

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 13:31 от denis.

# 763
  • Мнения: 3 266
Благодаря!

# 764
  • Мнения: 148
Здравей @denis !
Включвам се в темата тепърва с огромно желание и вяра да променя недобрите си показатели за забременяване в своя полза.
Четейки дискусиите на тази тема тук, си нахвърлях списък с добавките, които ще са  нужни за начинанието ми. Лекар по репродуктивна медицина ми заяви, че с мои показатели АМХ 0,250 ng/ mL при референтни стойности 0,059- 4,440  и Инхибин В 19,52pg/mL при референтни стойности 40,00 - 200,00 , шансът да дам здрава яйцеклетка е нищожен. Препоръча с донорска. Аз съм на 44 години,  показателите са ми от изследване направено заедно с LH, FSH, Estradiol,  Testosterone,  Prolactin,  5 ти ден от МЦ на 18.03.2019 г
Тепърва започвам с молбата за съвети към теб. Идеята ми е да спазвам стриктно приема на добавките,  които ти одобриш. Все още не съм наясно как става поръчката чрез iherb, но дотогава разглеждам тези, до които имам достъп.  В момента преглеждам тези на bioherba

https://bio-herba.com/bg/%D0%94%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0 … %D0%9B%D0%98.html
Имат и аргинин
https://bio-herba.com/bg/%D0%94%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0 … %D0%9B%D0%98.html
Kaкто и CoQ10
https://bio-herba.com/bg/%D0%94%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0 … %D0%9B%D0%98.html
Инозитол ми се стори неприемлив.

Продължавам с проучване какъв Rasvetrol да си взема, NAC, Инозитол, Аргинин.
PQQ, R-ALA, Таурин.
Витамин Е имам от този:
https://sopharmacy.bg/now-foods-vitamin-e-400-iu-mt-100softgels.html.
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт