хайде и аз да се оплача... анонимно

  • 2 861
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 711
Има ли някаква причина така да се промени и просто изведнъж ли стана така или му обърна внимание, когато силите ти се изчерпаха ?

# 31
В дупка сте естествено.
Значи да го накараш да поеме част от задълженията вкъщи и с дребните - ми няма да стане маце. След като досега не си успяла тепърва няма да успееш. Има такъв тип мъже - а между другото това личи и от цялата останала част от постинга ти: очевидно е, че той мисли, че той трябва да изкарва парите и да издържа семейството, а ти да си домакиня. Има 2 проблема в това:
1. ти не го искаш и
2. дори и да го искаш ти с твойта част от семейните ангажименти ще се справиш, но той - уви не.

Имах го подобен у нас. Значи ти работиш, гледаш къща и 2 деца а той какво изфинете ме много? Само работи и мрънка. Ми така не става. Ако може поне да не мрънка, а?

Проблемът с работещите момичета и т.нар. еманципация е доста сериозен. Както казва Иса, ние работим, гледаме къща, гледаме деца, умеем да съвместяваме 10 в 1 без да се клонираме, а те само работят. А искат да работят, ние да слугинстваме и да им се кланяме колко са велики, понеже ни издържат, пък ние не го можем. Е да де, ама времената се промениха маце. Ние вече го можем и това. И сега те трябва да си намерят мястото, а не могат, и не искат освен това. Защото точно сега трябва да стане така: така, както ти можеш редом с него да работиш и да спастряте бюджета съвместно, така трябва и той редом с тебе да гледа и ВЪЗПИТАВА децата. Е да де, ама той най-вероятно не може.

Незнам какво да те посъветвам, но проблемът ти е много сериозен и !!! тенденциозен. Разговор? Незнам. Той не иска разговор, а да слугинстваш, да му даваш отчет и ако може да му подхранваш егото.... щото еле иначе случайно може пък и да излезе, че е излишен в картинката. Това е положението Минке - когато умееш повече неща от мъжа си, семейството е в опасност. Семейство е здраво, когато мъжът е главата му, иначе става излишен. Това е всичко.
Тъжната истина е, че така им изнася, ама не искат нито разговори, нито промяна. Просто толкова могат. И това са 90% от случаите, при които жените са дейни и самостоятелни. 
Успех и късмет. Дано да намериш пътя.
newsm10 newsm17 Напълно съм съгласна!!! Много точно казано. Мисля, че това е голям проблем в днешно време в българското общество. По-точно проблем, от който страдат жените, а мъжете се притесняват за егото си и се комплексират - съответно търсят начини да "възвърнат" модел на патриархата чрез контрол, мързел и скандали... и аз си имам същото "сладурче" вкъщи и вече незнам още колко време ще го изтъпя Mr. Green Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 1 425
.

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 22:40 от Panther

# 33
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пантер, що бе? що си изтри поста? аз пък съм съгласна, че ако някой реве и мрънка - да се маха.
Аз като ревах - да се бях махнала, когато нещата се оправиха спрях да рева.
Сега... сега не знам дали да рева, но като реша и почна - със сигурност ако имам достатъчно поводи и причини - ще се надявам да ме стегнете и да ми покажете, че ако само рева - ще прекарам живота си в реване и то по нета вместо да променя нещо в него!

Общи условия

Активация на акаунт