Нашите кухни - 78

  • 69 236
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 931
http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=2115
А някой ползва ли такъв, ефектиевен ли е ? Дават го с голям обем, пълно вграждане , но е със стъкло......?

Трябва да е добър, ето и едно друго решение което монтирах наскоро https://veto.bg/bg/product/%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0% … ata-gc-dual-75-bk.
Много е важно комина да ви отговаря на ф150 или повече за да ползвате на аспиратора пълния потенциал, инак с тез тръби на Ф110 не стават както трябва нещата.

Да се включа в новата тема.
И да кажа, че показахият от  sadowman аспиратор е много хубав. Наскоро го видях в едни приятели - работо чудесно, тих е и дърпа добре и визуално стои много красиво.

stenly във Варна, в магазина на Салекс има полимат и пърфект сенс, но не всички цветове. Иначе за Егер има всички мостри в магазина на JAF. А и двата са много близо един до друг.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 12:51 от Emily_D

# 76
  • София
  • Мнения: 6 296
...
Би било "върха на сладоледа" ако разполагаш с голяма кухня в къща.

Ами моята кухня е вкъща, но дали е голяма? 8,61 кв.м. Thinking Маса за хранене не се предвижда да има - тя ще е в трапезарната част на хола...
И, да, прозорецът е по средата Simple Smile
Ако на някой му е интересно, може да погледне:
Скрит текст:

За мен не малка. Но не е в това въпроса.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 931
Има ли МДФ черен мат (двустранно), който да е по- бюджетен от Пърфект сенс, за да го използвам за корпус на кухнята?
Искам да разбера, колко ще е разликата с прямо ПДЧто.

# 78
  • Мнения: 3 927

Пак ще съм благодарна на идеи.


Не се чувствам силна откъм идеи, но аз бих направила плота отляво на мивката прав без скосяване и без ъгъл, независимо, че ще остане празно място до вратата. Така ще се запази линията с горните шкафове...
Казвам го, защото след като цял месец се мъчих с моята П-образна кухня я трансформирах в Г-образна и за себе си установих, че Г-то е по-добро от П-то Simple Smile

# 79
  • Мнения: 1 079
Благодаря много за съветите.
Отказахме се от скосяването в ляво категорично, в дясно е под въпрос в зависимост от мястото на мивката. Чакаме ново предложение за проект другата седмица.
И ние гледахме опцията да е Г вместо П. Хубаво изглежда, “спокойно”, изчистено. Не ми се иска да се откажа от п-то обаче. Съвсем ще останем без място, а нямаме килер. 
Скоро ще стане време да се нанесем и вече виждам как ще си живеем някой и друг месец без кухня 😄

# 80
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Wednesday28 , не давам съвет, само споделям.  Simple Smile
Някога, в една кухня имах точно такъв шкаф (два броя), скосен по този начин.
Едно от най-удобните неща, които съм ползвала.
Плотът над него - голям, имаш пространство за обработване на по-голямо парче тесто, фондан, марципан.
След това обаче готовите модули не предлагаха подобни размери и минах на други варианти.
Виж, мивка или котлони в ъгъл не бих монтирала, ако имам друга, макар и малка, възможност.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 931
Wednesday28 аз пък много харесвам проекта ти в този си вид и не бих променила нищо.

# 82
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Имайте предвид, че за такива скосени плотове трябва да се правят с по-широки плотове или изкуствен материал, ако се прави от плот на 60см (термоплот) ще се наддава и според това кой я прави може да има много алуминиеви профили.

# 83
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Да, прав си. При мен не се ползват никакви видими  сглобки, затова не се замислям за тази страна на нещата.
Не се поставя и лайсна между плот и гръб.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 931
Да, прав си. При мен не се ползват никакви видими  сглобки, затова не се замислям за тази страна на нещата.
Не се поставя и лайсна между плот и гръб.

Как става без лайсна между плот и гръб?

# 85
  • Мнения: 797
И никой не ми отговори кои плоскости имат най-дълъг експлоатационен срок.

# 86
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
И никой не ми отговори кои плоскости имат най-дълъг експлоатационен срок.

Не знам да има такива, всичко зависи от поддръжката.

# 87
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Емили, лайсната няма никаква поддържаща функция; тя е нещо, което се поставя след целия останал монтаж.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 580
На мен ми харесва така със скосените ъгли. Моята кухня е подобна,но с извити врати и овален плот. Винаги работя в ъгъла ,най удобно ми е. Плотът е технически камък точно заради по-голямата дълбочина,а и заради извивките. Трудността при обикновените плотове е ,че са много ограничени вариантите с ширина 90 см.

# 89
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Емили, лайсната няма никаква поддържаща функция; тя е нещо, което се поставя след целия останал монтаж.

Водобранната лайстна, тази между гърба и плота пази от проникване на вода между тях.




Вижте братята китайци са измислили.

Последна редакция: сб, 02 мар 2019, 20:50 от shadowman

Общи условия

Активация на акаунт