Прозрачни шини- алайнери

  • 58 976
  • 261
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 534
Честно казано за тази цена бих заложила на сигурното

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 496
Здравейте,

Може ли информация за видовете ритейнъри, които се предлагат след лечение с Инвизалайн? Моят ортодонт още в самото начало на лечението ги спомена, без да навлиза в подробности, а днес разбрах, че имало и постоянни ритейнъри, които, казват, са по-добрият вариант. Може ли изобщо да се избира вида на ритейнърите при това лечение?

Благодаря!

# 242
  • Мнения: 252
Има ли някой приключил с лечение с алайнери Денталайн? Ако може да сподели мнение?

# 243
  • Мнения: 15
Здравейте. От вчера съм с алайнер на горната челюст и имам страшно фъфлене. Алайнера е правен с отливка и пластамасата ми се опира по небцето, което предполагам е и причината за фъфленето. Някой бил ли е с такъв алайнер и знае ли дали отшумява фъфленето?
Прикачвам и снимка на алайнера:

# 244
  • Варна
  • Мнения: 900
Аз фъфлих една седмица, докато свикна.

# 245
  • Мнения: 15
Аз фъфлих една седмица, докато свикна.

А с такъв тип алайнери ли бяхте, понеже всички алайнери които виждам по снимки и видеа в интернет покриват само зъбите, а при моите се обхваща и част от небцето.

# 246
  • Мнения: 861
На мен ми изглеждат като много зле изрязани. Sad Моите са прецизно около зъбите, не си представям да търпя пластмаса толкова много на небцето.

# 247
  • Мнения: 15
На мен ми изглеждат като много зле изрязани. Sad Моите са прецизно около зъбите, не си представям да търпя пластмаса толкова много на небцето.

Дали може да се коригира при ортодонта това?

# 248
  • Мнения: 861
Да, би трябвало да могат да ги изрежат.

# 249
  • София
  • Мнения: 4 027
Целият комплект ли са така? Ако да, то ще трябва всяка седмица да ходите да ви ги изрязват. На моето дете са по зъбите само, първият път също ги направиха с вземане на отпечатък. Но най-добре попитайте ортодонта си, всеки от нас споделя само за един конкретен случай.

# 250
  • Мнения: 15
Свързах се с ортодонтката ми и тя ми обясни, че ги правят по този начин за да има допълнителна опора и да може да се правят по-големи премествания на зъбите с един алайнер. Понеже аз съм носил брекети преди години, но получих леко изкривяване на единия преден зъб (ако беше, на който и да е друг зъб вероятно дори нямаше да се забелязва) ще съм само с 2-3 алайнера общо и ще ги сменям на 3 седмици, предполагам и другия/те ще са такива. Ортодонтката ми каза че отшумявало до седмица фъфленето, така че надявам се и при мен да отмине.

# 251
  • Мнения: 541
Г.П., каква е цената на лечението?

# 252
  • Мнения: 15
Г.П., каква е цената на лечението?

600 лв. но както казах, аз имам много лек проблем и ще имам само 2 или най-много 3 алайнера.

# 253
  • Мнения: 2 534
Правят ги така, защото нямат софтуера за прецизно сканиране и така е по-евтино. Това с опората е тинтири-минтири малко. Това е някаква друга марка алайнери, не инвизалайн. Ще ви свършат сигурно работа, но изглеждат мн неудобни.

Ритейнърите могат да са 3 вида - вивера, които са на марката на инвизалайн и са скъпички, обикновени, които правят в кабинета на ортодонта, пак тип алайнер и постоянен, който е метална жица зад предните 6 зъба

# 254
  • Мнения: 541
Г.П., каква е цената на лечението?

600 лв. но както казах, аз имам много лек проблем и ще имам само 2 или най-много 3 алайнера.
И аз съм с много лека корекция, която се вижда при сериозно вглеждане. Кучешкият зъб от дясно трябва да се свали с няколко милиметра.
Може ли да споделиш името на ортодонта?

Общи условия

Активация на акаунт