За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 75

  • 29 545
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 776
Ами ето го отговора. Спри киселото мляко. Ще си алергизираш детето, на 7 месеца да се дава км вместо АМ е безумно,не знам леля, баба,свекърва или лекар го е измислил, тъпотия е.

За да спре млякото 7 месечно бебе, вероятна причина е друга течност за сметка на млякото. Колко вода пие и от какво? Други течности поема ли и какви? АМ има доста разновидности на пазара, за да се пробва и трета марка при нужда, вместо да се дава км.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Защо сметана във водата? Това за първи път го прочитам и наистина ми е интересно.

# 32
  • Мнения: 4 660
Здравейте! Бебка е на 7++, от няколко дни имаме проблем с акото. Сутрин ака нормално, след това към обяд се напъва и изкарва нещо като слуз + ако. Следобяд пак така. Весела е, игрива както винаги. Спи нормално. Също така прави едно като кашляне, все едно нещо и дразни на гърлото. Не мога да се свържа с педиатърката ни, но сестрите и казаха, че утре се връща.
На какво може да се дължи това? Много съм притеснена.
Скрит текст:
Колко често ака ?
Прилича ми на алергична реакция , при моето бебе се получи от лекарство и от каша.
Спряхме лекарството и кашата , педиатъра включи Фенистил и акото се оправи.
Потърсете лекарско мнение.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 666
Защо сметана във водата? Това за първи път го прочитам и наистина ми е интересно.

В Германия има едни сметани за къпане. Реално си е измивно средство, но в друга консистенция. Като сметаната за коса на Милк Шейк за майките 😁.
Не мога да се сетя марката сега...

# 34
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Да, да, ясно Simple Smile аз си помислих че сметана - хранителен продукт и затова така се зачудих.

# 35
  • варна
  • Мнения: 1 228
Незнам дали ми е за тук въпроса, но...
Сина ми е на 4, чурката му е забелена до половина, имаше моненти дето съм я отлепяла, но тя пак си позараства и общо взето нямам кой знае какъв напредък. Личната ни се накара, ние сме били виновни, трябвало да сме в отлепили, но то не става само, трябва повче сила.
Да я мъча ли, лека по лека или да ходя на хирург. Хич не искам да го стресирам с лекари.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 596
4 месеци ли е или години? Ако са месеци, е рано да се очаква да е забелен. Ако са години, става по-сложно, на моя приятелка оперираха сина на тази възраст, но при тях нямаше никакво забелване, индивидуално е.  Но задължително посетете детски хирург или уролог, те ще ви кажат как най-правилно да действате.

# 37
  • Мнения: 683
Синът ми до 7 месеца беше с пълна фимоза. Водих го при д-р Пеев от Пирогов и той каза нищо да не пипаме и насилваме - само дърпаме до където може и мием. Зълва ми почна да ни мърмори всеки ден по въпроса и ходихме и при д-р Златанов в Токуда. Каза същото като Пеев, но даде и един крем да го мажем 2 месеца. Мазах известно време, нещата потръгнаха, но спрях крема, защото не ми хареса като състав. Личната беше много изненадана от препоръките да не се притесняваме и да не дърпаме ожесточено, но тя е от старата школа.

# 38
  • Мнения: 13 082
Ами да, това са масовите съвети на хирурзите и уролозите. Направете една консултация за ваше спокойствие, но предполагам ще чуете същото. За щастие уролозите явно са по напред от личните лекари.

# 39
  • София
  • Мнения: 18 699
И двете деца съм къпала накс 3 седмично.Големия е нс 7 и половина вече,но има сухи участъци ,които се пояеиха като беше на 5 някъде.
Малката не я мажа с нищо освен кокосово масло от раждането.до сега.
Вече е ба 16 месеца и я къпя права във ваната.

# 40
  • Мнения: 478
Аз къпя като редувам една вечер всичко т.е цялото тяло и косичката, на следващата вечер само дупето и краченцата, на третата само цялото тяло и така редувам. Това от около месец. Преди това я къпех цялата всеки ден. Имаше един период, в който и на нея й беше доста суха кожичката в областта на коремчето. Какви ли не кремове и мазила пробвахме, нищо не помогна. Нашата педи дава доста съвети от старата школа и ни убеди да си направим мас ароматизирана (за да не мирише неприятно все пак) и да опитаме. В началото бяхме доста скептично настроени, но все пак реших да опитам. Ами от тогава детето няма никакви проблеми. Кожата си й е мека, опъната нежна.

# 41
  • Мнения: 4 660
Аз използвам всичко на Тео Бебе, праха изпира много добре, шампоана ухае страхотно, а лосиона омекотява кожата.

# 42
  • Мнения: 687
Момичета, кога може да се говори за инфекция/възпаление на половите органи при момиченце?
Малката е зачервена около дупето и срамните устни отвътре. Повече прилича на пигментацията, която е нормална за нас. Но не знам дали да се притеснявам.
Поддържам хигиена, не е подсечена. Притеснява ме и че по няколко дена не ака и като го направи се омазва яко и след това я измивам добре, но пак е вероятно да се докара някакво възпаление...

# 43
  • Мнения: 3 439
Момичета, кога може да се говори за инфекция/възпаление на половите органи при момиченце?
Малката е зачервена около дупето и срамните устни отвътре. Повече прилича на пигментацията, която е нормална за нас. Но не знам дали да се притеснявам.
Поддържам хигиена, не е подсечена. Притеснява ме и че по няколко дена не ака и като го направи се омазва яко и след това я измивам добре, но пак е вероятно да се докара някакво възпаление...
Аз записах час за детски гинеколог, имам същите притеснения. Според мъжа ми кожата ѝ е суха и от това е зачервяването.

# 44
  • Мнения: 19
Здравейте,
Един може би доста тъп въпрос, но все ми седи в главата и се чудя:
Чорапките с гумички отдолу (тези с точици гумички, а не цяла гумена подметка), слагате ли в обувки, когато излизате на разходка навън или ги обувате само за домашно ползване в къщи.
Момченцето ми е на 1 г и 1 м и му слагам такива в къщи за да не прави каскади по паркета. Обаче се чудя, като е навън с обувки и тези чорапки, дали не му притискат стъпалцето излишно там където са точиците....(а тези с които е в момента имат точици абсолютно по цялата част, включително и на петичката).
?
А и той си ходи самостоятелно и то доста по разходките...

Общи условия

Активация на акаунт