За парите и семейството

  • 46 035
  • 1 761
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 11 505
Аз съм у форОма от година и малко, и преживявам поредното дежа ву (или вю с по-добър акцент)... ни моа вече!!!!

# 1 711
  • Мнения: 5 134
Аз съм у форОма от година и малко, и преживявам поредното дежа ву (или вю с по-добър акцент)... ни моа вече!!!!

Няма не мога, няма не искам Wink

# 1 712
  • Мнения: 5 234
Фифиана, нищо не е задължително или по-добро, всеки да си действа както иска. Все пак някой трябва да вземе и по-неамбициозните мъже, дето се плашат от ипотечни кредити и искат всички парички за кефче. Във всеки случай гладна хрътка с провайдър може да е по-добре, отколкото добро имотно момиче с муньо. Второто е трагедия и сдух направо...или добро имотно момче със селска пръчка на лов за наследствен апартамент.
Но за съжаление често се среща гладна хрътка с първия чичак, в който види 2 лева.

# 1 713
  • Пловдив
  • Мнения: 14 781
Като се изказвате така смело, може ли и аз да питам някое друго въпросче, ако сваря да го пъхна между бурно множащите се страници на темата?

Имаме жена, мъж и общи деца. Без брак. Не знам дали са семейство, щото нали според някои без брак няма семейство. В издръжката на децата и битовите разходи участват и двамата. Да речем, поравно.

Вариант 1. Жената купува със свои спестявания на свое име жилище, в което да живее семейството. Или го изплаща с парите, които и остават месечно след приспадане на разходите. Такава жена свястна ли е?
Вариант 2. Мъжът - същото. Важи ли казаното "Макар че колко да е свестен един мъж, който си купува семейното жилище само за себе си..."?

# 1 714
  • София
  • Мнения: 24 839

EmmaT, не, все още нямаме няколко имота, оглеждаме се за придобиване. При сгоден случай бихме го направили. И вторият имот ще е за другата дъщеря. Абе живот и здраве, за всички може да има нещо, само че с условия и никакво свиване на гнезда.



А, да стъпим на фактите.
ВИЕ нямате николко общи имота.
Ти нямаш никакъв собствен имот.
ПРОВАЙДЪРЪТ има собствен имот.

Който е записал на името на дъщеря си, за да не можеш да предявиш претенции, че имаш някакъв принос в придобиването, ако реши да ти бие шута.  Mr. Green


# 1 715
  • Мнения: 18 866
С условия имоти дето още ги няма - защо да се мислят? Аз имам четири деца и ще помагам с каквото мога, но едва ли ще им осигуря на всяко по апартамент и кола и вила. Изобщо не се терзая по въпроса. Искам да ги отгледам, а после всяко с късмета си ще видим кое накъде ще поеме. Единият ми син иска да е студент в Германия - тепърва има да учи няколко години, после ще му мислим.

# 1 716
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз се чудя защо само не едната дъщеря е предписал имота при положение, че има две.
Накрая ще се получи така, че ще вземат още един апартамент, ще го предпишат на другата щерка, Мамасита активно ще участва в изплащането и накрая сина й ще остане без нищо от майка си. Дано понр т.н. луда рода на сина й помисли малко повече за него.

# 1 717
  • Мнения: 7 006

Да не бъда груба, но дори са е обсъждала и тезата, че парите на мъжа са на семейството, а на жената - за нея
Не помня да се е обсъждала подобна теза.
Помня,че аз (и други) споделихме,че имаме такъв модел на семейни финанси,при което мъжът ми веднага бе наречен "муньо"..

# 1 718
  • Мнения: 18 866
Малко вероятно е един работещ татко на заплата да купи апартамент на семейството си и отделно на двете дъщери още два апартамента, че да не се карат. Бас ловя.

# 1 719
  • Мнения: X
Като се изказвате така смело, може ли и аз да питам някое друго въпросче, ако сваря да го пъхна между бурно множащите се страници на темата?

Имаме жена, мъж и общи деца. Без брак. Не знам дали са семейство, щото нали според някои без брак няма семейство. В издръжката на децата и битовите разходи участват и двамата. Да речем, поравно.

Вариант 1. Жената купува със свои спестявания на свое име жилище, в което да живее семейството. Или го изплаща с парите, които и остават месечно след приспадане на разходите. Такава жена свястна ли е?
Вариант 2. Мъжът - същото. Важи ли казаното "Макар че колко да е свестен един мъж, който си купува семейното жилище само за себе си..."?

И аз се чудя същото, но едва ли ще получиш отговор. Темата поне от 30 страници насам има една - единствена цел "Да натрием носа на Сирената и да й покажем как мъжът й не е никакъв провайдър". То не беше точния размер на кредита и вноските й, парите за довършителните работи по ремонта ?!? на чие име бил апаратамента, пък тя колко дала, пък провайдъра колко дал, пък кой какво ще наследи...Голямо нищене, голямо нещо. Всеки опит да се върне темата в правия път не се получава.
Направо се чудя някои хора, ако не съществуваше Сирен, с какво щяха да си запълват времето в работните дни?

# 1 720
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз се чудя защо само не едната дъщеря е предписал имота при положение, че има две.
Накрая ще се получи така, че ще вземат още един апартамент, ще го предпишат на другата щерка, Мамасита активно ще участва в изплащането и накрая сина й ще остане без нищо от майка си. Дано понр т.н. луда рода на сина й помисли малко повече за него.
Е, предполага се, че бившият й мъж ще си осигури детето. Дано.

Иначе майка ми и доведеният ми баща навремето се разбраха да не подписват именно заради наследствата - той има дъщеря, тя наследява него. Аз - моята майка. Решението си беше тяхно, добре обмислено. Двайсет и отгоре години по-късно, двамата са заедно и са щастливи, а аз на този човек му дължа безкрайна благодарност за подкрепата и грижите. Към днешна дата е страхотен дядо на две внучки - една от моя страна и една от страна на дъщеря му. Двете девойки са неразделни, много се обичат Simple Smile 

# 1 721
  • Мнения: 4 488

Да не бъда груба, но дори са е обсъждала и тезата, че парите на мъжа са на семейството, а на жената - за нея
Не помня да се е обсъждала подобна теза.
Помня,че аз (и други) споделихме,че имаме такъв модел на семейни финанси,при което мъжът ми веднага бе наречен "муньо"..
Малко по-нагоре, в липсващата част от цитата съм писала "във форума", не "в темата".

# 1 722
  • Мнения: 2 050
Като се изказвате така смело, може ли и аз да питам някое друго въпросче, ако сваря да го пъхна между бурно множащите се страници на темата?

Имаме жена, мъж и общи деца. Без брак. Не знам дали са семейство, щото нали според някои без брак няма семейство. В издръжката на децата и битовите разходи участват и двамата. Да речем, поравно.

Вариант 1. Жената купува със свои спестявания на свое име жилище, в което да живее семейството. Или го изплаща с парите, които и остават месечно след приспадане на разходите. Такава жена свястна ли е?
Вариант 2. Мъжът - същото. Важи ли казаното "Макар че колко да е свестен един мъж, който си купува семейното жилище само за себе си..."?

И аз се чудя същото, но едва ли ще получиш отговор. Темата поне от 30 страници насам има една - единствена цел "Да натрием носа на Сирената и да й покажем как мъжът й не е никакъв провайдър". То не беше точния размер на кредита и вноските й, парите за довършителните работи по ремонта ?!? на чие име бил апаратамента, пък тя колко дала, пък провайдъра колко дал, пък кой какво ще наследи...Голямо нищене, голямо нещо. Всеки опит да се върне темата в правия път не се получава.
Направо се чудя някои хора, ако не съществуваше Сирен, с какво щяха да си запълват времето в работните дни?
Аз си мисля, че семейството е едно цяло. Там не можеш да си правиш сметката на гърба на другия. Така го усещам.

# 1 723
  • Мнения: 7 006

Да не бъда груба, но дори са е обсъждала и тезата, че парите на мъжа са на семейството, а на жената - за нея
Не помня да се е обсъждала подобна теза.
Помня,че аз (и други) споделихме,че имаме такъв модел на семейни финанси,при което мъжът ми веднага бе наречен "муньо"..
Малко по-нагоре, в липсващата част от цитата съм писала "във форума", не "в темата".

Именно,не в тази конкретна тема,а във форума!

Освен това,сега тук обяснявате на Сирен как имало пастроци,които осиновявали заварените си деца,че и дори се намекна,колко кофти порода човек си(демек мъжът ѝ),ако не желаеш да бъдеш наследен от заварено дете.
В същото време,на мен ми се присмяхте,как мъжът ми е муньо,понеже плаща всички масрафи за всичко,а пък аз видиш ли съм му натресла не  само себе си,но и детето си,понеже синът ми не е негово биологично дете..?!?

3лоба и двоен стандарт..

# 1 724
  • Мнения: 5 134
Всеки опит да се върне темата в правия път не се получава.

Аз опитах, ама Цецка днеска е само на една крем-супа и няма много какво да каже по въпроса какво е похарчила, че да ходи на детска градина. Но айде, ще пробвам пак?

Цеце, в градината за големи ако не си ядеш крем супата - както и правиш - има ли кой да ти я налее в гърба?

Общи условия

Активация на акаунт