Любители на рози

  • 45 932
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 378
Дами с нетърпение очаквам снимки на приказните цветове които сте създали.Ето и моята най-нова придобивка има вече цвят   А пролетта си купих 2 розички,като едната изсъхна(явно така съм я купила).Мислех,че е точно тази и бях изхвърлила етикета,че сега ходих да го търся в кофата 😀 Има много приятен лилав нюанс  INDIGOLETTA

# 241
  • Мнения: 6 662


Аз нямам двор и ги гледам в саксии на балкона.

Благодаря за полезните съвети!

# 242
  • Мнения: 317
Нелка, сърцетупвам с твоят Coral Dawn Green Heart Тази роза е от онези "класика". Май трябва да има и такава категория в розите Simple Smile
Сетих се , че бях купувала Dilan , катереща на Пулсен. Не е тя. Размерът на цвета при мен е около 10-12 см. Проблем с розите на Пулсен е, че има много малко реални снимки на сортовете и не може да ги сравниш. Снимките от техният сайт са много бозави. Забравих, че имам и Kolo от техните катерачки. Тя си отговаря и е много силно ароматна. От серията Ренесанс Гита ми цъфтя едно лято и следващата пролет не излезе от зимата. Има една Нина, която се мъчи като грешен дявол, та не я броя за роза.  Само Бонита за сега държи фронта.
tedi_kati1 , много нежни красавици си имаш.
Dincho, розата на снимката има липса на желязо.

Mary Ann тази година ми цъфти слабо :


И на въпросите как се режат розите - на снимката се вижда будна пъпка над 5 листно листо и се реже над нея:

Две "събудени" пъпки след рязане на прецъфтялото от които тръгват новите клони за повторен цъфтеж:



 

# 243
  • Мнения: 8 937
Нелка, много са ти красиви розичките! И прекрасни снимки си направила на Coral dawn - като картички.

И аз все избягвам да пръскам, но май не съм права. Може би е най-добре да се пръска дори превантивно.

Milita1, просто си неизчерпаема с твоите рози. Flowers Rose
Много благодаря за полезната информация, която пускаш, че и аз съм новак и все още се уча.
И да питам - има ли значение дали ще е първото петлистно листо или ще е следващото петлистно за рязането?!?!
Гледам да режа на първото, разбира се, но понякога не успявам добре да нацеля клончето и стават грешки.

tedi_kati1, много красиви!

Dincho, предполагам, че е голямо предизвикателство да се гледат рози в саксии. Може ли още снимки на цялото растение?!

# 244
  • Мнения: 6 662
Milita1, ако може да обясниш по какво се познава, че има липса на желязо и как да се набави ще съм ти много благодарна.

Utro77, забавлявам се и много им се радвам.

Това е розата от предната снимка. Четири мини рози са в голяма саксия


А това е придобивката ми от този май. Прецъфтя, отрязах ги и сега пак е цъфнала и има пъпки. Ще видим как ще се справим през зимата

# 245
  • Мнения: 317
Utro77, повечето ЧХ ги режа много под първото листо с пъпка. Някои от тях още при първата вълна скачат на 170-180 см. Режа ги на около 60-80 см. Рязането зависи от какво искаш да постигнеш като храст и усет към сорта. Рози от един сорт се развиват различно в различните райони на БГ.
Dincho, ето една статия където нагледно е показано липсата на минерали в растенията.
https://shop.agrodrip-zahara.com/deficit-na-mikroelementi
 Има хелатно желязо за хлороза. Ако в тази саксия са 4 корена мястото им за развитие е малко. За всеки корен е необходима една такава саксия.
Един Novalis:

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 07:31 от Milita1

# 246
  • Мнения: 6 662
Milita1, не виждам линк към статия. Благодаря предварително, ако дадеш.

# 247
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Милитка, безкраен източник на вдъхновение си. Ти във всеки един момент можеш да направиш розите основна професия - имаш всичко необходимо: и количество, и умения Hug Hug Hug

Последната ти роза е сякаш кръстосана с моя синия клематис  bouquet

За розовата зора си права. Наистина има някои рози, които поглеждаш, и си казваш: ето, това е то. А тя, на всичко отгоре, съвсем накрая се превръща и в кълбо - съвсем по английски образец.

И да се похваля, дано само не греша.
Не ми се получи от първи, но от втори опит - да.
Мисля, че не бъркам и че съм си направила една мъничка Coral-ка.  Flutter



Утро, опитвам се уж със снимките.  Blush Така де, заслужават хубавите цветенца да се постарае човек да им даде дължимото.

За пръскането май и аз ще започна тъкмо превантивно другата година. Летата едно с едно не си приличат, същото се отнася и за болестите, а отрано няма как да се знае какво ще бъде нито едното, нито другото.


Теди-Кати, много са ти свежи и хубави цветенцата.

Динчо, успех с розичките.



Нова снимка на Flammentanz-а, която отвори първата си розичка преди месец (без два дни):


# 248
  • Мнения: 317
Нелка , напълно си успяла с коренчето на Корала.Снимката на Flammentanz  е Sparkling Heart
При мен набират сили за нов цъфтеж. Малко от розите цъфтят. От днес започват горещини и Новалис едва ли ще се изцъфти. 100% ще изгорят цветовете.
Ей това дребосъче Sunmeid сега се е разцъфтяло и Let's Celebrate дава индикации за цъфтеж:



# 249
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Милитка, откога чакам пак да ни покажеш нещо  Hug
Слънчевата ти госпожица е много усмихната! И другата розичка е красива.
При вас май юли беше относително хладен, а сега ви чакат горещини.
Дано все пак времето е благосклонно към хубавиците ти  Praynig

Една клонка от бялата Dawn, която цъфти в момента.



# 250
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ох, Нелка, като ти гледам снимките и ми се приисква да ти дойда на гости Heart Eyes Blush

# 251
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мило Дане  Hug Hug, ами ние не сме чак толкова далеч една от друга и защо не! Норвегия едва ли е разочаровала някого, та давай, правѝ планове. Аз съм си тук. Hug

# 252
  • DE
  • Мнения: 9 068
Някой ден с удоволствие bouquet

# 253
  • Мнения: 317
Нелка, бялият Dawn е като таралеж от пъпки. Фото в студиото като цъфне изцяло .
Capri , фантастичен аромат на екзотични подправки :

Дребосъка Sunmaid грее в градината:

За съжаление и вторият цъфтеж на Reine Sammut ще съвпадне с горещините и гори:

Agnes Schilliger държи фронта:

А Lavaglut нищо не я плаши :

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 877
Страхотни са Ви розичките!
Това растение при Лаваглута какво е, ако е удобно да попитам?

Общи условия

Активация на акаунт