Нощното хранене

  • 1 222
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 422
Ами това правя от 2 дена, ма нещо не е добре май.аз не 4е толоз държа на тез 4асове, просто си беше свикнал да си яде в 7,10,13,16 и т.н.Последното в 10 ве4ер.Нощем оба4е ако се събуди към5-5,30 се 4удя да му давам ли или да го залъгвам до 7.Пробвам тка от 2 дена да изместя сутрешното в 8,30 (ако се е събудил към 5-5,30), ма тогава последното ве4ер 6те ми е в 11,30-12, което е късно, защото го къпя преди последното хранене.
Общо взето заради банята искам да си яде ве4ер последно в 10

# 16
  • Мнения: 498
Ами изкъпи го в 9...не чакай до 12:)Детенцето ще си легне и когато огладнее ще се събуди....Нещо не виждам проблем в бебето,а в твоята цел да му създадеш явно неудобен за него режим.Остави детето да те води....в тези горещини децата си променят режима.Янето понякога ми отказва хранене,но като не иска не настоявам...изчаквам 1-2 часа и предлагам пак...като огладнее папка.Simple Smile

# 17
  • Мнения: 992
мойта беба се отказа от нощното хранене на 2 седмици, правеше интервал от 6 часа. Постепенно се отказа от яденето в 24.00 и така. Сега си прави пауза от 10-12 часа, но всяко бебе си е различно. Така че води се по детето  Peace

# 18
  • Мнения: 422
Е, 4ак пък "цел да му създам неудобен режим"

# 19
  • София
  • Мнения: 2 298
....Нещо не виждам проблем в бебето,а в твоята цел да му създадеш явно неудобен за него режим.Остави детето да те води....
И аз съм на същото мнение, режима който налагаш очевидно не се приема от детето, остави го да се храни когато то реши. Постави се на негово място - спиш си сладко-сладко, и изведнъж някой започва да те буди зи ти поднася храна ...
Моята беше на свободен режим, тя сама реши кога да се храни и всеки ден беше по едно и също време, сама се отказа от нощното хранене преди да навърши 2 месеца...

# 20
  • Мнения: 7 186
Води се по детето, ще дойде момент, когато само ще се откаже от нощното хранене.
Алекс съм го хранила първите 6 м. с изцедена кърма от шише. До 3 м. се будеше всяка нощ, след това изведнъж спря и така до ден днешен- цяла вечер си спи, става чак на сутринта към 7- 8 ч. Hug

# 21
Ние сме на 2 месеца и още от изписването ни от болницата не се храним през нощта и въпреки това първия месец наддадохме 1.300г. Сега последното му ядене е кам 9ч. Почти всяка вечер се събужда кам 2.30ч.-04.30ч. и му предлагам чаи. Интересното е че той никога не е гладен тогава. Пийне малко чаи, а понякога е много жаден и почти веднага заспива. Но пък закусваме много рано-кам 05-06ч. Просто не знам как да му избутам закуската, като не е хапвал от 21ч. Един доктор ми е казал това-До 3 години бебето създава режима си. До 7 години ти му го създаваш. След 7-ставате приятели!!!

Последна редакция: вт, 04 юли 2006, 00:20 от Vivi

# 22
  • Мнения: 422
Нищо не налагам,не знам защо така решихте.Simple Smile. Изкарвате все едно детето таман заспи и аз го будя да яде.
Той така свикна от 4асовете (през 3 4аса) в болницата и сам на третата седмица взе нощем да се буди все по-късно и когато се събуди тогава давам.А денем си се буди през 3 4аса, но понякога стават и 4.А съм 4ела 4е 4 4асова пауза за толкова малко бебе не се прави.Да се из4ака най-много 3,5 и да пробваш да го събуди6,това ми каза и педиатърката.
Днес пробвах свободен режим, да видя.
Е,мога да ви кажа 4е толкоз нервен и толкоз да реве не е бил никога.То се буди на 2 4аса, яде по 80г ,кошмарен ден..
Айде преди бяха жеги, ми сега от 2 дена не са.А и как да му давам на 2 4аса, тя предната храна не се е преработила, аз да давам нова....Не знам
Май няма да го бъде свободния режим Simple Smile

# 23
  • Мнения: 498
А защо си решила,че щом е буден трябва да яде??? newsm78поиграйте си,малко масажчета,нека пободърства и после ще огладнее и ще папка повече.Аз лично изказах мнението си за нощния "режим"....просто смятам,че щом едно бебче ,на тази възраст се събужда през нощта,то то е от глад.Никога не съм предлагала чай или вода през нощта...до 3 месец и половина се кърмехме и винаги кърмех и през нощта.Сега Яна спи нощем от 21ч. до 8ч. Laughingсама така пожела....започна постепенно сама да удължава времето за сън.Иначе през деня и ние имаме някакъв режим...което е доста разтегливо понятие. Laughing,защото бебчето не се буди всеки ден по едно и също време точно...понякога отказва ядене в горещините.....друг път хапва малко ....понякога иска допълнително...та това имах предвид-да се водиш по бебчето.Аз така правя и Янето смея да кажа,че е мнооого кротко и усмихнато бебе.Вярно е,че вие имате и колики все още,та не би могъл да е особено спокоен...но се води по детето.

# 24
  • Мнения: 422
Бе не съм решила 4е кат е буден тр да яде, ей убивате ме, къде съм го писала това Laughing
Разбира се 4е си играем, правим гимнстика,масаж4е,излизаме и тн и тн
Ма ако се събуди в 5 сутринта какви игри, какви масаж4ета ако той пла4е 4е е гладен...
Както и да е.
От 3 дена ве4е май нагласихме режима те той си го нагласи сам, да не ме по4нете сега 4е съм му г нагласила Simple Smile
По4на да си се събужда сам в 5,30, в 5.45 ни е първото хранене и през деня на около 3-3,5 4аса пак мрънка за ядене, последното ни е около 10.
Вси4ко ми е наред зна4и, успокоих се  Laughing

# 25
  • Мнения: 240
Детенцето е още мъничко - аз бих му давала това, което иска, както съм и правила. То само ще си нормализира режима, като реши . Имай доверие в него Peace

И аз така мисля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт