90-дневна диета – килата стопи и фиданка стани. 369-а тема

  • 32 480
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Ако трябва да съм много честна, аз до тук нищо не съм свалила. В смисъл за всичките колко са вече 45 дни май.
Днес ми е третият ден на плодове и зеленчуци, но предишните дни май ми бяха малко над 100 гр ядките.
Днес до тук съм на две смутита, кафе и две купи супа (спанак, морков, лук, вода). Последно се храних в 13 ч. Смятам до утре на обяд да съм на вода и чай. Утре по план протеини и си продължавам по план до края.
Нз дали не е защото от началото на месеца ходя по 4-5 пъти на спининг. Просто не си го обяснявам...ама нищо. Може би вода задържам.

# 256
  • Хасково
  • Мнения: 158
Днес съм на бобови, закусих банан. От сутринта ми е лошо не знам от кръвното ли от цикъла ли , но едва изкарах деня.
Обядвах зеле с ориз, но си взех и 1 таратор , за кратко ми светна пред очите и след час пак. Сега пак съм като парцал, гриза 1 лимон и едва виждам буквите , но искам да се отчета. Вечерята още не знам каква ще е и дали ще ям.

# 257
  • Мнения: 1 143
Духче браво, че не си се демотивирала въпреки това. Ако аз не бях свалила нищо, със сигурност щях да се откажа.

Ansi_S  оправяй се Simple Smile

Днес трябваше да съм на плодове, но вчера след сладката вечеря повръщах доста и реших да наруша режима. Засега се чувствам добре и от утре ще се върна към последователността  на дните.

# 258
  • София
  • Мнения: 1 694
На мен ми е 36-ти ден - въглехидратен.
З - фреш от портокал
О - салата от моркови със маслинова паста и орехи (страхотна е), 2 парченца кекс и малко торта
В - салата от айсберг с краставици, филия с лютеница и домашна масленка
Утре обаче ме очаква предизвикателство, тъй като ми е плодов, а ще съм на роднински рожден ден в ресторант. Решила съм да го карам на протеини, пък в неделя - на плодове. Сигурно това ще доведе до застой, но просто не съм от желязо и на подобно изкушение няма да издържа.
Относно килограмите - много варирам +- 2 кг. Особено след водния ден качих 1,5 кг. Последните 3 дни обаче съм почти едни и същи кг, което означава, че поне 5 съм свалила дотук. Надявам се на още 4 до края, но ще видим.

# 259
  • Мнения: X
Хармония, аз просто нямам избор. Години наред прехвърчам от една диета на друга. Да, кофти ми е, понеже очаквах ... Но това е животът. Трябва да разбера какъв е проблемът. Аз много вярвам, че има моменти в които психиката е много по-важна от метаболизмът.  Та така Simple Smile
Три дни изкарах на плодове и ядки, днес вече ми беше по-тегаво.  Но пък си казвах, че правя нещо хубаво за себе си и вкарам много витамини и минерали и жива храна. Май не трябваше да се тегля. Много добре си мислех, че съм отслабнала, ниско долу коремът ми много, много се е прибрал...що ми трябваше... Ма щото бях вътрешно убедена, че съм свалила

# 260
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Дух,доколкото знам ,ако спортуваш може килограмите да не мърдат много,но пък да сваляш на сантиметри. Така,че в твоя случай може килограмите да не са отправна точка. Поздравявам те за упоритостта и желанието да продължиш.
Иначе,аз  днес съм на плодове. Мина добре деня,на банани,ябълки,фурми и суров лешник.Снощи обаче със сладката вечеря попрекалих и превиших количеството. Хапнах козунак,който ми се услади и не успях да се спра.
Незнам цикъла ми мина,а последните два дни имам супер апетит,който се съчета и с недоспиване...

# 261
  • Мнения: 1 333
Добро утро!Моят плодов мина успешно,но няма да се тегря да не си развалям деня!Пуснах си кръвни тестове и TSh ми е 0.06 и съм супер притеснена,в понеделник съм на ендокринолог Cry май за това не ми се получават нещата!

# 262
  • Мнения: 268
Духче, да не би тялото да е привикнало към диетите? А колко си висока?
Аз свалям  бавно и доста се бях притеснила, че имам инсулинова резистентност и проблеми с щитовидната жлеза.
Доколкото прецених изследванията на ЩЖ не са съвсем зле.
Пуснах  на гладно само глюкоза и инсулин. Не съм правила обременяване с глюкоза, което показва по-реално дали човек има ИР. Мисля да отида на ендокринолог да  погледнат изследванията .
Много ми допада диетата и се надявам да ми стане като начин на живот. Не искам да хрупам постоянно нещо както преди. Зачетох се кои храни повишават инсулина, но се оплетох в информацията. Смесване на нахут с кафяв ориз се води добре, а може би нахут с друго бобово също. Фрешове от плодове не трябва.
Преди тренировка около час, час и половина не се ядат високо въглехидратни храни, защото инсулинът остава висок и пречи на горенето на мазнини.
Това, което разбрах досега е, че не е добре да се ядат мазнини с много въглехидрати. Ако ще се ядат въглехидрати, трябва да има много фибри. Така не действат толкова зле на инсулина.

И вчера не тренирах. Три дена почивка ми се събраха. Просто бях много изморена. Да не говорим, че вечерта след пържолите бях още гладна.

# 263
  • София
  • Мнения: 7 800
Аз след вчерашния въглехидратен + цикъл нямам плюс, което ме радва, поне не задържам вода.
Днес- плодов, винаги карам само на ябълки, от тях не изпитвам глад.

Накупих си много рокли в старият ми размер- ХС и се надявам до лятото да мога да се вмъкна в тях.
Така се мотивирам.

# 264
  • Мнения: 494
Вчера на плодовия ден : С- круша О- ябълка с малко ядки и В гриловани зеленчуци- сутринта имах минусче, но малко

Днес протеини: С- ябълка , О- пилешка супа само със зеленчуци, салата и хляб, вечерята още не я знам
Общо взето за 36 дни съм само -2,5 кг, искаше ми се повече Sad

# 265
  • Мнения: X
Ей, аз забравих сутринта мерки да измеря.
Имам още 32 дни до края, не остана.
Да ви кажа честно, вчера нещо се бях сдухала, но като цяло се чувствам доста добре в кожата си. Дори си се харесвам. По-скоро ме ядосва факта, че полагам усилия, от които не виждам ефект. Тип перфекционизъм - когато знаеш, че даваш искаш и да получиш.
Днес се снимах в съблекалнията на залата - ми... не съм слаба, но и дебела чак не съм. Теснички са ми дънките, но не са ластични. Есента изобщо пък не ми ставаха. А и мисля, че спирането на цигарите в момента доста влияе на метаболизма ми. Например преди, с цигара и кафе бях първа в тоалетната - днес при всички плодове и зеленчуци от вчера и кафе и зелен чай днес - не съм ходила. Мисля, че всичко се променя сега.
Скрит текст:

# 266
  • Мнения: X
И да допиша
Тези състояния са само една част от причината за напълняване при отказ от тютюнопушене. За възстановявене на хормоналния баланс е необходимо време, а тялото трябва да се справя и със завишения кортизол, пораждащ стрес при дълго непушене. Комфортното поведение, като похапване на любими или сладки храни успокоява съзнанието. Но по-значимата част от наддаването на килограми се дължи отново на кортизола. Този хормон има функцията да потиска синтезата на инсулин и да притъпява клетъчната чувствителност към инсулин с цел кръвната захар (глюкоза) да е максимално достъпна за мускулните тъкани – те трябва да са готови за инстинктивния отговор на стрес „битка или бягство“. Съзадения по този начин чест дисбаланс на кръвна захар, се разбира от мозъка като недостиг на глюкоза и води до отделянето на стимулиращи апетита хормони, които карат инстинктивно да се търсят и приемат висококалорични храни, захари и въглехидрати.
 

За това включвам вече и повече спорт. Днес тренирах двуразово, а ако имам време - ще направя и една лека йога за разтягане на мускулите - защото при тренировка се намалява хормонът на стреса (кортизола) и се увеличава освобождаването на допамин.
Тялото е умно! Само ми казва какво иска и от какво има нужда, само да го слушаме Simple Smile
- тренировка за дупе
Закуска - смути от горски плодове
- спининг тренировка
Обяд - ципура на фурна, салата, 72 гр хляб, няколко маслини и ... ще си посипя главата с пепел - нискомаслено сирене. Не съм яла сирене от месеци, с изключение на 1 в салатата. Като го видях това сирене и изтрещях съвсем. Та си купих нискомаслено сирене и нискомаслен кашкавал от Добрев и довечера това ще ям със салатка.
На следващия протеинов ще си направя суфле със спанак, сирене и кашкавал на фурна Simple Smile)) Добрев имат и едно цедено кисело мляко, което има супер много протеини и малко мазнини и въглехидрати. Според мен ако ще се хапват млечни, трябва нещо такова да е или скир/извара/кефир.

# 267
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
И аз да споделя, след плодовия съм както след предния плодов като килограми.
Днес на протеини, закуска-банан, обяд салата със сирене и малко кашкавал с хлебче, вечеря гриловани зеленчуци с моцарела и айрян.

# 268
  • София
  • Мнения: 7 800
Йес, след плодовия вчера съм -500 гр, кантара закова на 60 кг, за 20 дена общо -3,5 кг.
Вече усещам 5-цата в следващата 4-ка.

Днес- протеинов ден.

З- ябълка
О- ципура със зелена салата
В- същото наполовина

Духче, значи сваляш все пак на см, след като влизаш в стари дрехи.
Най- вероятно свалените кг. се превръщат в мускулна маса при теб заради многото спорт, което е супер, защото обиколките намаляват, а и се стягаш.

# 269
  • Мнения: 445

Духче, значи сваляш все пак на см, след като влизаш в стари дрехи.
Най- вероятно свалените кг. се превръщат в мускулна маса при теб заради многото спорт, което е супер, защото обиколките намаляват, а и се стягаш.
Точно.
Теглото на стопените мазнини спрямо теглото на изградения мускул не са равни.
Успех имаш, Духче 😊, не са ти напразни усилията.

Общи условия

Активация на акаунт