Перилни препарати и омекотители – 57

  • 52 223
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 861
А аз като ти чета отговора имам чувството че ти си измислила пералните и сушилните. Първо да беше питала или поне да беше се интересувала защо задавам такъв въпрос. Второ - https://www.google.com/amp/s/zdraveikrasota.bg/4-trika-za-pochis … a-peralnyata/amp/...я напиши и на автора на тази статия ,че явно никога не е чистил правилния филтър.
Ами да беше си задала въпроса по-конкретно, ако те интересуват различни от стандартните начини за почистване. И пак ти казвам - пералните, които не са комбинирани нямат филтър на вратата. Нито посочваш модел, за който питаш, нито нищо. Ние боб ли да хвърляме или да размишляваме 'какво е искал да каже автора"? В инструкциите на машините /и перални и суш-ни и комбинирани/ е описано как се работи с тях и как се поддържат. Ако те интересеуват алтернативни методи на поддръжка, задавай си въпроса конкретно, вместо да подскачаш.
Аз ти предлагам да си изкараш кофти настроението върху някой друг...или ако имаш емоционални липси да си ги запълниш също по друг начин.
Също така ти давам съвет с добри намерения - или се научи да разбираш и помагаш на хората когато.имат нужда или не си изказвай мнението за някой без да го познаваш и без да знаеш в каква ситуация е. За да си задам въпроса по този начин си има причина ...ако беше човек щеше да я разбереш, а не да щракаш по клавиатурата просто за да се направиш на по знаеща.

# 676
  • София
  • Мнения: 12 006
Animimi90 -Зададе въпрос - отговорих ти, това, че ти си била искала да питаш друго и не си си задала върпса конкретно, си е лично твой проблем. А личните квалификации към останалите, само защото не ти бил харесал отговора ми, говори много за теб като човек.
Към останалите четящи - сори за спама.

# 677
  • Мнения: 19 547
Афродита, стига с тоя боб и с тоя хейт, може и по-нормално да се комуникира с хората, изтриха те вече от другата тема заради това.

# 678
  • Русе
  • Мнения: 7 089
Не на всички перални филтрите им отпред са с такова капаче. На Баухнехт-а ми капака на филтъра е от край до край, една дълга лента, така да се изразя Grinning
Скрит текст:
И на Бош-а гумата не се отлепя от барабана
Скрит текст:
 

# 679
  • София
  • Мнения: 4 397
 И аз съм със Сименс като на milittana и при мен гумата е натистаната от барабана и не се отлепя и не виждам какво има там  Mr. Green
Та засега съм ок. с това положение , че не виждам гадостите , ААА може и да ги няма  Twisted Evil

# 680
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 099
И аз съм със Сименс, айдос. Пера с течен, с прах, омекотител. Чистя я когато ми каже. Но примерно от два месеца не съм, гумата ми е абсолютно чиста! Миризма няма!

# 681
  • Мнения: 19 547
Моята ми "казва" да я чистя веднъж в годината, това и правя. Ама пера с прах и течен за черно.

# 682
  • Мнения: 1 091
Моята откакто е станала пералня не чистена....
Пера с течен препарат ,слагам омекотител ,а понякога ползвам капсули Ариел.
След всяко пране свалям ваничката ,където се слага праха и я мия....както и вътрешността където стои самата ваничка.
След всяко пране подсушавам вътрешността на гумата хубаво и винаги оставям вратичката и ваничката отворени.
Как почиствате вашите перални?

# 683
  • Мнения: 817
Аз, робиня на пералнята не ставам. Чак след всяко пране?Joy

# 684
  • Мнения: 1 356
В момента избирам поредната пералня и до ден два трябва да я купя. Сега чета и се замислям, дали не е по-добре да купя една по-евтина и след пет-шест години да я хвърля. Искам да е икономична и безшумна, което значи че няма да е много евтина, та така в един затворен кръг съм.

# 685
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 099
Оставям чекмеджето и вратичката отворени. Това е! Към този момент съм много доволна!

# 686
  • Мнения: 24 749
В момента избирам поредната пералня и до ден два трябва да я купя. Сега чета и се замислям, дали не е по-добре да купя една по-евтина и след пет-шест години да я хвърля. Искам да е икономична и безшумна, което значи че няма да е много евтина, та така в един затворен кръг съм.
Майстор ми е казал да взема тази, която има най-голяма гаранция!

# 687
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
И аз забърсвам гуменото уплътнение със сух парцал след всяко пране.Това,заедно с ваденето на ваничката и подсушаването на мястото което тя заема не ми отнема повече от минута.Патила съм на предната пералня с почерняло гумено уплътнение.

# 688
  • Мнения: 6 622
Сега и аз погледнах между гумата и барабана на Горение има луфт , но няма мърсотия, а на LG няма никакъв луфт между гумата и барабана.

# 689
  • Мнения: 1 091
В момента избирам поредната пералня и до ден два трябва да я купя. Сега чета и се замислям, дали не е по-добре да купя една по-евтина и след пет-шест години да я хвърля. Искам да е икономична и безшумна, което значи че няма да е много евтина, та така в един затворен кръг съм.
Моята я купих преди 3 години.
Бях луднала да си купувам Индезит ,защото предната ми беше такава и издържа 17 год.
Обаче в Технополис ми казаха да си избера друго и да не се хвърлям на тази марка ,защото вече няма нищо общо с едно време.
Казаха ми за по- евтин вариант да избера между Аристон ,Беко , Електролукс ,Уърпул.
Аз избрах Беко.
Макар че се двоумях между Бекони едно Канди ,което беше с дистанционно управление....избрах Бекото.
Има 100 програми ,които не ползвам.
Хигиенично пране за бебета е по- особената програма ,има спорт - която е за 14 Мин за изпотени дрехи ,има за всякакви други ,каквито се сетиш.
Sklupture ,робувам и защото си я купих от първата ми 13- та заплата и бях много горда ,че и аз мога да купя нещо ,което не е на изплащане 😊
Ето я:
За допълнителна гаранция можеш да си доплатиш.

Общи условия

Активация на акаунт