Нашите кухни - 78

  • 68 870
  • 746
  •   2
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 476
Здравейте, мисля кухненската маса да е от масив дъб, ще бъде дълга около 210см, широка 100см .Все още се двоумя какви да бъдат краката, кухнята е ретро стил.Ще съм благодарна на идеи.
Нашата маса също я замисляме да е масив, като ние ще сглобим плота и краката. Гледах в ОЛХ, където има доста обяви. Ето една от тях с повече опции за избор  - https://www.olx.bg/ad/metalni-kraka-i-osnovi-za-masi-CID262-ID7PFS9.html

# 646
  • Мнения: 385
Благодаря ви, аз отхвърлих идеята за дървени крака.Най-вероятно ще бъдат метални, два във формата на Х,или два под формата на трапец.Точно обяви в ОЛХ гледах, масива смятам да омасля с Осмо.Хубава вечер!

# 647
  • Португалия
  • Мнения: 3 980
От гледна точка на почистването после,не бих си причинила крака на трапец!
Нали това значи да има легнала на пода повърхност!?
[Имам едни супер удобни,въртящи се бар столове. С кръгла основа. Побъркват ме.
А прахосмукачката ги качва по 15 пъти,и все не е доволен от резултата,та на връщане към докстанцията - още по веднъж- направо му взимат акъла.i]

# 648
  • Мнения: 385
Mamagemelar ,благодаря за практичния съвет!

# 649
  • Мнения: 797
Верче, сори. Значи за втори път чета за спукване на микроскопични стъкълца след пиролиза. И това ме наведе към баукнещ. Отдавна аег и бош не са като едно време - доживотни. Първия път от Електролукс.
На фурни хансеатик съм виждала че пише 460 градуса пиролиза. За мен това си е чиста измама и недоизмислена технология.

Тесоро. Кухнята на майка ми е същото раположение като твоята...супер ще отива на сиво с тонове кафяво да е за долни шкафове, а горе от лайм до маслинено зелено. Повярвай ми стои уникално.
С удоволствие да кажа че с Шадоуман сме на едно мнение. Ако не желаеш да има само един шкаф над плотовете, просто размести шкафа, като тесния да е към колоната, за да има поне 33 см от ъгъла.  На средата на широкия слагаш котлоните. Но пак не е достатъчно. Не разбрах точно къде е отвора за аспирацията. Слушай Шадоуман!

Скрит текст:
При нас както гледам скицата ти точно на сгъвката към другата стена е отвора в ляво на трегера. Като умишлено ще пусна поне 60 см и ще скрия тръбата в шкафа. Иначе рискувам както готвя да удрям лакти и да е неудобно в плочките. Ъгловата кухня е с различни дълбочини и чупка до вратата при нашите.
При нас където ще е пералнята ти планираме пералня 45 широка с горно отваряне. Или къртене на чупката и врата завършваща на ъгъл, за д аима място за минаване.  След нея е вратата за салона към другите стаи.

Скрит текст:
Колега, всъщност понеже хладилника и фурната ще се сменят е много трудно да мислим кога да сменим кухнята. Август ни лъжат, че ще има ремонт по програмите на общината. Майка и баба все отлагат ремонта от 15 години,когато затворим с нови прозорци ще сменим уредите.

Би ли било удачно сега да почнем да правим кухня докато имаме пари? Или след вкопаването на арматурата за подсилване и удължаване на терасата?
Понеже в момента в комина има печка на дърва, какво да правя? Опитвам се да се наложа поне тази страна да се направи цяла. С шкаф за фурната. Ъглова кухня от вратата до комина трегера, има мивка..долен шкаф дълъг 1.73.
От комина лявата стена да я наречем....е с долни шкафове дълги 1.25. Дълбочината е 57-69 на десния заради чупката, на левия фланг е 59. На еднага страна където е мивката като при Тесоро има горен шкаф дълбок 30 см и дълъг 1.25. Предвиждам на успоредната страна на тази с фурната да има горен шкаф дълъг два метра и широк само 20, понеже толкова само е трегера който е останал, от там навън ще е само леко, малък диван и една малка маса.
С пвц и кантиране колко би ми излязла кухнята ако да речем я дам на фирма, да я изреже и отделно и друг я сглоби?
Имам впредвид висок клас пдч. Хич не ми се иска да е а това но това е ограничението. Аз дадох бон и половина за уредите.

Другия въпрос е голямото умуване.
Високотехнологичната инженерна мисъл на архитектите комунисти са избили врата на дясната страна на трегера, както при нея почва мивката. При всяко чистене при нас е ужас, изкарват се тенджери. Тече.
Има ли вариант ако ти дам снимки на фейбука ти да ми посочиш верен отговор. Тази седмица наистина вече имаме среща с един мебелист. Защото не мисляе фурна би било добре да лежи върху капака на печката на дърва.

Имам идея за чистачката. Представете си цял плот, но там където е тя да е издъепващ изцяло напред на колелца механизъм с поне 50 см ширина, като отделен шкаф. Като се извади вече няма да се цапат тенджерите, ще подложим директно и ще изчистим естествено както винаги се навеждаме до пода.
Направо ми е омръзнал живота с тази дупка. Съседите отгоре ни бяха запушили и упорито отричаха че няма при тях. Наложи се да пускаме тежко гюле и го чувах как удря на етажа над нас, но не стига до нас. Бе живота ми е виц. [Spoiler/]

За хладилници Горение съм.чувала смао лоши неща, течове, миризми. Моя е снайге, умишлено търсих лг секънд с отделно регулиране на фризер и хладилник. Който ми даде инфо къде има ще го черпя. Стигна се до извода, че по-добре вграден фризер долу и малък хладилник вграден горе. Да си имаш контрол над ситуацията. Примерно пролет и лято няма меса. Имам само девесили, копър, замр. зеленчуци.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 00:56 от Blagoslovena

# 650
  • София
  • Мнения: 12 006
Страх ме е да си задам въпроса, предвид по-горния коментар, но ще рискувам - всички фурни за вграждане ли са с еднаква широчина?
Незнайно как се сдобих с това на моята  aeg и съм шах мат какво да правя. Не мога да я отворя, защото почват да се ронят микроскопични стъкълца. Не мога да видя какъв е модела, нямам документи.

В следствие на какво се е получило това? Фурната нова ли закупена или ВУ или в транспортен дефект?

# 651
  • Мнения: 2 069
Здравейте,
не съм писала до сега в темата, но я чета. Имам нужда от съвет.
С кухнята сме на етап проект и още се чудя да има ли микровълнова фурна или да няма. В момента ползваме такава, не много често. За мен си е удобство и съм по-склонна да има. Мислех първоначално същата тази стара микровълнова да я сложим и в новата кухня в някой шкаф, но се оказа, че за това което искам като разположение на шкафовете няма да има място за нея, затова ми се иска да прочета и други мнения по моя въпрос.


Това обаче не е окончателния проект. В ляво от печката мислехме да сложим шкафове, които ще са точно зад балконската врата, но се отказахме. Котлоните ще бъдат 4. Два от тях на газ, като до печката където е шкафа ще е мястото за газовата бутилка. Най в дясната част до мивката ще има съдомиялна, а до нея свободно стоящ хладилник не стена както е на проекта.

Според вас има ли място за микровълнова в тази кухня?

# 652
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Котлон четворка в края на кухнята не е добро решение.

# 653
  • Мнения: 587
Здравейте,ще правим ремонт на кухнята и ми се иска фурната да е на по-високо ниво,за да е далече от ръчичките на малкия.Котлоните ако са до нея и абсорбатора над тях,какво се случва с фурната,когато работи?Не искам всичко да мирише на готвено,а така абсорбатора е далече.

# 654
  • София
  • Мнения: 6 269
Здравейте,ще правим ремонт на кухнята и ми се иска фурната да е на по-високо ниво,за да е далече от ръчичките на малкия.Котлоните ако са до нея и абсорбатора над тях,какво се случва с фурната,когато работи?Не искам всичко да мирише на готвено,а така абсорбатора е далече.

Нищо различно не се случва, откокото при "стандарно" местоположение.

# 655
  • Мнения: 164
Котлон четворка в края на кухнята не е добро решение.
Защо котлон четворка да не е добро решение?

# 656
  • Мнения: 40 940
Не, защото е четворка, нищо лошо няма в четворките, а защото фурната ти е в самия край на кухнята и ако котлонът четворка е симетрично монтиран над фурната (а не изместен, което ще е грозно), то тогава той ще опира в страничната дъска и на практика няма да можеш да го ползваш добре с по-големи тенджери, защото ще опират в тази дъска.

# 657
  • Мнения: 797
Здравейте. Човека който беше писал за тотал но фрост LG. Трябва ми точни два три модела които да се справят добре. Дълбочина до 57-60, ширина пак до 55-60 висок колкото може повече.Wink ако успея да намеря хладилник който да му се регулира фризера отделно ще е супер. Искам 2-3 чекмеджета фризер. Около 200 и повече л хладилник. Сестрата ще го купи.

# 658
  • Мнения: 40 940
Добре, де, а защо направо не влезеш сама в нета? Хладилниците от по 2 метра, с долен фризер и всички екстри са флагманите на всяка марка и са по 1-2 модела с малки разлики, едва ли има три. Не са десетки опции newsm78

Аз намерих 4 вида, които май всъщност са 2, с по две разновидности.

https://www.technopolis.bg/bg//%D0%94%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0 … 3.00+%D1%81%D0%BC


Ето и сравнение между тях (дано излезе по линка, ако не сама си го направи):

https://www.technopolis.bg/bg/compare

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 17:25 от Черна станция

# 659
  • Мнения: 797
Черна станция, нямам мобилни, снощи обаче прехвалената марка елджи, телевизора за н-ти на брой път спря да работи и дава сив екран със снежинки. А аз си мислих какви ли не други щуротии. Затова съм на мнение че прехвалени марки няма. Правят ги сега колкото да изтече гаранцията. Ако намеря такъв с тотал но фрост на нормална цена ще го купи сестра ми.
Отворих линка към рекламен клип. Който е правил този клип е с голяма фантазия, малко налудничав като мен. И тази с грозните изпъкнали очи...разваля всичко 😂.
Хахаха. Представят ти хладилник като магия от свежест, а е просто един склад за храна. 😂 Трябва да има много тъпи хора дето се връзват на рекламките.

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 17:46 от Blagoslovena

Общи условия

Активация на акаунт