Избор на качествен Extra Virgin зехтин

  • 55 461
  • 557
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 178
Донесохме си зехтин от Италия. Monini Classico, и три вида Farchioni.  Два от тях са в хладилника.
Резултатът утре,

Резултатът  е: никаква промяна.

Последна редакция: нд, 17 мар 2019, 19:34 от AnMary

# 61
  • In transit
  • Мнения: 11 985
Даже не помътняха ли?

# 62
# 63
  • Мнения: 69 180
Според мен малко е времето...остави ги до утре, ще помътнее вероятно.

# 64
  • Мнения: 1 186
Хубавият зехтин се сгъстява за макс. нощ.

# 65
  • Мнения: 69 180
Ми моят вероятно е средно хубав, защото се сгъсти за две нощи.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Аз не съм голям разбирач на ззехтин, избирам по вкус.
Не обичам да ми люти и горчи, донесоха ми от Тасос някакъв, много хора го харесват,
но на мен ми горчеше.
Миналото лято като бяхме на почивка в Турция спряхме в Айвалък в заведение на пътя до една фабрика. Така хубаво миришеше на маслини. Там ни дадоха да опитаме от зехтините, които произвеждат и си взехме 5 литра от единия.
Четох някъде, че зехтините от Айвалък са едни от добрите. Вече ще отварям тенекията, че ми свършва Елиа-та и ще го пробвам това с хладилника.
Това е фабриката.

# 67
  • In transit
  • Мнения: 11 985
Нали обещах да пробвам каквото намерих налично вкъщи. Намерих една бутилка Le Colline на Коста д'оро и една Деликато пак на Коста д'оро. Сложих ги по едно време. Няколко часа по-късно първия беше стабилно помътнял, деликатния не беше чул. Той помътня на следващата сутрин.

# 68
  • Мнения: 69 180
Аз никъде не намерих инфо за колко точно часа/време трябва да се случи това сгъстяване. За това и се очудвам на поста на Джинджер 37, категорично ми звучи, та се питам от личен опит ли говори или просто така тя си мисли, тоест субективно нейно усещане е това?

# 69
  • Мнения: 1 186
Личен опит с хубавите зехтини, които съм купувала.

# 70
  • Мнения: 69 180
Бързото сгъстяване може да е признак и за лош зехтин. Четох скоро, че ако стане много гъст, пак значи, че не е качествен - имаше статия със снимки и беше обяснено това.
Та никой никъде не е уточнил тези неща, ми е мисълта.
Всеки си го тълкува както той си знае.

# 71
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 793
Сега кто чета статията, Коста доро, с който експериментирах, май спада към втората категория -обработен по химичен път. Сгъсти се, но се утаи, не стана на гранули.

# 72
  • Мнения: 2 478
Чудесни са на Terra Creta зехтините. Много ми харесаха. Гледам в Кауфланд са пуснали този от Колимвари зеленият етикет. Чудесен е, както и традиционният. В момента довършвам Bio Organic предложението им. Топ зехтин, определено.

Взех на Costadoro Unfiltered Organic предложението им. Хубав е сякаш.
Решил съм само органик вече да консумирам.

Един от белезите за качество е и тъмната бутилка, за да се съхранява и невидоизменя химично от светлината.

# 73
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте, прегледах темата, която ми е много интересна и реших да пробвам теста с хладилника. Взех два зехтина и двата уж по етикет extra virgin. Единия зехтин (който в момента не ми е пред очите и не си спомням как се казва - гръцки беше) на сутринта имаше бели сравнително едри частици в бутилката, а другия си беше абсолютно течен и бистър. Втория е този:


Доста съм разочарована от този на GAEA. Не е евтин - над 12 лв за 500 мл. Оставих го 3 дни в хладилника и едва на третия имаше ситни бели снежинки в него. А и другото което още от самото начало не ми вдъхваше доверие при него е че на етикета отзад пишеше на български, което означава че е пакетиран в България.....

# 74
  • Мнения: 2 478
Според мен Gaea е от топ гръцките зехтини, и не са ти оправдани съменията.
И аз съм виждал етикети и на български, и на английски на един и същи продукт.
Въпреки това не смятам да се притеснявам.
Маслините им в пакетчетата са много скъпи - 150гр 4лв - много ми харесва миксът - зелена, каламата, кралска някаква.
В добавки към салатите ми вечерно време придават невероятна сочност и "вкусност" ароматните маслини, мариновани и отлежавали в extra virgin зехтин, с бисилек, лимон и още някакви други подправки.

Следващите на Gaea, които ще опитам след Sparta и Sita, ще са Organic и най-високия клас Fresh - лимитирани бутилки, само в нета ги намирам тук-там.

Fresh e печелил много награди и го има в адски много класации на топ шефове по света за най-добри зехтини.

Последна редакция: пт, 29 мар 2019, 17:27 от FragranceFanatic

Общи условия

Активация на акаунт