Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Айтен също е хубаво.

# 16
  • София
  • Мнения: 691
Да. И на мен ми харесва Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Това ми звучи като лунна дантела или нещо такова
Аз харесвам Мелек, Семра, Елиф, Жулвен...

# 18
  • Мнения: 2 824
Кайра. Въпреки, че май не е много турско. Едно време в "листопад", едното детенце се казваше така извън сериала.

# 19
  • Мнения: 11 940
Не съм много сигурна дали е ту рско, но едно момиче от турски произход в махалата се казваше Лейла. Може би това е единственото турско име, което ми е звучало красиво

# 20
  • София
  • Мнения: 18 720
Нихал
Еда

# 21
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Любимо име  Денизе или Дениз.
На една колега туркиня момиченцето се казва Силвие.

# 22
  • Мнения: 18 619
Съквартирантката ми -Сидика.Красива и до сега.Страхотен чонек също.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
На мои познати децата се казват Мелиса,Жулиде и Дилара.Мерт , Емир и Семра.


# 24
  • Мнения: 410
Имах две съученичка с името -Сибел. На галено на едната виках ме -Сиси. Една от тях кръсти дъщеря си -Айлин. Харесват ми как звучат 😊

# 25
  • София
  • Мнения: 2 437
Миналата седмица се запизнах с мноооого симпатична възрастна туркиня Исме.
Стана ми симпатично и името. Иначе едни от най-красивите жвнски имена са мюсюлманските в Босна - Азира, Амира, Емира. Мога да поразпитам и да донеса още от там.

# 26
  • Мнения: 4 808
Имах съученички Есма и Мелиха, второто ми харесва,  но повече ми харесва Мелиса.

# 27
  • Мнения: 1 115
Амира и Лейла са изключително красиви според мен Simple Smile  Лияна също мисля, че е мюсюлманско, май значи "нежна".
 За момче харесвам Асад, Берк, Фархан. 

Иначе не им се впечатлявай за купуването и 40-те дни и у нас имаше такива подмятания от бабите (пък нямаме нищо турско, явно просто са много разпространени по нашите ширини тия вярвания), но с ММ бяхме единодушни, че няма да спазваме такива неща. 

# 28
  • Мнения: 864
Честно от изброените от Дева предложения всички ми звучат "архаични" и прекалени за българче, не по-различни от Хасан :Д. Повечето от другите предложени в темата също с изключение на Лейла, Еда, Елис и Дилара. Жулиде? Нихам? Гизим или какво беше името със значение мистерия-да, много красиво значение, но освен турци, никой друг няма да го възприема така. Аз имам приятелка туркиня-Ася се казва. Изключително красива е. Живея в Германия. Според мен това е едно от турските имена, които пасват като по-модерни  за дете, което няма да живее в Турция, а България примерно. Но пък ако не ви интересува дали се вписва и как се възприема името, тогава разбира се няма значение архаично ли е или не. Повечето хора нямат осезание за модерни или архаични турски имена по мое впечатление, по-скоро колко фрапиращо различно от стандартните европейски/балкански имена звучат.

За 40те дена го знам и аз-в моето семейство са го практикували разни братовчеди/ки. До суеверност е все пак. Според мен е супер излишно и глупаво, но аз съм и доста далеч от всякакви религиозни принуди/суеверия.

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 14:52 от bananadana

# 29
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 298
Това да не се излиза до 40ден с бебето са го спазвали нашите баби и майки.Не сме турци,но и мен не са ме извеждали до 40ден.
Майка ми се страхувала от болести  и не пускала гости вкъщи през първите месеци.
Само лекарката е идвала.

А сега на 15ден трябваше да заведем бебето на първата консултация..

Общи условия

Активация на акаунт